Презентація на тему "Іменник як частина мови"

Про матеріал
Матеріали до проведення уроку узагальнення та систематизації знань з теми "Іменник" (Урок-подорож країною Знань). Допоможуть перевірити рівень засвоєння матеріалу з даної теми.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Пономаренко Валентина Анатоліївна. Учитель української мови та літератури Краснокутський ліцей №2

Номер слайду 2

Номер слайду 3

Тема. Урок – подорож країною Знань. Узагальнення і систематизація знань, умінь і навичок учнів з теми “Іменник як частина мови”.

Номер слайду 4

Мета: узагальнити і систематизувати знання учнів про іменник; формувати вміння виявляти граматичні ознаки іменника; розвивати вміння аналізувати, систематизувати, узагальнювати, логічно мислити;виховувати любов до рідного слова, свого краю, українського народу, його звичаїв і традицій. Тип уроку: узагальнення і систематизації знань, умінь і навичок учнів з теми “Іменник як частина мови”. Обладнання: українські рушники, вишивки, народні музичні інструменти, картки із завданням, кетяги калини, сигнальні картки.

Номер слайду 5

Хід уроку. Узагальнення і систематизація знань, умінь і навичок учнів з теми “Іменник як частина мови”. Будинок істот чи неістот. Робота з картками: Підкреслити іменники і визначити, які з них позначають істоти, а які неістоти. Поселення Ліліпутів та Велетнів. Гра:Іменники, що означають власні назви (картка зеленого кольору), а іменники, що означають загальні назви (червоного кольору). Поселення незвичайних людей. Завдання з ключем. - Розподілити подані іменники за відмінами. Вулиця сімох братів. Поставити подані іменники в орудному відмінку однини. Позначити закінчення.

Номер слайду 6

Чарівники. Розглянути малюнки. Чи всі іменники мають форми однини і множини?Палац чотирьох сестер. Робота біля дошки. Записати речення, підкреслити іменники, визначити відміну. Острівець Відгадайка. Кросвордний акродиктант

Номер слайду 7

МАТЕРІАЛИ ДО УРОКУ

Номер слайду 8

БУДИНОК ІСТОТ ЧИ НЕІСТОТПідкреслити іменники і визначити, які з них позначають істоти (однією лінією), а які неістоти (двома лініями). КАРТКА 1 Українські ліплені пироги – страва унікальна. Крім наших предків, пирогів не ліпив і не пік жоден народ. Пиріг в українців – символ місяця. Згодом вони здобули визнання й в інших народів. КАРТКА 2 Найголовніша урочистість Святвечора – свята вечеря. Вона виготовлена на вогні з різних плодів землі та символізує утворення нового добробуту на наступний рік. Починається свята вечеря з першою зорею, бо саме в цей час народився Ісус Христос.

Номер слайду 9

ПОСЕЛЕННЯ ЛІЛІПУТІВ ТА ВЕЛЕТНІВІменники, що означають власні назви (картка зеленого кольору), а іменники, що означають загальні назви (червоного кольору). РОБОТА З КАРТКАМИПісня, Харків, квіти, прапор, Альпи, Різдво, подорож, вугілля, Леся Українка, Євангеліє, Новий рік, сонце, Золоті ворота, рак, зошит, Богоматір, вулиця, Біблія, місто, річка, Т. Шевченко

Номер слайду 10

ПОСЕЛЕННЯ НЕЗВИЧАЙНИХ ЛЮДЕЙЗАВДАННЯ З КЛЮЧЕМРозподілити подані іменники за відмінами. Ті, що не належать до жодної відміни, не виписувати. Ущелина, обережність, рана, удав, вогнище, вартовий, мати, урок, кошеня, подвір’я, осика, староста, згущуваність, ім’я, радість, джміль, кафе, лялька, стискувач, осінь, плем’я, старанність, очерет, двері, весло, творчість, галузь Ключ. Підкресліть у кожному слові 1, 2 та 3 відмін другу від початку букву. З цих букв прочитаєте відомий вислів про щастя

Номер слайду 11

ВУЛИЦЯ СІМОХ БРАТІВПоставити подані іменники в орудному відмінку однини. Позначити закінчення. Кущ – … перехід -… міліціонер – … зауваження -… гараж – … мужність - …плащ – … медаль – совість –… пам’ять –… учень –… тінь –…

Номер слайду 12

Поставити подані іменники в місцевому відмінку однини. Позначити закінчення.стежка - … книжка - … Волга - … дошка - … рука -… бібліотека -… шапка - … гречка - …

Номер слайду 13

ЧАРІВНИКИРозглянути малюнки. Чи всі іменники мають форми однини і множини?

Номер слайду 14

Номер слайду 15

ПАЛАЦ ЧОТИРЬОХ СЕСТЕРРобота біля дошки. Записати речення, знайти та підкреслити іменники відповідно до їхньої синтаксичної ролі. Надписати відміни іменників. Усно відгадати загадки. Білі птахи летять, на землю зграєю сідають. Під землею вогонь горить, а зверху видно. Зимою народжуюсь, навесні вмираю, своїм тілом землю зігріваю. Якою косою не можна косити?Ніжна зірка сніжно-біла, на рукав згори злетіла. Поки ніс її сюди, стала краплею води.

Номер слайду 16

ОСТРІВЕЦЬ ВІДГАДАЙКАКросвордний акродиктант. Якщо ви правильно запишете слова-відповіді, то з перших літер прочитаєте слово. Що означає це слово? Пригадайте фразеологізм, до складу якого воно входить.1. Ввічливе звертання до заміжньої жінки у німців.2. Розмова журналіста з цікавою людиною.3. Молодший дипломатичний ранг у міністерстві закордонних справ.4. Акробатичний стрибок, що супроводжується перевертанням тіла стрибуна у повітрі через голову.5. Муза - покровителька історії.6. Столиця Норвегії.

pptx
Додано
14 січня
Переглядів
120
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку