Презентація на тему: "Інтимна лірика Василя Симоненка"

Про матеріал
Розробка уроку з презентацією на тему :"Інтимна лірика Василя Симоненка". Запропонований матеріал допоможе ознайомитися з інтимною лірикою письменника.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

чистий голос народної правди. Василя Симоненка На попередньому уроці ми почули. Презентацію підготувала ВЧИТЕЛЬ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ Сагунівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів Білоус Ольга Василівна

Номер слайду 2

ніжний голос кохання. Сьогодні ж почуємо

Номер слайду 3

Тема урокуІнтимна лірика В. Симоненка («Ну, скажи, хіба не фантастично...», «Ікс плюс ігрек»). Роз­думи над поезією митця та її мотивами.

Номер слайду 4

Мета уроку поглибити знань про творчість Василя Симоненка, удосконалювати вміння аналізувати поетичні творирозвивати мислення, виразне читаннявиховувати повагу до видатних людей України.

Номер слайду 5

Епіграф уроку: Прийшла любов непрохана й неждана —Ну як мені за нею не піти?Василь Симоненко

Номер слайду 6

Лірика інтимна — умовна назва ліричного твору, в якому провідним є мотив любовної пристрасті і розкривається широкий діапазон душевних переживань, втаємничення заповітної істини, пов’язаної з історією кохання. Таку лірику ще називають любовною, вона належить до вічних у світовій літературі. Вікіпедія

Номер слайду 7

Кохання Василем Симоненком оспівується як цілюще джерело людської ніжності, краси почуттів. Це своєрідний документ до вивчення почуттєвого досвіду: його зростання, творчий злет, перетворення його в мірило краси, критерій душевних цінностей.

Номер слайду 8

Кохання для автора – це щось святе. Він мріяв про нього, чекав його, бажав його. Але ніколи не уявляв собі, що кохання – це ще і біль, і розчарування… Та навіть невзаємна й нещаслива любов осяває душу, залишається солодким болем-спогадом. Валерій Ланецький - Вона прийшла (В. Симоненко)https://www.youtube.com/watch?v=Pf. GUwzriq6 E

Номер слайду 9

Кожен митець слова створює свою неповторну сторінку в безсмертній книзі кохання. Властивими лише йому барвами-самоцвітами, що «висяюють опукло і виразно». І надихає його на створення цих шедеврів, без сумніву, Муза творчого натхнення Ерато.

Номер слайду 10

Ерато́ (грец. Ἐρᾰτώ — мила) — одна з 9 муз, була, як і її сестри, дочкою Зевса та Мнемо- сіни, уособлювала любовну (еротичну) поезію; зображували її з лірою в руках у товаристві малого Ероса..

Номер слайду 11

«НУ, СКАЖИ...»Любов - це не лише висока поезія, а й велика відповідальність. Слід зуміти вчасно підставити плече, розділити радість і горе. Це єднання сердець. Зворушливе інтимне звертання поета до коханої свідчить про його тонке розуміння мелодії любові. Кожний рядок, мов струна арфи Орфея, бринить любов’ю до коханої, яку він обожнює. KOZAK SYSTEM - Не Моя (official lyric video)Василь Симоненко Ну скажи - хіба не фантастично

Номер слайду 12

«Ну, скажи — хіба не фантастично…»Ну скажи — хіба нефантастично,Що у цьому хаосі доріг. Під суворим небом,Небом вічним,Я тебе зустрів і не зберіг!Ти і я — це вічне, як і небо. Доки мерехтітимуть світи,Буду Я приходити до Тебе,І до інших йтимуть. Горді Ти. Як це все буденно!Як це звично!Скільки раз це бачила Земля!Але ми з тобою... Ми не вічні,Ми з тобою просто — ти і я...І тому для мене так трагічно. Те, що ти чиясь, а не моя.

Номер слайду 13

Номер слайду 14

Літературний паспорт поезіїТема: зображення нерозділеного кохання ліричного героя, його філософські роздуми.Ідея: переосмислення ставлення ліричного героя до коханої, переживання, що не зумів зберегти стосунки. Головна думка: кохання — це найпрекрасніше почуття на Землі. Жанр: ліричний вірш. Вид лірики: інтимна. Художні засоби: анафора: як… як, ми… ми;епітети: суворе небо, небо вічне, хаос доріг;метафори: доки мерехтітимуть світи, під суворим небом;риторичний оклик: скільки раз це бачила земля!риторичне питання: я тебе зустрів і не зберіг?

Номер слайду 15

Теорія літератури. Ана́фора (від грец. αναφορα — виділення), або єдинопоча́ток, — стилістична фігура, що являє собою повтор звуків або слів на початку речень, віршових рядків, строф тощо. Мета́фора (грец. μεταφορά — «перенесення») — художній засіб, який полягає у перенесенні ознак одного предмета чи явища на інший на основі їхньої схожості. Епітет – це художнє означення предмета або події, що допомагає виразити сутність та надає емоційну характеристику. Також це поетичне та образне зображення. Риторичний оклик або риторичний вигук — риторична фігура, окличне речення, яке служить для образного вираження якогось сильного почуття — радості, захоплення, гніву, відчаю. Риторичне питання — це питання, яке ставиться не з метою отримання відповіді, а з метою афористичного узагальнення загальновідомої або очевидної думки.

Номер слайду 16

Номер слайду 17

«Ікс плюс ігрек»Свій дещо жартівливий вірш Василь Симоненко присвятив чорнявій математичці. Звідси, відповідно, й креативна назва. Рік написання: 1962. Жанр: ліричний вірш. Вид лірики: інтимна. Тема: зображення першого юнацького захоплення своєю вчителькою. Ідея: оспівування жіночої краси в образі чорнявої математички.

Номер слайду 18

«Ікс плюс ігрек» Чорнявій математичці Я не заздрю уже нікому —Де ще мудрих таких знайти?Це ж мені стало вперше відомо:Ікс плюс ігрек — це будеш ти.І здається, що я володію. Віковічним секретом краси. Лиш тому, що я розумію. Загадкові твої ікси. Розумію? Який там розум!Просто здорово, що ти є!Що вслухається в ніжні погрози. Збаламучене серце моє. Я не заздрю уже нікому —Де ще мудрих таких знайти?Одному лиш мені відомо:Ікс плюс ігрек — це будеш ти.

Номер слайду 19

«Ікс плюс ігрек» Чорнявій математичці

Номер слайду 20

Літературний паспорт поезіїТема: зображення першого захоплення своєю вчителькою.Ідея: оспівування жіночої краси в образі чорнявої математички. Художні засоби: епітети: віковічної краси, ніжні погрози; метафори: що вслухається в ніжні погрози збаламучене серце моє; риторичний оклик: просто здорово, що ти є!; риторичне питання: де ще мудрих таких знайти?

Номер слайду 21

Інтимні поезії Василя Симоненка відзначаються вишуканістю форм, особливою музикальністю, оригінальною милозвучністю. Ліричний герой його поезій – то романтик, то щиро до безтями закоханий юнак, то досвідчена людина, здатна до філософського узагальнення.

Номер слайду 22

Тематика інтимної лірики В. Симоненка- Романтика юності, нездійсненні мрії, зрадливе нещасне кохання  - Щира закоханість поета у вимріяний ідеал  - Філософські узагальнення зрілої досвідченої людини

Номер слайду 23

Номер слайду 24

Заграє  смерть  іржавою  трубою,Та  я,  забувши,  що  минає  строк,На  край  світів  блукати  за  тобою. Піду  у  жовтій  куряві  зірок. Піду  блукать  по  всесвіту  широкім,Незваним  гостем  побуваю  скрізь,І  десь  знайду  невблагану,  жорстоку. Тебе,  богине  радощів  і  сліз.І  під  шатром  розписаного  неба. Я  поцілую  очі  твої  злі  -Візьму  я  все,  о  блуднице,  від  тебе,Чим  ти  людей  обходиш  на  землі! 

Номер слайду 25

Домашнє завдання. Підготувати повідомлення про Дмитра Павличка, скласти тестові завдання до творчості В. Симоненка

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Чигілейчик Жанна Миколаївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
pptx
Додав(-ла)
Білоус Ольга
Додано
6 березня
Переглядів
1035
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку