Тести від «На Урок»: Організація дистанційної роботи під час карантину

Презентація на тему: "Іспанія в ХVІ ст. Національно-визвольна боротьба в Нідерландах" до уроку всесвітньої історії 8 класу

Про матеріал
План уроку: 1. Іспанія на межі XV—XVI ст.: зміни в економіці та суспільстві. 2. Іспанія за Карла V. 3. Правління Філіппа ІІ. 4. Нідерланди в XVI ст. 5. Національно-визвольна боротьба в Нідерландах. 6. Результати та наслідки революції.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Іспанія в ХVІ ст. Національно-визвольна боротьба в Нідерландах. Всесвітня історія8 клас

Номер слайду 2

План уроку:1. Іспанія на межі XV—XVI ст.: зміни в економіці та суспільстві. 2. Іспанія за Карла V.3. Правління Філіппа ІІ.4. Нідерланди в XVI ст. 5. Національно-визвольна боротьба в Нідерландах.6. Результати та наслідки революції.

Номер слайду 3

Іспанія на межі XV—XVI ст.: зміни в економіці та суспільстві.Іспанія стала централізованою монархією з сильною королівською владою. Завершення Реконкісти. ХVI ст. – “ століття Іспанії ”. Вивезення величезних багатств з Америки.Ізабелла Кастильська та Фердинанд Арагонський

Номер слайду 4

Іспанські королі Фердинанд та Ізабелла були ревними католиками: Королівським указом 1492 р. від євреїв вимагали або змінити віру, або залишити країну. Згодом гонінь зазнали і ті євреї, що прийняли християнство. Переслідування торкнулися також і мусульман.

Номер слайду 5

Іспанія за Карла V. Карл І Габсбург (1516 – 1556 рр.) – онук Ізабелли та Фердинанда. У 1519 р. його обрали імператором Священної Римської імперії під ім´ям Карла V.

Номер слайду 6

Ставши королем, Карл отримав величезні володіння: Іспанію, землі в Італії та в Новому Світі, а також німецькі володіння австрійських Габсбургів, Нідерланди тощо.

Номер слайду 7

Повстання комунерос у Кастилії 1520 – 1521 рр. Причини: Негативне ставлення до політики короля, який намагався зміцнити абсолютну владу та обмежити права міст. Привід: Призначення намісником короля кардинала Адріана Утрехтського, який прибув з Нідерландів.

Номер слайду 8

Повстання було придушено. Кортеси втратили право приймати закони.

Номер слайду 9

Після поразки від німецьких лютеранських князів у 1555 р. Карл V зрікся влади.

Номер слайду 10

Розділення імперії 1556 р. Фердинанд І (1556 – 1564 рр.): Австрійські володіння, Чехія та частина Угорщини разом з короною Священної Римської імперії. Філіпп ІІ (1556 – 1598 рр.):Іспанія, Нідерланди, володіння в Італії та іспанські колонії у Новому Світі.

Номер слайду 11

Правління Філіппа ІІФіліпп ІІ став правителем наймогутнішої держави в Європі – Іспанії. Столиця – Мадрид.1571 р. – битва біля Лепанто – було вщент розгромлено турецький флот.1581 р. була приєднана Португалія. Як ревний католик виступив проти Реформації.

Номер слайду 12

Нідерланди в XVI ст. З середини ХVІ ст. перебували у складі Священної Римської імперії під владою Іспанії. Поділялися на 17 штатів-провінцій. Для затвердження податків скликалися Генеральні штати. Найбільш заселений регіон Європи. Найбільше місто – Антверпен. Поширилися протестантські вчення, особливо кальвінізм.

Номер слайду 13

Номер слайду 14

Національно-визвольна боротьба в Нідерландах. Основні вимоги: Припинення переслідування кальвіністів. Відновлення “бургундських вольностей”. Виведення іспанських військ з Нідерландів. Зменшення податків.

Номер слайду 15

І етап 1566 – 1571 рр. Гези – “злидняки”, повстанці в Нідерландах часів буржуазної революції.

Номер слайду 16

Цікаво знати. У 1565 р. група невдоволених іспанською політикою дворян на чолі з членом Державної ради принцом Вільгельмом Оранським об´єдналися в союз, який запропонував намісниці Нідерландів Маргариті Пармській пом´якшити протиєретичні закони, скасувати деякі податки і відновити права Генеральних і провінційних штатів. Вони з´явилися на прийом у скромному одязі, тому пишна іспанська свита презирливо назвала їх гезами – обірванцями. І хоча намісниця не відхилила вимог, повстання іконоборців лідери вже не змогли зупинити.

Номер слайду 17

Політика герцога Альби. Було засновано Раду в справах про бунти, яка мала необмежені повноваження. Майно бунтівників конфісковувалося, збільшились податки. Алькабала – 10 % податок від продажу будь-якого товару. Маргарита Пармська

Номер слайду 18

ІІ етап 1572 – 1578 рр. Квітень 1572 р. – початок загального антиіспанського повстання у північних провінціях під проводом принца Вільгельма Оранського. Політика Альби провалилася і його відкликали до Іспанії.

Номер слайду 19

Номер слайду 20

ІІІ етап 1579 – 1609 рр.6 січня 1579 р. – Арраська унія, за якою 10 південних провінцій визнали владу іспанського короля.23 січня 1579 р. – Утрехтська унія – 5 північних провінцій обєдналися в Сполучені провінції Нідерландів для продовження боротьби з Іспанією. Літо 1581 р. – Генеральні штати Сполучених провінцій Нідерландів позбавили влади іспанського короля і проголосили незалежність країни.1609 р. – внаслідок воєнних поразок Іспанія фактично визнала незалежність Сполучених провінцій Нідерландів – Голландії.

Номер слайду 21

Результати та наслідки революції. Це була перша успішна буржуазна революція. Внаслідок революції Нідерланди поділені на дві держави – Голландію (Сполучені провінції Нідерландів) та Бельгію (Південні Нідерланди, що визнали владу Іспанії). У Голландії встановлено республіканську форму правління. У Голландії розпочався бурхливий економічний розвиток. Південні Нідерланди переживали занепад через значний податковий тягар з боку Іспанії. Через втрату найбагатшої колонії Іспанія втрачає панівне становище в Європі та світі.

Номер слайду 22

Домашнє завдання: Опрацювати матеріал підручника – § 15 (О. В. Гісем, О. О. Мартинюк). Опрацювати запитання та завдання до параграфа. Виписати основні поняття та визначення теми.

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
 1. Чернявська Юлія
  Дуже гарна та змістовна презентація.Гарний дизайн.
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
 2. Корнієнко Поліна
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
pptx
Додано
17 січня
Переглядів
1214
Оцінка розробки
5.0 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку