Іван Карпенко – Карий. Характеристика героїв п’єси “Хазяїн”
Номер слайду 2
Номер слайду 3
Номер слайду 4
Номер слайду 5
Образ Пузиря Скупість головного героя п’єси „Хазяїн” просто смішна: хазяїн незлічених багатств ходить у латаному халаті, старезному кожусі. При цьому він грубий і безкультурний, готовий заради вигоди навіть пожертвувати щастям дочки. Разом з тим Пузирові не можна відмовити і в гарних якостях – працьовитості, бережливості, енергійності, умінні вести господарство. Отже, актуальність п’єси Карпенко-Карого „Хазяїн” полягає в тому, що вона виказує нам яскраву картину доби становлення капіталізму, яка дуже схожа з нинішньою. Образ головного героя і вчить, і застерігає, що багатство – це не щастя. Риси характеру Пузиря:ненаситна жадоба до збагачення, жадібність,несправедливість, жорстокість,бездушність, некультурність, скупість.
Номер слайду 6
Характеристика Феногена і Ліхтаренка. Образи Феногена і Ліхтаренка – управителів та хабарників. Риси характеру, які наближають їх до Пузиря: безчесність, бездушність, несправедливість, жорстокість. Головна індивідуальна риса – лицемірство. Їх найзаповітніша мрія – багатство та привласнення чужого. Феноген – права рука хазяїна, Ліхтаренко – найспритніший економ. Це люди низької моралі, брехливі і підлі. Своїми негідними вчинками вони доводять до самогубства чесного юнака Зозулю, який закінчив сільськогосподарську школу.
Номер слайду 7
Образ Золотницького в комедії “Хазяїн”Образ досвідченого поміщика Золотницького – ліберал, родовитий поміщик. Пузиреві говорить: «Дай віку дожить, не виганяй мене з Капустяного!» У його образі зображується занепад дворянства, лібералізм поступається під владою грошей.
Номер слайду 8
Образ Соні в комедії “Хазяїн”Представники інтелігенції – Соня – донька Пузиря – їй бракує рішучості й наполегливості. Вона лише говорить про хижацьке ставлення до робітників, але нічим їм не допомагає.
Номер слайду 9
Образ Калиновича в комедії “Хазяїн”Калинович – учитель гімназії, який мріяв одружитися на Соні, й також співчував селянам. Калинович вважає, що щастя не в багатстві, а у взаємній любові, і з почуттям гідності та благородства заявляє мільйонеру: «Віддайте все ваше добро, всі ваші мільйони старцям, а я візьму Софію Терентіївну без приданого». Але безкорисливість Калиновича натикається на цілковите нерозуміння Пузиря, людини зовсім іншої моралі, для якої багатство займає перше місце в житті.