Презентація може бути використана як основа для проведення позакласного заходу до 300-річчя Г.С.Сковороди.в класах шкіл або інших загальноосвітніх навчальних закладах починаючи із 5 і по 11 класи.
До 300 річчя Григорія Савовича Сковороди. Світ ловив мене, та не спіймав
Номер слайду 2
Сковорода. Юрій Клен. Піти, піти без цілі і мети... Вбирати в себе вітер і простори,І ліс, і лан, і небо неозоре. Душі лише співать: "Цвіти, цвіти!"Аж власний світ у ній почне рости,В якому будуть теж сонця і зорі,І тихі води, чисті і прозорі. Прекрасний шлях ясної самоти.Іти у сніг і вітер, в дощ і хугуІ мудрості вином розвести тугу,Бо, може, це нам вічний заповіт,Оті мандрівки дальні і безкраї,І, може, іншого шляху немає,Щоб з хаосу душі створити світ.
Номер слайду 3
Попри війну Україна святкує цьогоріч великий ювілей великої людини.
Номер слайду 4
Номер слайду 5
Номер слайду 6
Номер слайду 7
Народився Григорій Савович 22 листопада (3 грудня) 1722 у селі Чорнухи, Лубенський полк на Полтавщині в родині козака
Номер слайду 8
Про точну дату народження світ дізнався лише через 200 років після народження філософа. Саме тоді дослідники віднайшли в одному із листів Сковороди згадку про святкування власного дня народження.
Номер слайду 9
Григорій Сковорода мав виняткові здібності до навчання. Вже у 16 років вступив до Києво-Могилянської академії – першого вищого навчального закладу в Україні. Вивчав латинську, грецьку, церковнослов’янську, польську, німецьку та інші мови. Грав на сопілці, флейті, скрипці, гуслях, лірі, бандурі.
Номер слайду 10
Працюючи педагогом у Харківському колегіумі, мав власну систему оцінювання. Замість балів він писав справжні вироки: «вельми туп», «справжнє безглуздя», «досить гострий», «звєрок востроє» тощо.
Номер слайду 11
Його називають зачинатилем жанру байки.
Номер слайду 12
Свої філософські трактати і діалоги писав химерною сумішшю церковнослов'янської, української та російської мов, байки – руською книжною мовою, пісні – українською. За життя не надрукував жодного твору.
Номер слайду 13
Надавав перевагу особистій духовній свободі. Філософські трактати присвячував переважно етиці. А головним сенсом людського існування вважав самопізнання.
Номер слайду 14
Відстоював права людської особистості в кожній людині, що на ті часи означало сильну демократичну тенденцію. Відкрито засуджував московських гнобителів.
Номер слайду 15
Григорій Савович Сковорода був філософом і зосереджував свої філософські думки навколо питання, що таке щастя і чи може його досягти кожен. Його думки втілмлмсь в сковоридинівські афоризми, які актуальні і нині. Любов виникає з любові; коли хочу, щоб мене любили, я сам перший люблю. Як купці вживають застережних заходів, аби у вигляді добрих товарів не придбати поганих і зіпсутих, так і нам слід якнайретельніше пильнувати, щоб, обираючи друзів, цю найліпшу окрасу життя, більше того — неоціненний скарб, через недбальство не натрапити на щось підроблене. Бери вершину і матимеш середину. З усіх утрат втрата часу найтяжча. Хто добре запалився, той добре почав, а добре почати — це наполовину завершити. Майбутнім ми маримо, а сучасним гордуємо: ми прагнемо до того, чого немає, і нехтуємо тим, що є, так ніби минуле зможе вернутись назад, або напевно мусить здійснитися сподіване.
Номер слайду 16
Григорій Савович Сковорода був знатним музикантом. Стоїть явір над горою https://www.youtube.com/watch?v=RSAUs3 AQJ0w Ой ти, пташко жовтобока https://www.youtube.com/watch?v=3r. Lk. YWLEjf8
Номер слайду 17
Золочівський район, Харківська обл. Сковородинівка (до 1922 року Пан-Іванівка) — невеличке село на Харківщині, неподалік кордону з Росією. Тут провів останні місяці життя і похований великий український мислитель Григорій Сковорода...
Номер слайду 18
Маєток. Помер Григорій Савович Сковорода 9 листопада 1794 року в селі Пан-Іванівка, а тепер – Сковородинівка Харківської області.
Номер слайду 19
Номер слайду 20
В ніч проти 7 травня 2022 російські військові під час обстрілу знищили Національний літературно-меморіальний музей Григорія Сковороди у селі Сковородинівка. Це пам’ятка XVIII століття – маєток, в якому протягом останніх років свого життя мешкав Григорій Сковорода.