Презентація на тему: "Культура Русі-України Х-ХІ століття"

Про матеріал
Презентація до уроку історії України для 7 класу "Культура Русі-України Х-ХІ століття" Метою якої є : розпізнавання пам'яток архітектури з часів Русі-України , застосовувати та пояснювати поняття визначені у презентації. Розвиток уваги , пам'яті і логічного мислення.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Номер слайду 2

Творче завдання: Володимир Великий. Ярослав Мудрий

Номер слайду 3

Культура Русі – України Х-ХІ століття. Урок - подорож

Номер слайду 4

МЕТА: Здійснити уявну подорож до найвідоміших культурних пам’яток;Охарактеризувати життя Русі-України у Х-ХІ столітті;Розпізнавати пам’ятки архітектури з часів Русі-України;Розрізняти поняття «берест», «пергамент», «фреска», «графіті», «мозаїка», «книжкові мініатюри»;Формувати навички самостійної роботи та робити в групі;Виховувати любов і повагу до книги, шанобливе ставлення до культурних здобутків українського народу.

Номер слайду 5

Маршрутний лист: Писемність та освіта. Перші книжки. Архітектура та монументальне мистецтво

Номер слайду 6

«Всяка бо мудрість письмом не утверджена йде в невідання і забуття» Нестор Літописець«Дивні часи і роки Церкви, життя і чесноти давніх отців ти для нас описав і послідовником їх був ти, славний Несторе!» - так православна церква вшановує 9 листопада пам’ять преподобного Нестора Літописця. Складання літописів, книжна справа стали справою всього життя цього високоосвіченого й високодуховного ченця. Він був послідовником творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія, стояв у витоків українського книжного слова, тож не дивно, що саме цей день 1997 року Указом Президента Леоніда Кучми в Україні було проголошено Днем української писемності та мови.

Номер слайду 7

Гра «Зламаний телефон»

Номер слайду 8

Слово – різними мовамиالمخطوطات – арабська羊皮紙 китайська(традиційна) קְלָף – іврит Parchment - англійська. Pergamin – польська Pergament – німецька

Номер слайду 9

ПЕРГАМЕНТ

Номер слайду 10

БЕРЕСТ – матеріал для письма виготовлений з кори дерева (береза)ПЕРГАМЕНТ – матеріал для письма виготовлений зі шкіри тварин (телят)

Номер слайду 11

Номер слайду 12

Номер слайду 13

Номер слайду 14

Номер слайду 15

Номер слайду 16

Вправа «Незакінчене речення»На думку істориків коли сформувалась писемність на Русі…Письменними на Русі були не тільки представники влади, духовенства, а й…Збереглися писемні заповіти про передання майна у спадщину, що свідчить про використання писемності у…Писемність на Русі затвердилася завдяки прийнятому у 988 році…Освітню політику князя Володимира продовжив…У школах дітей вчили…Як називався матеріал для письма виготовлений з кори дерев…

Номер слайду 17

Номер слайду 18

Номер слайду 19

Номер слайду 20

Номер слайду 21

Фізкультхвилинка «Пишемо літопис»

Номер слайду 22

3. Архітектура та монументальне мистецтво

Номер слайду 23

Номер слайду 24

Номер слайду 25

Номер слайду 26

Номер слайду 27

Номер слайду 28

Номер слайду 29

Гра «Оплески»Тонко вироблена теляча шкіра – це…Звід подій за рік називається…Першу бібліотеку заснував…Мальовниче зображення смальти – це… Мозаїка «Марія Оранта» який прикрашає храм…Авторами азбуки були… Писемність на Русі з’явилась із запровадженням християнства…

Номер слайду 30

Дидактичний сенкан Дидактичний сенкан – це п’ятирядковий неримований вірш з 11 слів який утворюється за такою схемою: Перший рядок – тема, один іменник, займенник, який означає об’єкт обговорення. Другий рядок – два прикметники або дієприкметники, що описують і характеризують тему. Третій рядок – три дієслова про характерні дії об’єкта. Четвертий рядок – фраза з чотирьох слів за допомогою якої висловлюємо особисте враження чи розуміння теми. П’ятий рядок – це одне слово-резюме, зазвичай іменник, синонім до теми, що являє собою підсумок і висловлює сутність об’єкта. P. S. Але чітко дотримуватися правил написання сенкану – необов’язково!!!

Номер слайду 31

А у мене вийшло так: Культура Цікава, багатогранна. Вчить, надихає, розвивається. Мені сподобалися архітектурні пам’ятки. Фундамент

Номер слайду 32

Домашнє завдання. Підготувати повідомлення «Іларіон Київський»;Вивчити №9

pptx
Пов’язані теми
Історія України, Презентації
Інкл
Додано
8 лютого 2023
Переглядів
329
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку