Презентація на тему "Міжпредметні зв'язки при вивченні курсу фізики та астрономії в школі "

Про матеріал
Презентація до виступу на тему "Міжпредметні зв'язки при вивченні курсу фізики та астрономії в школі " який проходить у формі уроку. Пропонується для учнів різних класів, як мотивація навчальної діяльності так і для вчителів природничих наук для планування та підготовки до уроку, виступу на педраді...
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Міжпредметні зв'язки при вивченні  курсу фізики та астрономії в школі

Номер слайду 2

Розпочинаємо урок

Номер слайду 3

Тема: Міжпредметні зв'язки при вивченні  курсу фізики та астрономії в школі Мета: встановити зв'язок вивчення фізики та астрономії з іншими навчальними предметами.

Номер слайду 4

Хід уроку. Організаційний момент. Перевірка домашнього завдання. Оголошення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності. Актуалізація і корекція опорних знань. Вивчення нового матеріалу.7. Закріплення знань учнів.8. Підведення підсумку уроку.9. Повідомлення домашнього завдання.

Номер слайду 5

1. Організаційний момент. Епіграфи до уроку. Математика – цариця наук, але підкоряється фізиці Фізика – найдивовижніша річ: вона цікава, навіть якщо в ній нічого не розумієш. Науки діляться на дві групи – на фізику і колекціонування марок. Ернест Ерстед. Фізика – це ємність слова!Фізика для нас – не просто звук!Фізика – опора і основа. Всіх без виключення наук.

Номер слайду 6

2. Перевірка домашнього завдання. Задача про постріл з теми « Рух тіла кинутого горизонтально»Кулю випущено із гвинтівки з висоти 20 м над земною поверхнею зі швидкістю υ0=850 м/с. З якою швидкістю і під яким кутом куля упаде на землю? Опір повітря не враховувати.

Номер слайду 7

Задача про рух м'яча з теми « Рух тіла кинутого під кутом до горизонту»Футболіст забив гол з пенальті (відстань від воріт 11 м). М'яч влетів горизонтально у ворота, висота яких 240 см, ледве торкнувшись верхньої перекладини. Визначить напрям і модуль швидкості м'яча в момент удару і час його польоту. Спортсмен кинув снаряд вгору під кутом α до горизонту надавши йому швидкість υ0 . Накреслити траєкторію руху тіла і показати, як змінюється напрям і модуль швидкості під час польоту. Знайти час і дальність польоту, а також найбільшу висоту підйому під час польоту. Опір повітря не враховувати.

Номер слайду 8

3. Оголошення теми і мети уроку. Кожна людина, схожа з Місяцем, має свою невидиму сторону, яку нікому не показує. Й. Кеплер.

Номер слайду 9

4. Мотивація навчальної діяльності. Для чого фізику вчимо. Як будинок збудувати,Камінь надважкий підняти?Як від вітру захиститись,Дерево важке звалити?Як піднятися у небо?Як домчати, куди треба,Друзям вістку передати,Про нові світи дізнатись?Грім і блискавка лютує. По шибках мороз малює. Вітер хвилі підіймає. Дощик землю напуває. Сніг пухкий, немов перина…Як? Чому? Яка причина?Сонце світить, зорі сяють. Як це світло виникає? Щоб природу пізнавати -треба фізику вивчати.

Номер слайду 10

5. Актуалізація і корекція опорних знань. На уроках малювання ви часто змішуєте фарби різного кольору та спостерігаєте явище проникненння однієї речовини в іншу. Це явище також вивчає фізика і називається воно – дифузія. Не раз ми бачили веселку, милувались нею. А зараз пригадаємо з яких кольорів вона складається і в якому порядку вони розташовані. Коли можна побачити веселку?

Номер слайду 11

6. Вивчення нового матеріалу. Ставимо проблемне запитання:«Чому взимку птахи розпушують пір’я?»

Номер слайду 12

Ставимо проблемне запитання. Під час проростання в стеблі рослини виникає тиск у кілька к. Па. Як можливо таке диво? На асфальті мак зацвів. Хоча всім нам зрозуміло, тиск він чинить не малий.

Номер слайду 13

Проводимо демонстрації. Модель молекули. Модель атома. Принцип дії компаса. Перехід речовини із рідкого стану в твердий при знижені температури. Електричне явище: іскровий розряд.

Номер слайду 14

Відкриття законів, цікаві факти з фізики.

Номер слайду 15

Вивчаємо фізичні явищаоко як оптична система

Номер слайду 16

Вивчаємо фізичні закони

Номер слайду 17

Вивчаємо звукІнфразвук. Ультразвук

Номер слайду 18

Номер слайду 19

Те, що ми не в змозі показати за допомогою приладів, плакатів, фізичних моделей можна показати за допомогою комп'ютерних програм. Представлення резонансу напруг в послідовному коливальному контуріза допомогою програми “Mathsoft Mathcad”

Номер слайду 20

Номер слайду 21

Попереджаємо про можливі небезпеки. Обережно. Тонкий лід. Захистись від Сонця. Знай як поводитися з електрикою. Остерігайся радіаційного випромінювання

Номер слайду 22

Перед початком лабораторної роботи проводимо первинний інструктаж з БЖД.ІНСТРУКЦІЇ з безпеки життєдіяльності під час проведення фронтальних лабораторних робіт та робіт фізичного практикуму ЗМІСТ ІНСТРУКТАЖУДо початку роботи1. Чітко з'ясуйте порядок і правила безпечного проведення експерименту.2. Звільніть робоче місце від усіх непотрібних для роботи предметів. Перевірте наявність приладів та матеріалів, необхідних для виконання завдання.3. Не приступайте до виконання роботи без дозволу вчителя.4. Розміщуйте обладнання і прилади на робочому місці так, щоб уникнути їх падіння.  Під час виконання роботи Робота зі склом (скляним посудом)1. Користуйтеся скляними трубками, які мають оплавлені краї.2. Використовуйте скляний посуд без тріщин.3. Не допускайте різких змін температури і механічних ударів виробів зі скла.4. Опускайте тверді тіла в мензурку на міцній нитці, щоб не розбити мензурки.5. Будьте обережні зі скляними пластинками, щоб не поранити руки.6. Використовуйте скляні пластинки тільки з зашліфованими краями.

Номер слайду 23

Проведення лабораторної роботи. Креслимо схеми електричних кіл.m = kq = k. It                                                 Застосовуємо вивчені формули. Проводимо вимірювання радіаційного фону

Номер слайду 24

Перевірка зошитів

Номер слайду 25

7. Закріплення знань учнів. Пригадуємо формули.

Номер слайду 26

Розв’язуємо задачіДві однакові металеві кульки масою по 0,25 г підвішено в одній точці на нитках довжиною 30 см. Після надання їм від’ємного заряду кульки розійшлися на відстань 20 см одна від одної. Скільки електронів було передано кулькам?

Номер слайду 27

8. Підведення підсумків уроку.

Номер слайду 28

Підведення підсумків уроку.

Номер слайду 29

Номер слайду 30

9. Повідомлення домашнього завдання. Пригадайте які знання учнів з фізики Ви використовуєте під час проведення своїх уроків.

Номер слайду 31

Дякую за увагу.

pptx
Пов’язані теми
Фізика, Позакласні заходи
Додано
18 березня 2019
Переглядів
1191
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку