Ми часто користуємось реченнями, у яких висловлюються різні : Такі речення називаються спонукальними. Вони спонукають до дії. Прохання Доню, принеси ,будь ласка, мені води. Запрошення: Дорогі друзі, будь ласка, приходьте на наше свято. Заклик: Прийди, прийди, сонечко,Під моє віконечко,Будемо ся гріти,Як маленькі діти. Заборону: Не сиди довго біля телевізора. Порада: Частіше відпочивай на свіжому повітрі. Застереження: Будь обрежним біля річки. Наказ: Негайно подай мені книгу!
Номер слайду 4
Складіть відповіді на запитання, використовуючи опорні слова. Запишіть у зошит. Хто це? Це... Яка вона? Вона ... та... Який у неї хвіст? У неї хвіст ... Довідка(Хитра, спритна, пухнастий)
Номер слайду 5
Хвилинка каліграфії— Запишіть прислів'я. У д__тини заболить пальчик, а в матері — серце.— Уставте пропущену букву.
Номер слайду 6
Гра «Знайди "зайве" речення»Кожна тваринка ховається від своїх ворогів. Білка на дереві легко втече від ворога. Зайцю допоможуть швидкі ноги. Діти читали цікаву книгу. У їжака свій захист — колючки.— Яке речення "зайве"?— Запишіть його.
Номер слайду 7
Діти читали цікаву книгу.— Про що в ньому розповідається? (Про книгу)— Яке це речення за метою висловлювання? (Розповідне)— Перебудуйте речення так, щоб воно стало питальним. (Що читали діти?)— Запишіть це речення. Який розділовий знак поставили в кінці речення?
Номер слайду 8
Номер слайду 9
У кінці спонукального речення може стояти крапка або знак оклику. Знак оклику ставиться тоді, коли в реченні висловлено сильне почуття.
Номер слайду 10
Склади і запиши речення з поданих слів.1) на, обережним, воді, Будь; 2) вогнем, не, З, грайся. Від чого застерігають тебе ці речення?
Номер слайду 11
Прочитай речення. Про кого йдеться в кожному з них?Галинка поливала квіти. 2. Мама купила мені книжку. 3. Тато навчив мене плавати. Зразок. Галинко, полий, будь ласка, квіти. Зміни розповідні речення на спонукальні за зразком.