Недоліки ядерної енергетикита альтернативні джерела енергії
Номер слайду 2
Створюючи знаряддя праці, технологію виробництва, використовуючи сировину, нарешті, оволодівши атомною енергією, людство мимоволі поставило під загрозу сам факт свого існування, так як розщеплення атомного ядра – це найнебезпечніші з процесів, відомих людині. З його допомогою можна обернути Землю на пустелі. Теоретично ядерна енергетика близька до ідеальної. Вона ефективна і недорога, проте з її виробництвом пов'язано чимало проблем.
Номер слайду 3
Недоліки ядерної енергетики. Найбільша проблема для розвитку ядерної енергетики пов'язана з проблемами безпеки.
Номер слайду 4
1. Важливою проблемою залишається заховання радіоактивних відходів. Впродовж роботи ядерного реактора в ньому накопичується велика кількість радіоактивних ізотопів із значним період напіврозпаду, які продовжуватимуть випромінювати ще тисячі років.
Номер слайду 5
Особливу загрозу для майбутнього людства несуть радіоактивні відходи атомної енергетики. А таких відходів уже зібралося велика кількість і їх маса продовжує кожного дня збільшуватись. На сьогоднішній день радіоактивні відходи, які утворюються в процесі експлуатації АЄС, складають значну частину всіх існуючих радіоактивних відходів. Важливість знезараження та переробки радіоактивних відходів повязана з їхньою особливою небезпекою для біосфери, і перш за все – для людини. На відміну від всіх інших відходів, токсичність яких залежить від їх хімічних та бактеріологічних властивостей, радіоактивні відходи не можуть перероблятися з метою зниження їх токсичності. Найважливіша проблема, яка виникає при переробці радіоактивних відходів – тривала потенційна небезпека цих відходів. Технічна можливість безпечного зберігання їх протягом десятків та сотень років існує, але під постійним наглядом спеціального персоналу.
Номер слайду 6
Проблема безпечного видалення і поховання радіоактивних відходів ще не вирішена остаточно і потребує подальшого розвитку. Найбільш перспективні на цей час є наступні методи захоронення радіоактивних відходів:1. Захоронення в континентальних геологічних формаціях (метод підземного поховання в гірські породи);2. Захоронення на морському дні або під ним;3. Опромінення в реакторах (ядерна трансмутація);4. Викиди за допомогою ракет у космос.
Номер слайду 7
2. Шкідлива діяγ-випромінювання і потоків нейронів в активній зоні реактора на людей, які обслуговують ядерні установки.
Номер слайду 8
3. Дороге будівництво та виведення з експлуатації.
Номер слайду 9
За приблизними оцінками, загальні витрати на виведення з експлуатації та демонтаж одного ядерного енергоблока можуть скласти від 20 % до 30% витрат, необхідних для будівництва нового енергоблока. Суттєвий вплив на витрати чинять національні особливості – до них належать обсяг необхідних робіт, а також спосіб поводження з РАВ. Загальні витрати багато в чому залежать від кількості РАВ, методів їх переробки тощо.
Номер слайду 10
4. Для експлуатації АЕС необхідно запровадження широкого спектра засобів контролю і радіаційної безпеки, оскільки наслідки можуть бути катастрофічними.
Номер слайду 11
6. Використання ядерної зброї. Ядерна зброя – зброя масового ураження вибухової дії, побудована на використанні ядерної енергії, що вивільняється при некерованій ланцюговій реакції розчеплення важких ядер.
Номер слайду 12
В радіусі кілометра від центру вибуху відбуваються суцільні руйнування та знищується все живе. Уражаючими факторами під час ядерного вибуху є: Ударна хвиля. Світлове випромінювання. Проникаюча радіація. Радіоактивне зараження. Електромагнітний імпульс. Ренгенівське випромінювання
Номер слайду 13
5. За час використання атомних реакторів відбулася низка техногенних катастроф.
Номер слайду 14
В 1952 році – аварія на АЕС в Канаді. Стався перегрів та часткове розплавлення активної зони.
Номер слайду 15
В 1957 році – аварія на АЕС у Великобританії. Пожежа в активній зоні тривала 4 доби. Радіоактивна хмара дійшла до території Німеччини, Данії, Бельгії та Норвегії.
Номер слайду 16
В 1969 році – аварія на АЕС у Франції. Паливні елементи перегрілись, 50 кг рідкого палива витекло назовні.
Номер слайду 17
В 1975 році – пожежа на АЕС в Алабані
Номер слайду 18
В березні 1979 року сталася одна з найбільших аварій в історії ядерної енергетики на атомній станції Три-Майл-Айленд в США. Була серйозно пошкоджена активна зона реактора, частина ядерного палива розплавилася.
Номер слайду 19
У результаті найсильнішого в історії Японії землетрусу і викликаного ним цунамі 12 березня 2011 року на першому блоці атомної електростанції «Фукусіма-1» стався вибух, що привів до руйнування залізобетонної оболонки реактора і викиду в атмосферу радіоактивних речовин.
Номер слайду 20
Але найбільша ядерна аварія за всю історію людства сталася 26 квітня 1986 року. Вибух на 4 енергоблоці Чорнобильської атомної станції.
Номер слайду 21
Номер слайду 22
Навколо АЕС у радіусі 30 км. створено зону відчуження.
Номер слайду 23
Номер слайду 24
Альтернативні джерела енергії Існують альтернативні джерела енергії