Презентація на тему "Озера Українських Карпат"

Про матеріал

У презентації розміщено фото та короткий опис найпопулярніших озер Українських Карпат. Дану роботу можна використати при вивчені теми "Українські Карпати"

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Презентація на тему:озера Карпат

Номер слайду 2

Серед карпатських озер є: Світязь,Апшинець,Бребенескул,Несамовите,Брецкул,Озеро Івор…

Номер слайду 3

Найкрасивіше високогірне Синевирське озеро - справжнє диво Карпат. Воно утворилося в результаті потужного зсуву, викликаного землетрусом, близько 10 тисяч років тому. Озеро розташоване на пагорбі під горою Озерною (1495м), на висоті 989 м над рівнем моря. Воно оточене смереками, ялинами і буками. Площа озера 7га, середня глибина - 16-17м, максимальна - 24м.

Номер слайду 4

 Апшинець – озеро льодовикового походження у Рахівському районі Закарпатської області. Лежить на північно-східному схилі масиву Свидовець на висоті 1487 м.н.р.м. Довжина – 126м., ширина. 100м. площа 1,2 га. Глибина до 3,3м. Улоговина подовженої форми з невисоким мореним валом. Південно-західна частина озера зайнята осоково-сфагновим болотом. живиться переважно водами струмка, що впадає в західну частину озера. Випливає р. Апшинець. Вода чиста прозора, її температура в червні +10° +13°С. Узимку замерзає. Дно рівне, мулисте, біля берегів трапляються валуни. З рослин розповсюджені: осока, сфагнові мохи, фауна представлена окремими видами мікроскопічних ракоподібних. Апшинець входить в Апшинецький заповідник.

Номер слайду 5

Бребенескул – озеро льодовикового походження, лежить між головним хребтом масиву г. Чорногора й г. Гутин-Томнатик, на висоті 1801 м.н.р.м. Довжина 134м. ширина 28-44м. глибина до 2,8м. Озеро овальної форми. Береги круті, високі, з кам’янистими розсипами. Живиться атмосферними опадами й ґрунтовими водами. Вода чиста, слабомінералізована. Дно підвищується в східному напрямку, на глибині покрите сірим мулом. Трапляються мікроскопічні ракоподібні.

Номер слайду 6

Несамовите  – озеро льодовикового походження в Рахівському районі Закарпатської області. Лежить на схилах гори Туркул масиву Чорногора, на висоті 1750м.н.р.м. Довжина 88 м. ширина – 45м. площа.0,3 га, глибина до 1,5 м. Улоговина подовженої форми. Північні. береги обмежені низьким мореним валом, уздовж південних кам’яні насипи. Живиться за рахунок атмосферних вод. Узимку замерзає. Дно озера покрите валунами, у південній частині розповсюджені піщано-мулисті осади. Частково заростає. Розповідають гуцули, на Говерлі є сідло, а в ньому озеро. Озеро називається Несамовитое (невгамовне), тому що увесь час хвилюється, хоча вітру зовсім немає. Буває й тиша, а озеро неспокійне.

Номер слайду 7

Брецкул – озеро льодовикового походження в Рахівському районі Закарпатської області. Лежить на південно-західному схилі г. Брецкул масиву Чорногора на висоті 1750м.н.р.м. Улоговина має подовжену форму, довжина її 52 м., ширина 20м. У зв’язку з інтенсивним заростанням озера його розміри зменшилися, довжина становить 37м., ширина 12-15м. площа 0,1 га глибина до 1.2 м. Озеро безстічне, живиться переважно атмосферними опадами. Вода чиста прозора, слабомінералізована. Дно рівне, покрите темно-сірим мулом. З рослин є осока, подекуди пухівка, із представників фауни – мікроскопічні ракоподібні. Брескул – розташоване у межах Карпатського заповідника.

Номер слайду 8

Ворожеска – Лежить на схилах хребта Свидовець, на висоті 1460м. н.р.м. Складається із двох невеликих водойм. Верхнє озеро має круглу форму (діаметр 95м. площа 0,7 га, глибина до 4,5м). Нижнє озеро, розташоване на 15м. нижче від верхнього, подовженої форми (довжина 76м., ширина 28м. площа близько 0,2 га, глибина до 1,9м.) живиться водами потоку. Вода чиста, прозора; температура влітку +12°С. Дно пологе, замулене. Фауна представлена окремими видами мікроскопічних ракоподібних

Номер слайду 9

 Герашаска – лежить на схилах масиву Свидовець на висоті близько 1577м.н.р.м. Довжина 125м. ширина 110м. Площа 1,2га, глибина до 1,2 м. Улоговина має форму неправильного прямокутника, обмежена широким моренним валом. Північні береги поростили осокою. живиться переважно сніговими водами. Температура води влітку низька (у червні +10° +11°С). Водоростей мало, з фауни найпоширеніші мікроскопічні ракоподібні. 

Номер слайду 10

Драгобратське озеро – озеро льодовикового походження в Рахівському районі Закарпатської області. Лежить біля північного схилу гори Близниці на масиві Свидовець, на висоті 1600 м.н.р.м. Улоговина має подовжену форму. Довжина 55м. ширина 21м. площа 0,1 га. Глибина до 1,2м. Берега складаються з морени. Живиться ґрунтовими й атмосферними водами. Берега заростають осокою. З іхтіофауни трапляються лише мікроскопічні ракоподібні.

Номер слайду 11

Марічейка – одне з найкрасивіших озер Карпатського регіону. Озеро льодовикового походження. Розташовано приблизно в 8 км від села Шибене, Верховинського району, Івано-Франківської області, недалеко від україно-румунської границі. Від села до озера приблизно 2 години ходу. Перебуває на висоті 1500 метрів над рівнем моря в пологій довгастій западині на північно-східному схилі гори Шурин-Гропа Чорногорського масиву. Досить велике, але неглибоке озеро (площа 1 га, глибина до 0,8м). Вода прісна, чиста. Однак останнім часом озеро починає заростати осокою. Дно, покрите мулом, цьому сприяє. Улоговина подовженої форми. Береги низькі, оточені лісом з ялин і гірської сосни. Вода в озеро надходить із численних джерел, які виходять у підніжжя південно-східного схилу. Розташовано серед ялинових лісів. Це одне з найбільших за площею високогірних озер Карпат. Озеро Марічейка вважається одним з найцікавіших не тільки на території Карпат, але й на всій Україні. Воно охоплює природні комплекси з різноманітними ландшафтами й багатим рослинним покривом лісового й субальпійського поясів.

Номер слайду 12

Озеро Івор – невелике озерце, глибиною до 1,5 м. Берега заростають осокою. Поповнюється за рахунок поталих вод. Знаходиться біля підніжжя гір Близниці й Жандарми, в улоговині між ними. Вид на озеро відкривається з вершин Жандарм і Близниці, до самого озера можна спуститися по схилах або з боку турбази Драгобрат.

Номер слайду 13

ДЯКУЮ ЗА УВАГУ

pptx
Додано
9 серпня 2018
Переглядів
2353
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку