Презентація на тему "Паралелепіпед" для учнів 11-го класу. Багато предметів, які тебе оточують мають схожу форму : цеглина, сірникова коробка, пенал, ящик для посилок тощо. Всі вони мають форму паралелепіпеда, який складається із 6-и прямокутників (граней). Данна презентація може бути використана для пояснення або закріплення матеріалу на уроці з теми "Паралелепіпед. Призма". Показана побудова прямого і похилого паралелепіпеда, усі його елементи, дається уявлення про розміри паралелепіпеда, вказані його виміри: ширина, довжина, висота.
Приведені приклади розвязування задач за цією темою.
Об'єм прямокутного паралелепіпеда можна обчислювати подібно до того, як обчислюють площу прямокутника. За одиницю об'єму приймають об'єм одиничного куба. Якщо ребро куба дорівнює 1 м, то його об'єм - 1 кубічний метр (1 м3). Якщо ребро куба дорівнює 1 см, то його об'єм -1 кубічний сантиметр (1 см3). Виведемо формулу для обчислення об'єму прямокутного паралелепіпеда. Нехай відомі виміри прямокутного паралелепіпеда, тобто його довжина (а), ширина (b) і висота (с) ,тоді його об'єм
Ти вивчив нову тему яка називається “Прямокутний паралелепіпед” спробуй розв’язати дві задачі на його об'єм : Задача № 1 Знайти об’єм прямокутного паралелепіпеда, якщо є такі виміри: 20см, 3дм,12дм. Задача № 2 Об’єм прямокутного паралелепіпеда дорівнює 128см3, довжина – 8 см, ширина – 6 см. Знайти висоту паралелепіпеда.