Конкурс розробок «Вчительська десятка»
Розробки додавай – подарунки вигравай!

Презентація на тему " Павукоподібні"

Про матеріал

Презентація на урок біології у 7 класі з теми " Павукоподібні", створена у відповідності до чинної програми з біології для 6-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів з урахуванням змін, затверджених МОН.Призначений для вчителів біології загальноосвітніх навчальних закладів.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Павукоподібні

Номер слайду 2

Павукоподі́бні (арахніди) - це тип членистоногих, який включає в себе павуків, кліщів, скорпіонів, косариків, сольпуг та деякі дрібніші групи. Вони відрізняються відінших членистоногих поділом тіла.

Номер слайду 3

Тип ЧленистоногіКлас Комахи. Клас Ракоподібних Клас Павукоподібні

Номер слайду 4

Класифікація павукоподібних

Номер слайду 5

Ряд Павуки Арахна – (від грец. Arachne – павук). У старогрецьких міфах це ім'я дівчини, яка, за переказами, досягла такого високого ткацького мистецтва, що викликала на змагання саму богиню Афіну. Арахна виткала тканину краще за Афіну. Але Афіна не визнала переваг Арахни і перетворила її на павука, що вічно тче свою павутину. 

Номер слайду 6

Павукоподібні( Arachnida)Поширені переважно на суходолі, але також також у водоймах – переважно кліщі. Ряд Павукоподібних - 60 000 тис. видів. Більшість мають отруйні залози. Поширені по всьому світу. За способом живлення – усі є хижаками. Притаманне позакишкове травлення.

Номер слайду 7

Будова тіла

Номер слайду 8

ПавукоподібніПавуки плетуть надзвичайно міцний природний матеріал, утворений з білків – павутиння. Воно слугує захистом від хижаків, захищає яйця та слугує коконом, допомагає у полюванні.

Номер слайду 9

Різноманітність павукоподібних. Павук Птахоїд

Номер слайду 10

Доломедес

Номер слайду 11

Фолькус

Номер слайду 12

Каракурт (Чорна вдова)

Номер слайду 13

Тарантул

Номер слайду 14

Роль у природі та житті людини. Деякі види мешкають у житлі людини, полюють на комах - шкідників. (Павук – косарик фолькус)Отрута деяких видів становить загрозу здоров'ю і навіть життю людини та свійських тварин (Тарантул та каракурт)З отрути павуків виготовляють ліки, зокрема заспокійливе та снодійне.

Номер слайду 15

Кліщі

Номер слайду 16

Будова тіла кліщів

Номер слайду 17

Скорпіони

Номер слайду 18

Скорпіони. Найдовший скорпіон - південноафриканський гірничоий скорпіон (South African Rock Scorpion)Довжини 21 см. Ці скорпіони довгі і плоскі, жало у них дуже довге і вузьке.

Номер слайду 19

Скорпіони. Найбільший скорпіони:індо-малайський скорпіон 180 мм у довжину. Тропічний імператорський скорпіон Pandinus imperator, що живе в Західній Африці, також досягає довжини 180 мм.

Номер слайду 20

Розмноження скорпіонів

Номер слайду 21

Цікаві факти про павуків

Номер слайду 22

123 У той час як одні види павуків майже сліпі, інші відрізняються дуже гострим зором. За один раз павучиха може відкласти кілька тисяч яєць. Замість крові у павуків гемолімфа. Вона прозора, але на повітрі стає світло-блакитною.

Станьте першим, хто оцінить розробку

Щоб залишити свій відгук, необхідно зареєструватись.

Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!
pptx
Додано
12 липня 2018
Переглядів
614
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку