16 червня о 18:00Вебінар: Збереження здоров’я дітей з особливими освітніми потребами

Презентація на тему "Професії кіноіндустрії"

Про матеріал
Розробка уроку у формі презентації насичена великою кількістю текстових і візуальних джерел для якісного використання в навчальному процесі
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Професії кіноіндустрії 9-й клас Мистецтво Автор: вчитель історії Великодимерського навчально-виховного об'єднання Гук Юлія Миколаївна

Номер слайду 2

Номер слайду 3

Сценарист Пише сценарій до кінофільму або телесеріалу, вистави, де прописані сюжет, сцени, діалоги, дано описи персонажів та ін.; сценарії бувають оригінальні (сценарист сам є творцем сюжету), або пишуться на основі книг або п'єс, написаних іншими авторами (адаптований); задає ідею фільму.

Номер слайду 4

Відомі сценаристи

Номер слайду 5

Кінорежисер Керує постановкою фільму, відповідає за його художній рівень; обирає сценарій (найчастіше сам його пише або бере участь у написанні); визначає загальний художній стиль фільму; керує роботою художників (по костюмах, декораторів та ін); відбирає акторів (кастинг); керує акторами, як з точки зору мізансцени, так і з точки зору манери гри і інших виразних засобів; керує роботою операторів, монтажем фільму.

Номер слайду 6

Відомі кінорежисери

Номер слайду 7

Відомі кінорежисери

Номер слайду 8

Відомі кінорежисери

Номер слайду 9

Відомі кінорежисери

Номер слайду 10

Кінооператор Забезпечує зйомки фільму не просто з технічної, а й з художньої сторони. проробляє «каскадерські трюки». повинен мати гарну фізичну підготовку для відряджень, нічних зйомок і довгих годин очікування необхідних світлових ефектів на природі. Ілля Афанасьєв спеціаліст із спецефектів у головудських фільмах «Чужий» і «Загін самогубців»

Номер слайду 11

Кінооператор Працює з величезною кількістю освітлювальних приладів; вирішує, як показати сюжет фільму за допомогою композиції, кольору, світла і фактури кадру; бере участь у монтажі фільму, стежачи за якістю виконаних монтажних робіт і кольорокорекції. Свен Нюквіст - володар багатьох кінопремій, зокрема двох «Оскарів» за кращу операторську роботу

Номер слайду 12

Художник-постановник Створює візуальне рішення фільму, яке допомагає розкрити задум режисера; розробляє ескізи, креслення декорацій, меблів, підбирає реквізит, у виборі місць для натурних зйомок, у виготовленні декорацій; бере участь у відборі дублів, у створенні графічного оформлення фільму (титри, заставка тощо); відповідає за декорації, реквізит, їх розташування на знімальному майданчику. Кетрін Мартін – художник-постановник фільму «Великий Гетсбі»

Номер слайду 13

Художник-постановник У групу художника-постановника входять декоратори, бутафоры, реквізитори, костюмери, художники-гримери; вважається чоловічою професією, тому що вимагає фізичної витривалості: доводиться працювати з важкими декораціями, їздити в знімальні експедиції, витримувати ненормований робочий день. Теренс Марш – художник-постановник фільмів «Втеча із Шоушенка» і «Зелена миля»

Номер слайду 14

Художник по костюмам  Створює костюми для героїв, щоб виразити його приналежність до якоїсь професії, розкрити індивідуальність. малює ескізи одягу, продумує деталі, обирає тканини, контролює пошиття. розробляє костюми для віртуальних персонажів за допомогою комп'ютерів.

Номер слайду 15

Гример (Гример-постижер) Перетворює зовнішність актора за допомогою фарб, наклейок та інших хитрощів, підбирає йому перуку, вуса і т. п. фахівець з виготовлення перук, накладних борід і вусів називається постижером.

Номер слайду 16

Звукорежисер Відповідає за звукове оформлення фільму, теле-, радіопередачі або шоу; працює над створенням звукових образів, що відповідають сценарію і режисерському задуму; керує процесом мовленнєвого озвучення (актори біля мікрофона озвучують своїх героїв, вимовляють закадровий текст тощо); контролює синхронність звуку і зображення, керує монтажем звуку. записує елементи звукоряду в єдину фонограму. Грегг Рудлофф – звукорежисер фільмів «Матриця» і «Божевільний Макс: Дорога люті»

Номер слайду 17

Звукооператор записує або обробляє звук, контролюючи технічну якість фонограми; роблячи запис, стежить, щоб звуки були збалансовані і не заважали один одному (наприклад, музичний супровід у фільмі не повинен заглушати мову актора); на телебаченні і на радіо може працювати і у прямому ефірі, також із живим звуком, забезпечуючи хорошу акустику на концертах.

Номер слайду 18

Постановник трюків Організатор трюкових зйомок за участю каскадерів. На підставі сценарію і вимог режисера-постановника фільму, придумують, розробляють, готують і організовують трюкові зйомки фільму.

Номер слайду 19

Каскадер Виконавець складних і небезпечних трюків. Підміняють тобто дублюють акторів у кадрі на час виконання трюків (є актори, які самі виконують трюки). Джекі Чан (Китай, США) – актор, який усі трюки в фільмах виконує сам, і вигадує їх разом зі своєю трюковою командою

Номер слайду 20

Режисер монтажу З'єднує відзняті матеріали фільму в цілісний твір (озвучку, музику, титри тощо) у потрібній послідовності. Цей процес називається «монтаж». Якщо фільм знятий на кіноплівку, монтаж відбувається на монтажному столі вручну. Цифрові записи монтуються на комп'ютері.

Номер слайду 21

Актор Професія актора є однією з найдавніших. Як мистецтво, акторство зародилося в Стародавній Греції і вважалося дуже престижним. До початку XX ст. в грі акторів переважала шаблонність, одноплановість характерів типажів. Революцію в професії актора здійснив Костянтин Станіславський (1863 – 1938). Він є творцем знаменитої акторської системи, метою якої є досягнення максимальної психологічної достовірності гри акторів. Висловлена ним фраза «Не вірю!» стала крилатою. Костянтин Станіславський – реформатор театру, виробив творчий метод, що здобув назву «система Станіславського»

Номер слайду 22

Актор Професійний виконавець різнопланових ролей у виставах, кіно, рекламних роликах, відеокліпах. Основою акторської майстерності є принцип перевтілення. Це перевтілення може бути зовнішнім (грим, костюми, маски, виробляє інтонацію, міміку, жести) і внутрішнім (розкрити духовний світ свого героя, показати його характер, передати думки і переживання). Створює художній образ та вносить щось своє в героя. Головною метою є бажання впливати на глядачів, викликати у них відповідну реакцію, емоції, почуття. Анджеліна Джолі. Карикатура

Номер слайду 23

Відомі кіноактори

Номер слайду 24

Відомі кіноактори

Номер слайду 25

Відомі кіноактори

Номер слайду 26

Відомі кіноактори

Номер слайду 27

Кінопродюсер Професія з'явилася в Голлівуді 1910-х років. Шукає ідею для нового фільму. Знаходить джерела фінансування. Запрошує сценариста, режисера, акторів. Забезпечує рекламу і просування фільму в кінопрокаті. Існує дві моделі кінематографа: комерційна і бюджетна. Комерційний кінематограф орієнтується на отримання прибутку. Така модель діє в США. Бюджетна модель орієнтується на підтримку кінопроектів з бюджету.

Номер слайду 28

Кінопродюсер Продюсер може працювати від імені студії (студійний продюсер) або сам по собі (незалежний продюсер). Вирішує організаційні й технічні питання в процесі створення фільму. Крім генерального продюсера над фільмом також працюють виконавчий і лінійний продюсери.

Номер слайду 29

Кінопродюсер Генеральний продюсер - зосереджений на залучення технічних засобів, укладання договорів з творчими працівниками, дистриб'юторами. Визначає приблизний розмір бюджету фільму. Виконавчий продюсер - стежить за витрачанням коштів, укладає договори з персоналом, постачальниками матеріалів, устаткування та ін. Джеррі Брукгаймер США) – один з найуспішніших голівудських кінопродюсерів

Номер слайду 30

Кінопродюсер Лінійний продюсер – забезпечує роботу творчої групи, стежить за дотриманням графіка роботи, займається наймом позаштатних працівників.

Номер слайду 31

Топ самих невдячних професій в кіноіндустрії Статист кочує від одного знімального майданчика до іншого; зміна не нормована; платять по мінімальному тарифу.

Номер слайду 32

Дублер праця оплачується не надто дорого; дублерів підбирають у суворій відповідності з зовнішнім виглядом головного героя; вони не повинні поступатися акторам у майстерності, інакше глядач відразу виявить підробку. Топ самих невдячних професій в кіноіндустрії

Номер слайду 33

Ассистент режисера це майстер на всі руки (зробить каву, скоординує сторінки сценарію). Топ самих невдячних професій в кіноіндустрії

Номер слайду 34

Художник по спецефектам (композер) використовують комп'ютерну технологію для очищення конкретних компонентів в кадрах анімації і у фільмах з елементами живої дії. Вони прибирають з кадру все зайве, наприклад троси, на які підвішували головних героїв у знятих сценах. Це дуже трудомісткий процес. Сотні разів вони вирізують, переміщують і вставляють потрібні елементи. Топ самих невдячних професій в кіноіндустрії

Номер слайду 35

Скрипт-супервайзер Повинен стежити за відсутністю так званих кіноляпів. У наступному кадрі у провідного актора розстебнутий піджак не повинен, немов по чарівництву, застегнуться на всі гудзики, а лобове скло автомобіля після аварії не повинно чудесним чином відновитися. Але кожен відомий фільм в кінцевому підсумку при монтажі має свої помилки і недоліки. Топ самих невдячних професій в кіноіндустрії Скрипт-супервайзери – невидимі герої кіновиробництва

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
 1. Балко Лідія
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
ppt
До підручника
Мистецтво 9 клас (Масол Л.М.)
Додано
27 липня 2019
Переглядів
590
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку