Презентація на тему "Рослини - символи країн Європи"

Про матеріал
Ця презентація - пізнання дитиною неймовірного. Виявляється, що майже кожна країна Європи має свою рослину, чи то квітку, як символ. Деякі з них мають тисячолітню історію, а деякі - з'явились не так давно, шляхом голосування людей.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Символи – рослини країн Європи"

Номер слайду 2

Кожна країна має свою національну рослину і свою національну квітку. Вона частково відображає культуру і розповідає про історію держави, представляючи її навколишньому світу. Поняття «національна квітка» дуже давнє: воно зародилося раніше, ніж у більшості країн утвердилися державні прапори.

Номер слайду 3

Болгарія Фінляндія Англія У багатьох країнах дуже популярною квіткою вважається троянда. Особливе місце вона займає в Болгарії, відбиваючи її національну культуру, символізує красу та молодість. Її оспівують, а місцеві художники зображують її на своїх полотнах. Фінський герб прикрашений дев'ятьма трояндами, що відображають кількість адміністративних одиниць, наявних в країні..

Номер слайду 4

Росія Латвія У Росії символом природи є ромашка. Він з'явився завдяки святу, відзначають який 8 липня. Ця дата визнана Всеросійським днем любові, сім'ї та вірності. Ідея святкування прийшла жителям славного древнього міста Мурома. У ньому пам'ятають і шанують пам'ять про Петра та Февронію, сім'я, яких служила взірцем вірності та любові. Ініціативу підтримала Рада РФ. Ніжна, сонячна ромашка зайняла гідне почесне місце на п'єдесталі, як символ російської імперії.

Номер слайду 5

Франція. У Франції цій квітці відводиться особливе місце, вона вважається символом королівської влади

Номер слайду 6

Німеччина Естонія. Ще сто років тому волошка обов'язково супроводжувала пишні бенкети німців. Ця квітка була улюбленою квіткою імператора Вільгельма I і його матері, королеви Луїзи. Існує багато історій про те, що волошка була щасливою ознакою для королівського прусського будинку. Ось одна з них. Розповідають, ніби на одному придворному балу, даному мимоволі нещасним королівським подружжям імператору Наполеону і його генералам, королева Луїза з'явилася без всяких дорогоцінних прикрас, лише з вінком з волошок на голові. І коли французи з приводу цього почали відпускати гостроти, то королева зауважила: «Так, панове, всі наші дорогоцінні речі частиною розграбовані, частиною продані, щоб хоч скільки-небудь допомогти потребам нашої розореної країни; а наші поля так вами витоптані, що навіть і польова квітка є тепер великою рідкістю». Переможці не знайшли, що відповісти на це, і замовкли. Минуло багато років, і передчуття королеви Луїзи виправдалися. Волошка не обдурила її. Королівська сім'я, яка перебувала у вигнанні та пригніченні, була відновлена у своїх правах, а принцеса Шарлотта, вийшовши заміж за імператора Миколу I, з маленької, незначної принцеси зробилася, могутньою всеросійською імператрицею.І ось, коли імператриця багато років опісля якось одного разу проїжджала через Кенігсберг, жителі цього міста, бажаючи їй зробити задоволення і нагадати про час, прожитий в його околицях, влаштували їй урочисту зустріч, в якій визначну роль грали волошки. Найкрасивіша з дівчат піднесла їй дивний кошик цих квітів, а решта кидали волошки на землю і усипали ними її шлях. Імператриця була розчулена до сліз цим серцевим прийомом і висловила свою глибоку вдячність за те, що кьонігсбергці вибрали для її зустрічі настільки дорогу для неї волошку.

Номер слайду 7

Іспанія Словенія Гвоздика

Номер слайду 8

Великобританія Англія У християнській символіці червона троянда була символом мучеництва, а біла – символом невинності. Існує орден лицарів Троянди й Хреста, а війна Йорків і Ланкастерів 1455-1485 рр. була названа війною Червоної та Білої троянд. Традиційна геральдична емблема Англії та Гемпширу (первинно — в гербі короля Англії Генріха VII як символ об'єднання ворожих одна до одної королівських династій Ланкастерів та Йорків). Зображується у вигляді подвійної троянди , виконаної у «природних» (англ. proper) кольорах: біла квітка зверху червоної, а також розділеної на чотири червоних та білих сектори («чверті») або на дві частини червоного та білого кольорів вертикальною смугою посередині («пер пале́») . Назва й походження емблеми пов'язані з обставинами виникнення англійської королівської династії Тюдорів.

Номер слайду 9

Шотландія Колючий чортополох дуже шанований в Шотландії. Про цю рослину розповідається у старовинній шотландській легенді. Одного разу армія данців таємно підійшла до замку, де жили шотландські королі. Данські воїни роззулися, щоб ніхто з вартових їх не почув. Але в темряві хтось наступив на квітку будяка і закричав від болю. У замку тут же піднялася тривога, і шотландці розгромили ворога. З тих пір чортополох став символом ШотландіїЧортополох – найулюбленіша рослина шотландців. Вони вплели його квіти в малюнок національного герба і навіть заснували Орден Чортополоха – другу за значимістю нагороду в Шотландії з яскравим і недвозначним гаслом: «Ніхто не зачепить мене безкарно!».

Номер слайду 10

Туреччина Нідерланди Угорщина. Незважаючи на те, що сьогодні тюльпан є символом Нідерландів, його батьківщина лежить в тисячах миль звідси, далеко на сході. Вперше красу тюльпанів оцінили в Туреччині. Навіть назва цієї квітки "тюльпан" – походить від турецького слова, яке в перекладі означає "тюрбан", "чалма". Раніше він ріс тільки в садах дуже багатих людей Сходу. Але потім мандрівники привезли цю квітку в Європу, де її так полюбили, що стали цінувати на вагу золота. Ціни на ці квіти були просто астрономічними. Наприклад, за одну цибулину рідкісного сорту можна було купити будинок у столиці Нідерландів Амстердамі. Країною тюльпанів називають державу Нідерланди, бо садівники цієї країни виводять найкращі тюльпани на світі. Тюльпан з'явився тут лише в 1634 році, і перший час розведення його носило абсолютно комерційний характер. Помітивши захоплення цією квіткою німців і інших народів, розважливі голландці стали розводити її в як можна більшій кількості нових сортів, і торгівля її цибулинами виявилася настільки прибутковою, що нею стали займатися незабаром навіть і люди, що мали дуже мале відношення до садівництва, нею стало займатися мало не все населення. Один пристрасний любитель придбав за величезну ціну єдиний, за словами продавця, екземпляр тюльпана, і, повернувшись додому, дізнався, що інший такий самий екземпляр існує ще в Гаарлемі. Не тямлячи себе від горя він поспішає в Гаарлем, купує за шалені гроші цей другий екземпляр, кидає його на землю і, розтоптуючи його ногами, з торжеством вигукує: "Ну, тепер мій тюльпан – єдиний на світі!"Голландська принцеса Юліана свого часу подарувала Оттаві (Канада) сто тисяч цибулин цієї квітки в знак подяки за те, що під час Другої Світової війни королівська сім'я Нідерландів знайшла притулок у столиці Канади. А також на знак визнання заслуг цієї країни в справі звільнення її батьківщини.

Номер слайду 11

Швейцарія. У народів гір квітка едельвейса є символом щастя і любові, і навіть існує дуже красива і сумна легенда про її виникнення. Палкі серця двох закоханих не могли жити одне без одного. Але доля розпорядилася інакше – їм належало розлучитися назавжди. Думка про майбутню розлуку вселяла обом жах. Єдиний вихід, як їм здавалося, залишитися разом назавжди – це померти. Юнак і дівчина вирішили разом загинути, скинувшись зі скелі, ніж жити один без одного. Після їх смерті скелі сховалися в знак урочистої і сумної перемоги кохання над долею білосніжними квітами едельвейса ... Інша легенда розповідає, як одна жорстокосерда красуня оголосила, що вийде заміж тільки за того, хто подарує їй букет едельвейсів. Один за одним ішли юнаки в гори за квітами і поверталися ні з чим. Але красуня наполягала на своєму. Через кілька років вона отримала таки свій букет едельвейсів від юнака, але взяти її заміж він відмовився, бо побачив перед собою постарілу жінку.

Номер слайду 12

Ірландія З історичної точки зору трилисник пов'язують з ірландським місіонером Святим Патріком, який, як свідчить легенда, за допомогою трилисника пояснював ірландцям християнський догмат про Трійцю, єдності "батька, сина і святого духа": "Так само як три листи можуть рости від одного стебла, так і Бог може бути єдиний в трьох особах". Дійшов до наших днів церковний гімн, про те, як Святий Патрік, скориставшись трилисником, перервав язичницький ритуал, що проходив в тодішній Ірланський столиці – Тарі. Сьогодні під час святкування Дня святого Патріка трилисник прикріплюють до одягу. Але так повелося далеко не відразу. Вперше про цей звичай згадується в 1689 році. До цього року ірландці носили на грудях хрести святого Патріка. Аж до XVIII століття звичай надягання трилисника вважався вульгарним. Але поступово, в результаті багатої подіями історії ірландського народу трилисник ставав символом волелюбності і бунтівливості духу.

Номер слайду 13

Швеція Фінляндія. Конвалія

Номер слайду 14

Італіямаргаритка, цикламен

Номер слайду 15

Дякую за увагу!!

pptx
Додано
30 жовтня 2020
Переглядів
5508
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку