Презентація на тему: Розрізняю пряме і переносне значення прикметників

Про матеріал
Тема: Розрізняю пряме і переносне значення прикметників Мета: навчити розрізняти прикметники, вжиті в прямому і переносному значенні; удосконалювати навички пошуку потрібної інформації в тексті за поданими запитаннями; формувати вміння вживати у своєму мовленні такі прикметники; збагачувати словниковий запас; розвивати мислення, мовлення, самостійність, елементи самоконтролю; виховувати любов до природи та бажання її оберігати. Обладнання: мультимедійний комплект, презентація, лепбуки (загатовки), картки, роздатковий матеріал. Тип уроку: комбінований (змішаний). Перебіг уроку І. Вступна частина. Слайд 2. Емоційне налаштування. Слайд 3.Використання методу «Кубування» Слайд 4. Гра «Так або ні». Учні намагаються відгадати слово, що задумав учитель. Для цього вони ставлять тільки такі питання, на які учитель може дати відповідь «Так» або «Ні». Слайд 5. Каліграфічна хвилинка. Слайд 6. Фізкультхвилинка для очей. Слайд 7. Вправа 1 (с.83). Щебетунчик прочитав речення і намалював до кожного малюнки. Як думаєш, чи правильно хлопчик зрозумів значення прикметника золоті в кожному реченні? Слайд 8. Проведи дослідження. ІІ. Основна частина. Слайд 9. Вправа 2 (с.84). Добери до кожного прикметника по два іменники, щоб утворилися сполучення слів у прямому і переносному значеннях. Скористайся довідкою. Слайд 10. Вправа 2 (с.84). Запиши утворені сполучення слів. Підкресли ті, які мають пряме значення. Слайд 11. Фізкультхвилинка. Слайд 12. Вправа 3 (с.84). Відгадай загадку Родзинки. Назви прикметники, ужиті в переносному значенні. Слайд 13. Створення лепбука. ІІІ. Заключна частина. 1. Підсумок. Слайд 14. Інтерактивне завдання: розмісти у відповідній частині екрану пряме і переносне значення прикметників (використання інтернету). 2. Домашнє завдання. Слайд 15. Пояснення домашнього завдання. Вправа 7 (с.84). Прочитай, як Читалочка описала персонажів із журналу коміксів. Ознаки яких тварин вона перенесла на людей? Устав назви цих тварин і запиши речення. Підкресли прикметники. 3. Рефлексія. Слайд 16. Оберіть телефон із відповідним смайликом вашого настрою.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Розрізняю пряме і переносне значення прикметників

Номер слайду 2

Емоційне налаштування. Ось і все! Дзвенить дзвінок,В гості йде до нас урок. Сядьте зручно! УсміхнітьсяІ на мене подивіться!

Номер слайду 3

Метод “Кубування”

Номер слайду 4

Гра «Так або ні? Учні намагаються відгадати слово, що задумав учитель. Для цього вони ставлять тільки такі питання, на які учитель може дати відповідь «Так» або «Ні». Так або ні!

Номер слайду 5

Каліграфічна хвилинка

Номер слайду 6

Рухлива вправа для очей «Сніжинка».

Номер слайду 7

Вправа 1. Щебетунчик прочитав речення і намалював до кожного малюнки. Як думаєш, чи правильно хлопчик зрозумів значення прикметника золоті в кожному реченні?1. Тато подарував мамі золоті сережки. 2. У мого дідуся золоті руки. Підручник. Сторінка83

Номер слайду 8

Проведи дослідження. Підручник. Сторінка83 Проведи дослідження!Поміркуй, чому сережки називають золотими. Які руки називають золотими?Як по іншому можна назвати золоті руки?Поясни, у якому сполученні слово золоті має пряме значення, а в якому – переносне.

Номер слайду 9

Вправа 2. Добери до кожного прикметника по два іменники, щоб утворилися сполучення слів у прямому і переносному значеннях. Скористайся довідкою. тепліщедраколючий. Довідка: слова, осінь, погляд, рукавички, бабуся, їжак. Підручник. Сторінка84словарукавичкиосіньбабусяпоглядїжак

Номер слайду 10

Підручник. Сторінка84 Вправа 2. Запиши утворені сполучення слів. Підкресли ті, які мають пряме значення. Теплі слова - теплі рукавички, щедра осінь - щедра бабуся.

Номер слайду 11

Фізкультхвилинка.

Номер слайду 12

Вправа 3. Відгадай загадку Родзинки. Назви прикметники, ужиті в переносному значенні. Підручник. Сторінка84 Край дороги всіх зачаровує кучерявий, золотий, широколистий…клен.

Номер слайду 13

Створення лепбука

Номер слайду 14

https://learningapps.org/display?v=pn9qpt1sn20Інтерактивне завдання:

Номер слайду 15

Пояснення домашнього завдання. Вправа 7. Прочитай, як Читалочка описала персонажів із журналу коміксів. Ознаки яких тварин вона перенесла на людей? Устав назви цих тварин і запиши речення. Підкресли прикметники. Підручник. Сторінка84 Марічка така хитренька, як … … … … . Сашко дуже впертий, як … … … . Юрасик був боязливий, як … … … . Оленка така галаслива, як … … … … . лисичкаоселзаєцьсорока

Номер слайду 16

Рефлексія. Оберіть телефон із відповідним смайликом вашого настрою. На уроці мені дуже сподобалося !!!На уроці мені сподобалося !!На уроці мені було сумно !

Середня оцінка розробки
Структурованість
4.0
Оригінальність викладу
4.0
Відповідність темі
4.0
Загальна:
4.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Рубан Тетяна Володимирівна
    Загальна:
    4.0
    Структурованість
    4.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    4.0
pptx
Додав(-ла)
Сиротюк Марина
Додано
15 квітня 2020
Переглядів
5746
Оцінка розробки
4.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку