Рух як властивість живого. Біологія 11 клас профільний рівень
Номер слайду 2
Пригадайте!Основні властивості живих систем. Рівні організації живих систем. Рух – властивість живого. Організми, які ведуть прикріплений спосіб життя. Еволюційні переваги організмів, що рухаються. Типи руху
Номер слайду 3
Рух — це зміна просторового розташування фізичного тіла відносно інших тіл або частини цього тіла відносно інших частин. Це явище спостерігається у природі всюди: рухаються елементарні частинки у складі атома, атоми і молекули у складі речовини, повітряні й водні маси, літосферні плити, планети, зорі й галактики.
Номер слайду 4
Функції руху (для рослин):знайти місця з найкращим освітленням,” втекти” від ворогів , переміщення речовин та органел в клітині, транспортування речовин у рослині, фотосинтез,розселення, живлення тощо. Підтвердіть конкретними прикладами!
Номер слайду 5
Функції руху (для тварин)Поясніть за малюнками!
Номер слайду 6
Рух на різних рівнях організації живого. Прокоментуй!Крокуючий білок кінезин транспортує вантаж — мембранний пухирець
Номер слайду 7
Рух простежується в роботі майже кожної системи органів: Прокоментуй!
Номер слайду 8
Поясніть таблицю. Екскреторний рух водорості клостеріум. Гігроскопічний рух: розкриття плода в розрив-трави
Номер слайду 9
«Рух - це життя» - стверджував великий давньогрецький мислитель Арістотель. А чи погоджуються з цим твердженням тварини (наприклад, губки ти коралові поліпи), які ведуть прикріплений спосіб життя?
Номер слайду 10
Домашнє завдання: Вивчити § 13. Дати відповіді на запитання. До якого типу за джерелом виникнення рушійної сили можна віднести розкидування насіння у скаженого огірка? У чому полягає подібність та відмінність рухів людини від рухів робота-андроїда? Відомо, що хлоропласти рослин здатні пересуватися в найбільш освітлену ділянку клітини. Поміркуйте, які механізми можуть бути підґрунтям цього процесу.