Тема уроку: Соціальні зміни та культурне життя в 20 роках ХХ століттяІсторія 10 клас. Підручник: М. М. Мудрий,О. Г. Аркуша
Номер слайду 2
Бурхливі двадцятіДинамічні зміни соціального, культурного й повсякденного життя. Сучасники сприймали цей період як розрив із традиційними цінностями. У соціальній структурі зросла роль інтелігенції, тобто людей розумової праці.
Номер слайду 3
Лондон 1927 Жозефіна Бейкер виконує чарльстон
Номер слайду 4
Прискорення темпу життя. Нові види транспорту змінювали уявлення про час і простір. Речі, які здавалися предметом розкоші, увійшли в масовий вжиток. Завдяки розвитку технологій автомобілі, холодильники, продукти хімічної промисловості стали доступними середньому класу. Пресу, яка раніше була єдиним засобом масової інформації, потіснило радіо, розвивався кінематограф. Дедалі частіше траплялися телефони. Завдяки можливостям звукозапису почався випуск грамофонів і платівок.
Номер слайду 5
Кадр з першого голлівудського кольорового фільму«Жертви моря», 1922 р.
Номер слайду 6
Поява звукового кіно. Перший звуковий фільм вийшов у 1927 році на кіностудії «Ворнер Бразерс» режисер А. Кросленд, фільм «Співак джазу».
Номер слайду 7
Американська мрія. Якщо в 1914 р. у США налічували 4,5 тис. мільйонерів, то в 1926 р. їх було вже 11 тис. Популярною стала ідея про суспільство рівних можливостей, або ж «американську мрію» (це поняття в 1931 р. вперше вжив Джеймс Адамс в історичному трактаті «Епос Америки»).
Номер слайду 8
Зміна соціальних ролей жінок У багатьох країнах вони отримали виборчі права, рівний доступ до освіти, можливість будувати кар’єру. Хоча жінки частіше працювали у сфері обслуговування, дедалі більше з них освоювали професії лікарів, юристів, учителів, науковців, рекламних агентів; реалізовували себе у творчості. Жінкам було складно отримати керівні посади, нижчою залишалася оплата праці.
Номер слайду 9
Освіта. Наука. Навчання дітей у школах стало обов’язковим. Престижні університети (Кембридж, Оксфорд, Гарвард, Сорбонна) перетворювалися на потужні наукові центри.наукові дослідження забезпечують технологічний прогрес, У 1916 р. в США була створена Національна рада з досліджень, яка координувала роботу дослідних центрів. У 1921 р. Альберт Ейнштейн отримав Нобелівську премію в галузі теоретичної фізики за теорію відносності.
Номер слайду 10
Мистецтво. В архітектурі-хмарочоси (їх символом став споруджений у 1931 р. в Нью-Йорку у стилі арт-деко 77-поверховий «Крайслер Білдінг»).
Номер слайду 11
Монументальний стиль. У державах з тоталітарними режимами сформувався монументальний стиль у мистецтві (у СРСР його називали соціалістичним реалізмом, а в нацистській Німеччині - героїчним реалізмом).
Номер слайду 12
Початок формування тоталітарних режимів. Муссоліні (в центрі) та фашистські чорносорочки під час маршу по Риму в 1922 році.
Номер слайду 13
Акторка М. Дітріх і Е. Ремарк
Номер слайду 14
Винаходи1923 рік: звукове кіно — Лі де Форестантибіотики Александер Флемінг1928 рік: автоматична хліборізка Отто Роведдерелектробритва Джейкоб Шик
Номер слайду 15
Домашнє завдання. Опрацювати § 17 підручник: М. М. Мудрий, О. Г. Аркуша« Історія: Україна і світ, 10 клас»Для зацікавлених: підготувати проєкт на тему «Епоха модернізму»