Презентація на тему "Стилі виховання"

Про матеріал
Презентація говорить про стилі виховання дітей, а саме: Індиферентний стиль виховання(холодні стосунки); Гіперопіка (Мімозне виховання); Авторитарний стиль (Попелюшка); Ліберальний стиль На кожен стиль є окреме відео, яке чітко підкреслює той чи інший стиль виховання
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Стилі виховання дітей

Номер слайду 2

Індиферентний стиль виховання(холодні стосунки) Гіперопіка (Мімозне виховання)Авторитарний стиль (Попелюшка)Ліберальний стиль. Сьогодні ми розглянемо на прикладах такі стилі виховання

Номер слайду 3

Номер слайду 4

Індиферентний стиль виховання(холодні стосунки)На жаль, багато батьків практикують індиферентний стиль виховання, часто навіть не підозрюючи про це. Індиферентні батьки просто … індиферентні. Вони не беруть участі у житті дитини, не цікавляться його потребами. Діти в таких сім’ях, як правило, ростуть самотніми і замкненими, або ж агресивними і некерованими. Діти, виховані індиферентними батьками, часто стають алкоголіками, наркоманами, гвалтівниками або злочинцями.

Номер слайду 5

Номер слайду 6

Гіперопіка (Мімозне виховання)Цей стиль характеризується надмірним піклуванням, попередженням активності, бажанням зробити все за дитину. З раннього дитинства діти дуже прив’язані до батьків. По мірі зростання самостійності, і, особливо, в перехідному віці, ця залежність починає дитину обтяжувати. Погано, якщо дітям не вистачає батьківської любові, але надмірна опіка також шкодить дитині, а батьки інколи плутають любов і опіку. Вона затрудняє формування удітей внутрішньої автономії та породжує залежність як рису характеру. Так зване «мімозне виховання». Основна мета батьків полягає в задоволенні всіх витребеньок дитини (причому, не тільки в матеріальному плані, але й і в психологічному), прагненні позбавити її від труднощів. У результаті дитина виростає ексцентричною, постійно вимагаючою уваги з боку інших людей, такою, що забуває про те, що навколишні теж особи зі своїми проблемами і прагненнями. Зростаючи, така людина не може справитися з тим, що світ крутиться не навколо неї і переживає серйозні психологічні травми.

Номер слайду 7

1 варіант – «домашній деспот»:• Вимогливість і нетерпимість до бажань інших;• Розбещеність і примхливість, егоїзм;• Маніпулювання навколишніми;• Зарозумілість і гордовитість;• Норовливість.2 варіант – залежна особистість:• Безініціативність, безпорадність;• Пасує перед труднощами;• Залежить від думки батьків, не в змозі прийняти власне рішення;• Із труднощами контактують з однолітками. При гіперопіці можливі наступні варіанти розвитку особистості:

Номер слайду 8

Номер слайду 9

Авторитарний стиль (Попелюшка)Авторитарний стиль виховання — це стиль, при якому батьки недооцінюють позитив, який є в їхніх дітях і віддають перевагу контролю. Цей спосіб виховання іноді пов’язують з агресивно-командним впливом батьків. Авторитарні батьки намагаються з раннього віку прищепити дитині страх і дисципліну. Цей стиль виховання орієнтований на покарання, а не на заохочення. Він може негативно вплинути на самооцінку дитини і перешкоджає його повноцінному розвитку. Авторитарні батьки прагнуть контролювати всі сфери життя дитини. Діти з авторитарних сімей практично не мають прав і позбавлені свободи дій.

Номер слайду 10

Усі рішення приймають батьки. Дитина в усьому повинна підкорятися волі бать¬ків. Чітке виконання правил дисципліни й порядку. Мета батьків — виховання відповідальності, уміння додати труднощі. Вимагання від дитини в усіх сферах досягати успіху. Навмисне обмеження свободи. Дитина всі частіше боїться розчаровувати батьків своїми невдачами й помилками; виникнення в дитини остраху невдачі; формування неадекватної самооцінки (заниженої або завищеної); зміна з віком характеру поводження: може виник¬нути рабська покірність перед начальством, жор¬стокість і агресія — щодо більш слабкого. Ознаки авторитарного стилю. Наслідки

Номер слайду 11

Номер слайду 12

Оборудование для цифровых технологий. Презентации являются средствами коммуникации, которые могут использоваться в качестве демонстраций, лекций, выступлений, докладов и многого другого. В большинстве случаев они представляются перед аудиторией. Они многофункциональны, что делает их мощным инструментом убеждения и обучения. Ліберальний стиль. Ліберальний стиль виховання характеризується наданням повної самостійності дітям. Батьки цього типу готові поступатися вимогам дитини з ранніх років і з готовністю потурають будь-яким його примхам, не пред'являючи до нього практично ніяких вимог. Головною фігурою у відносинах «батьки — дитина» є дитина, а не батьки.

Номер слайду 13

Принципы безопасности компании. Презентации являются средствами коммуникации, которые могут использоваться в качестве демонстраций, лекций, выступлений, докладов и многого другого. В большинстве случаев они представляются перед аудиторией. Они многофункциональны, что делает их мощным инструментом убеждения и обучения. Оборудование для цифровых технологий. Презентации являются средствами коммуникации, которые могут использоваться в качестве демонстраций, лекций, выступлений, докладов и многого другого. В большинстве случаев они представляются перед аудиторией. Они многофункциональны, что делает их мощным инструментом убеждения и обучения. Корпоративные продукты. Презентации являются средствами коммуникации, которые могут использоваться в качестве демонстраций, лекций, выступлений, докладов и многого другого. В большинстве случаев они представляются перед аудиторией. Они многофункциональны, что делает их мощным инструментом убеждения и обучения. Ліберальні батьки, як правило, керуються благими намірами, але їх зусилля можуть призвести до прямо протилежних наслідків. Більшість з нас хоча б один раз зустрічалися з дітьми ліберальних батьків — вони безвідповідальні і інфантильні, вважають, що оточуючі їм зобов’язані, не люблять і не вміють працювати. Словом, це розпещені діти, СХИЛЬНІ ДО НЕСЛУХНЯНОСТІ АГРЕСИВНОСТІ. В ПРИСУТНОСТІ ЛЮДЕЙ ПОВОДЯТЬ СЕБЕ НЕАДЕКВАТНО ТА ІМПУЛЬСИВНООтже, надання підліткам надмірної свободи так само небезпечне для становлення їх особистості, як і надмірне її обмеження.

Номер слайду 14

Дякуюємо за увагу!

pptx
Додав(-ла)
Nemashkalova Anna Vasylivna
Пов’язані теми
Педагогіка, Інші матеріали
Додано
15 липня
Переглядів
91
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку