Презентація на тему "Такий ось підлітковий вік. Поради батькам"

Про матеріал
Як допомогти дітям та батькам пережити підлітковий період? Які поради класного керівника стануть в нагоді під час батьківських зборів? Як проводити зустрічі з батьками з користю, надаючи необхідну важливу та пізнавальну інформацію? Ця презентація допоможе класному керівникові в підготовці до батьківських зборів, а інноваційні форми проведення створять "живу" атмосферу спілкування та довіри.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Такий ось підлітковий вік…Поради батькам. Батьківські збори. Підготувала вчитель музичного мистецтва та інтегрованого курсу «Мистецтво» ЗОШ I-III ст №9 Покровської міської ради Дикало Т. М.

Номер слайду 2

Питання для обговорення. Пазли (підліток-дівчинка) https://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=35219f598be3 Пазли (підліток-хлопчик) https://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=226e6d876f69 Скласти пазли

Номер слайду 3

Питання для обговорення

Номер слайду 4

Номер слайду 5

Поради батькам у вихованні підлітка. Підготуйте себе до особливостей підліткового періоду. Підліток – це вже не дитина, тому треба певною мірою готувати себе до його виховання. Читайте книги або пригадуйте свої підліткові роки й те, як ви справлялися зі змінами у вашому житті. Чим більше ви дізнаєтесь, вивчите й проявите емпатії, тим краще зможете зрозуміти вашого підлітка та його проблеми. Секрети складають більшу частину життя підлітка. Як батьку вам необхідно знати всі таємниці життя вашої дитини, але іноді їй необхідно надавати особистий простір та уникати втручання в її світ. Нехай ваша дитина приходить до вас тоді, коли він/вона дійсно потребує цього. Поважайте особистий простір підлітка

Номер слайду 6

У деяких культурах підліток уважається вже дорослим. Це сприятливий час, щоби зміцнити його почуття відповідальності. Спробуйте покласти на нього більше домашніх обов'язків, а також надайте йому можливість самому справлятися з ними. Це повинно вселити в підлітка почуття відповідальності та впевненості в собі. Прищеплюйте почуття відповідальностіЗнайдіть час для систематичного довірливого спілкування з підлітком. Підлітки, як відомо, народ украй нетовариський, тому батьки просто зобов'язані забезпечити систематичне спілкування з дитиною. Батьки повинні знаходити час вільно спілкуватися зі своїми дітьми і співпереживати їх життєвим перипетіям. Це може бути будь-який час: під час сніданку, удень або в кінці дня за вечерею.

Номер слайду 7

Будьте не батьком, а другом. Час балувати дитину минув! Будьте більше другом, ніж батьком. На цьому етапі дуже важливо, щоб ваша дитина усвідомила, що ви любите її та дбаєте про неї. Замість того щоб виносити догани за помилки, продемонструйте підлітку, що ви розумієте ситуацію й завжди готові його підтримати. Коли ви намагаєтесь установити певні стандарти поведінки підлітка, не будьте нав'язливими. Обговоріть з дитиною дисциплінарні моменти й візьміть до уваги її думку. Поясніть, чому необхідно встановити правила дисципліни та яку користь вони принесуть їй. Дуже важливо дати підлітку можливість висловити свою точку зору перед установленням будь-яких дисциплінарних правил. Дисциплінуйте, а не карайте

Номер слайду 8

Дійте превентивно, з урахуванням прогнозу розвитку подій. Шукайте відповідний час, щоби порозмовляти з вашою дитиною про важливі для неї запитання, які вона часто не у змозі поставити, або просто соромиться зробити це. Це може бути тактовна розмова про музичні переваги або серйозне обговорення таких тем, як період статевого дозрівання чи інтимне життя. Намагайтеся чітко відповідати на запитання підлітка, не намагайтесь ухилитись або давати завуальовані відповіді.

Номер слайду 9

Будьте свідомими й обережними. Необхідно надати підлітку особистий простір, але в той же час важливо взяти за правило дізнаватись (непомітно дізнаватися) про ті місця, які він відвідує, і про його компанію. Це не означає, що ви повинні шпигувати за своїм підлітком і підслуховувати його розмови. Ви повинні бути відкритим до спілкування, щоб дитина не боялася звертатись до вас.

Номер слайду 10

Будьте милосердними і співчутливими. Перед тим як суворо відчитати підлітка, постарайтесь поставити себе на його місце. Будьте розсудливими, дотримуйтеся правил і дисципліни. Важливо бути привітним, терплячим і здатним зрозуміти. Намагаючись дисциплінувати підлітка, ніколи не застосовуйте силу й не завдавайте фізичну шкоду його здоров'ю. Дослідження довели, що озлоблені та скривджені підлітки зазвичай виростають неповноцінними й навіть жорстокими.

Номер слайду 11

Будьте гідні наслідування. Навіть у підлітковому віці діти наслідують батьків просто тому, що батьки – це єдина константа в їх мінливому світі. Якщо існує невідповідність між тим, що ви кажете, й тим, що ви робите, підліток легко визначить фальш. Тому завжди намагайтесь бути прикладом для наслідування – тим, кого підліток з радістю копіює.

Номер слайду 12

Підліток « уже не дитина, але ще не дорослий!!! »

pptx
Додано
18 січня
Переглядів
550
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку