29 квітня о 18:00Вебінар: Використання технології «перевернутий клас» на уроках хімії

ПРЕЗЕНТАЦІЯ НА ТЕМУ: "Укуси отруйних змій і тварин.."

Про матеріал

ПРЕЗЕНТАЦІЯ НА ТЕМУ: "Укуси отруйних змій і тварин." розкриває поняття отрута змій та домедична допомога.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Тема: Укуси отруйних змій і тварин.

Номер слайду 2

Від укусів змій у світі щорічно страждає близько 2 млн осіб. З них помирає близько 40 тис. Отруєння зміїною отрутою завжди буває небезпечно для життя. Тому дуже важливо вміти надавати потерпілому швидку допомогу, тому що від швидкості надання допомоги дуже часто залежить життя людини.

Номер слайду 3

Укуси змій. В Україні живуть три види отруйних гадюк. Гадюка звичайна. Гадюка степова. Гадюка Нікольського

Номер слайду 4

Змії першими на людей не нападають і кусають людей, коли їх потривожать зачеплять, наступлять. Особливо небезпечними вони є для дітей, людей похилого віку та людей зі зниженим імунітетом, якщо укус приходиться на частину тіла, наближену до голови; якщо укус трапився весною. Отрута гадюки справляє гемолітичну дію (викликає руііиуваиия червоних кров 'яиих тілець) на людський організм.

Номер слайду 5

Отруєння зміїною отрутою завжди буває небезпечно для життя. Якщо є можливість, то вкушеній змією (після надання першої допомоги) обов'язково треба звернутися в лікувальний заклад, де йому буде введена специфічна протиотрутної сироватки.

Номер слайду 6

Укус будь змії сприймається людиною як укол шпилькою. Але після укусу починають бурхливо розвиватися як місцеві, так і загальні симптоми отруєння.

Номер слайду 7

До місцевих симптомів відносяться: біль, набряк, підшкірні крововиливи, утворення пухирів, наповнених кров'яним вмістом, збільшення регіонарних лімфовузлів.

Номер слайду 8

Загальні симптоми отруєння: задишка, запаморочення, серцебиття, частий пульс, нудота (іноді блювота), непритомний стан, колапс - судинної недостатності або шок.

Номер слайду 9

Перші хвилини після зміїного укусу потерпілий не відчуває сильного болю. Але вже через 10-15 хвилин вона починає посилюватися, набуваючи пекучий характер, особливо в області укусу. Якщо людині не надати допомогу, то болісна біль буде тривати 3-5 днів.

Номер слайду 10

Укуси в тулуб і руки небезпечні тим, що в подібних випадках отрута швидше розноситься по всьому організму.

Номер слайду 11

Надання допомоги:

Номер слайду 12

Промити ранки від укусу змії водою або будь-яким антисептиком. Ранки від укусу промивають кип'яченою водою або слабким розчином перманганату калію (марганцівка), перекису водню (гидроперит). Накладають суху пов'язку (бажано стерильну).

Номер слайду 13

Надання допомоги потерпілому1. Зберігати спокій і стежити, щоби постраждалий менше рухався;2. Надати постраждалому горизонтальне положення з приггіднятою головою;3. Максимально обмежити його рухи, особливо ураженою кінцівкою;4. Звільнити уражену частину тіла від одягу, взуття, прикрас тощо;5. Ніколи не накладати джгут з метою запобігання розповсюдженню отрути по організму з кров'ю.

Номер слайду 14

Ефективним та безпечним способом сповільнення лімфотоку та, відповідно, розповсюдження отрути, за рекомендацією Американської Асоціації Серця (АНА), є накладення слаботиснучої одношарової іммобілізуючої пов'язки по всій довжині укушеної кінцівки. Не плутати накладання компресійної пов 'язки з накладанням джгута!

Номер слайду 15

6. Ранку на місці укусу обробити антисептиком і накласти стерильну пов'язку;7. Для зменшення загальної інтоксикації постраждалому давати багато пити;8. Якщо є аптечка, дати постраждалому 1-2 таблетки ліків від алергії (діазолін, цетиризин, супрастин), знеболювальні та сечогінні препарати;9. Під час транспортування покласти уражену кінцівку на підвищення;10. Якщо є така можливість, прикласти до рани лід, обгорнутий у тканину.

Номер слайду 16

Необхідно якомога швидше доставити потерпілого до лікарні.

Номер слайду 17

Не слід перетягувати кінцівку джгутами, намагатися висмоктати отруту з ранки або розсікти її. Накласти пов'язку.

Номер слайду 18

Як попередити зміїні укуси

Номер слайду 19

Взимку змії впадають в сплячку і не представляють ніякої загрози. Навесні ж прокидаються і потребують в посиленому живленні. Мандрівникам і туристам треба знати деякі звички змій.

Номер слайду 20

Будьте уважні та обережні! Змії люблять грітися на сонці в прохолодну погоду, в решту часу ховаються в старих закинутих будівлях, в густій ​​траві, лежать на стовбурах дерев, що впали. Змії, як правило, першими на людину не нападають і лише, коли порушується їх спокій, вони можуть накинутися.

Номер слайду 21

Змії не люблять наполегливого переслідування, вони стають агресивними.не ходити босоніж по лісі, по заболочених місцях;носити шкіряні або гумові чоботи або щільні вовняні шкарпетки;

Номер слайду 22

дотримуватися великої обережності, особливо у нічний час, у місцевостях, де водяться отруйні змії;при прогулянці або при зборі грибів і ягід в лісі завжди треба мати в руці ціпок або палицю, за допомогою якої попереду себе слід розсовувати траву, щоб змія могла відповзти.

Номер слайду 23

Особливу увагу зверніть на спальні мішки, так як змії люблять в них грітися. У вечірній і нічний час маскуйте світло в наметі, так як зазвичай отруйні змії повзуть на світло.

Номер слайду 24

Гюрза полює рано вранці, а гадюка і щитомордник з настанням сутінків. Перед кидком гюрза і гадюка загрозливо вигинають передню частину тіла.

Номер слайду 25

Кобра піднімає передню частину тіла вертикально вгору, роздмухує капюшон, погойдуючись з боку в бік, випускає шипіння.

Номер слайду 26

Щитомордник, готуючись до нападу, часто і дрібно трясе кінчиком хвоста.

Номер слайду 27

Ефа згортається в коло, в центрі знаходиться її голова.

Номер слайду 28

Засоби народної медицини при укусах змій

Номер слайду 29

При укусі змії акуратно прикладіть до місця укусу кашку з подрібненого насіння конопель (порошок змішують з водою або молоком до отримання густої кашки).

Номер слайду 30

За словами Авіценни, зола спаленої виноградної лози є протиотрутою при укусі гадюк.

Номер слайду 31

Свіжий сік петрушки прикладають на марлевих тампонах до місць укусу комах, змій, павуків.

Номер слайду 32

Часточки часнику або кашку з нього прикладають до місця укусу скорпіонів, змій, бджіл і ос відразу ж після укусу.

Номер слайду 33

При укусах отруйними комахами та зміями: прикладати до ран розжовані листя лавра.

Номер слайду 34

Згідно старогрецьким джерелами, цибуля, рута запашна і сіль, змішані в пасту і накладені на зміїний укус, допомагають швидкому одужанню.

Номер слайду 35

Гірчиця з оцтом, прикладена до місця зміїного укусу, виліковує його.

Номер слайду 36

Нашатирний спирт (5:1) - на 5 крапель води 1 крапля нашатирного спирту. Цукор або мед.

Номер слайду 37

Ромашка. Кашку з усієї рослини прикласти на місце укусу змії. Міняти через кожну годину.

Номер слайду 38

Найбільш отруйна змія землі живе в Австралії: тайпан. Його отрута може вбити до 218000 мишей. Він має розмір до 3 м і особливо небезпечний тому, що дуже агресивний і зустрічається на континенті практично скрізь.

Номер слайду 39

Укуси тварин. Найчастіше трапляються укуси домашніми собаками, рідше кішками та дикими тваринами (лисицями, вовками). Величезну небезпеку несуть укуси тварин, хворих на сказ.

Номер слайду 40

Для собачих укусів, як правило, характерні роздавлені або рвані рани, для укусів котів характерні колоті рани.

Номер слайду 41

Особливий ризик у разі укусів невідомими тваринами, які можуть хворіти на сказ. У будь-яких ситуаціях, коли укус завдано маловідомою чи хворою твариною або тварина захворіла, загинула або зникла в період спостереження, постраждалому проводять повний курс щеплень проти сказу.

Номер слайду 42

Інфекція ран характеризується підвищенням локальної температури, наявністю виділень, набряком, запаленням лімфатичних вузлів та судин, лихоманкою, запаленням сполучних оболонок, що оточують сухожилки-згиначі.

Номер слайду 43

При наданні домедичної допомоги необхідно:1. У разі важкого поранення покласти постраждалого, якщо він перебуває в довільному положенні;2. Промити рану лужним розчином господарчого мила;3. Якщо зберігається кровотеча, то накласти стискаючу пов'язку;4. За підозри на переломи, ушкодження сухожилків забезпечити іммобілізацію;5. Викликати екстрену медичну допомогу або самому дістатися до найближчого травмо пункту.

Номер слайду 44

Запитання на закріплення1. Які види отруйних змій поширені на території України? 2. Які зміни в організмі виникають після укусів отруйних змій? 3. Яких правил безпеки потрібно дотримувати, щоб вберегтися від укусів змій? 4. Як надати першу допомогу постраждалому після укусу отруйної змії? 5. Чим небезпечні укуси диких та свійських тварин?6. Які будуть ваші дії, коли вас або когось іншого вкусить тварина?

Номер слайду 45

Домашнє завдання. Опрацювати §13. Укуси отруйних змій і тварин.

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
 1. Корнійчук Марина Валеріївна
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
pptx
До підручника
Захист Вітчизни (рівень стандарту, академічний, профільний, для дівчат – Основи медичних знань) 11 клас (Гудима А.А., Пашко К.О., Герасимів І.М., Фука М..М.)
Додано
28 листопада 2020
Переглядів
1525
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку