Презентація на тему: Відповідальність неповнолітніх за скоєння правопорушень

Про матеріал
Презентація до уроку : Відповідальність неповнолітніх за скоєння правопорушень. Я у світі (4 клас)
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Відповідальність неповнолітніх за скоєння правопорушень

Номер слайду 2

Номер слайду 3

ОБИРАЮЧИ ВЧИНОК, ТИ ОБИРАЄШ І НАСЛІДКИ

Номер слайду 4

Правопорушення – це протиправне, суспільно-небезпечне винне діяння, яке завдає шкоди особі, суспільству, державі.

Номер слайду 5

Номер слайду 6

Номер слайду 7

Номер слайду 8

Номер слайду 9

Цивільна відповідальність. Малолітні особи не відповідають за заподіяну шкоду. Згідно ст. 1178 ЦК України за заподіяну шкоду особами, що не досягли 14 років несуть відповідальність їхні батьки, навчальні, виховні установи, якщо вони не доведуть, що шкоду було завдано не з їх вини. У випадку заподіяння шкоди неповнолітнім у віці від 14 до 18 років він відповідає на загальних підставах. Якщо в нього немає майна чи заробітку достатнього для відшкодування шкоди, шкода відшкодовується цілком чи у частині, якої не вистачає, його батьками.

Номер слайду 10

Адміністративна відповідальність. Адміністративній відповідальності підлягають особи, які досягли на момент вчинення ад міністративного порушення 16-річного віку. До застосовуються такі заходи впливу:1) зобов’язання публічно попросити вибачення у потерпілого;2) попередження;3) штраф;4) сплатне вилучення предмета, який став знаряддям вчинення правопорушення;5) конфіскація предмета, який став знаряддям вчинення правопорушення;6) позбавлення спеціального права (до 3 років);7) виправні роботи (до 2-х місяців, 20 % від зарплати);8) адміністративний арешт (до 15 діб).

Номер слайду 11

Кримінальна відповідальність. Чинне законодавство передбачає, що кримінальній відповідальності та покаранню підлягають особи, яким до скоєння злочину виповнилось 16 років (ст. 22 КК України). Лише за деякі злочини, спеціально вказані в законі, кримінальна відповідальність може настати з 14 років.

Номер слайду 12

— умисне вбивство;— посягання на життя;— умисне тілесне ушкодження;— бандитизм;— терористичний акт;— захоплення заручників;— крадіжку;— грабіж;— розбій;— вимагання ;— умисне знищення або пошкодження майна ;— пошкодження шляхів сполучення і транспортних засобів;— незаконне заволодіння транспортним засобом;— хуліганство.

Номер слайду 13

Номер слайду 14

pptx
Додано
25 березня
Переглядів
233
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку