Презентація на тему "Вода. Фізичні, хімічні властивості. Важливість".

Про матеріал

Презентацію можна використати під час вивчення теми "Вода" ( у 7-му класі та у 9-му класі під час вивчення теми "Розчини")

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Вода«Вода, у тебе немає ні кольору, ні смаку, ні запаху, тебе неможливо описати, тобою насолоджуються, не відаючи, що ти таке. Не можна сказати, що ти необхідна для життя: ти – саме життя»Антуан де Сент - Екзюпері

Номер слайду 2

Формула води – Н2 ОХімічна назва - гідроген оксид. Молекула води складається із одного атома Оксигену та двох атомів Гідрогену.  Атоми гідрогену розташовані в молекулі таким чином, що напрямки до них утворюють кут 104,45o із вершиною в центрі атома Оксигену. Тобто, молекула води має кутову модель.

Номер слайду 3

Фізичні властивості води. За звичайних умов безбарвна рідина, без запаху і смаку. Густина рідкої води максимальна при 4 °С і дорівнює 1 г/см³ (1000 г/дм³). Температура кипіння+100 С, температура замерзання – 0 С. Дистильована вода не проводить електричний струм (але такої води у природі немає!). При замерзанні збільшується в об’ємі.

Номер слайду 4

Хімічні властивості води. Однією із них є взаємодія води з оксидами металів та неметалів. При цьому утворюються гідрати оксидів. При взаємодії оксидів активних металів з водою утворюються гідроксиди (основи, а саме розчинні у воді, тобто луги). Наприклад: Na2 O + H2 O = 2 Na. OH(натрій гідроксид) Сa. O + H2 O = Ca﴾OH﴿2 (кальцій гідроксид)При взаємодії оксидів неметалів з водою утворюються відповідні кислоти. Наприклад: P2 O5 + 3 H2 O = 2 H3 PO4(ортофосфорна кислота)N2 O5 + H2 O = 2 HNO3(нітратна кислота)

Номер слайду 5

Встановити реакцію середовища (кисле чи лужне) можна за допомогою індикаторів. Індикатори – це речовини, які змінюють свій власний колір у розчинах кислот чи лугів.

Номер слайду 6

Існують природні індикатори. Це можуть бути витяжки із листя чи плодів різних рослин. Наприклад, сік червонокачанної капусти

Номер слайду 7

Важливість води. Вода – колиска життя. Вода – впливає на клімат. Вода входить до складу живих організмів (людини, тварин, рослин). Важливе джерело енергії, сировина для промислових процесів, побутових потреб. Вода – один із найкращих розчинників. А розчини мають дуже широке використання (фармація, медицина, будівництво, хімічна промисловість, сільське господарство...). Вода має дивовижні властивості (цілюща вода, “освячена” вода). І це далеко не повний перелік.

Номер слайду 8

Однією із глобальних екологічних проблем, пов’язаних із водою, є утворення кислотних дощів. Вони утворюються тоді, коли оксиди неметалів сполучаються з водяною парою, при цьому утворюються кислоти, які випадають на землю у складі дощів.

Номер слайду 9

Цікаві факти про воду22 березня – Всесвітній день води.“Водний слід” («Water Footprint») - обсяг води, який витрачається при виробництві різних товарів або наданні послуг. У світі 1 мільярд 100 мільйонів людей не мають доступу до якісної питної води. Скорочення рівня води в тілі людини всього на 2% може призвести до 20% зменшення розумових і фізичних показників. Через струмінь води у крані шириною в голку витікає приблизно 840 літрів води за добу. Людський організм на 60-70% складається з води, а дитячий – 80%. Ембріон складається з води на 94%. Хімічна сполука Н2 О в чистому вигляді в природі не існує. Вода – універсальний розчинник, вона розчиняє в собі все, що зустрічає на шляху. Наприклад, насолоджуючись смаком води з криниці, ми вливаємо в себе «компот», склад якого не зміг би відтворити, мабуть, ніхто. Приблизно 70% Землі вкрито водою. Але тільки 1% з цієї води придатний для пиття.

pptx
Пов’язані теми
Хімія, Презентації
Додано
10 листопада
Переглядів
62
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку