Мета дослідження: вплив історичних подій на розвиток села Шипувате
Номер слайду 3
Завдання дослідження: Вивчити літературу по даній темі. Зібрати відомості про історичні події на території села. З'ясувати вплив історичних подій на розвиток села Шипувате. Хронологічні рамки дослідження: з періоду бронзи до теперішнього часу.
Номер слайду 4
Методи дослідження: бесіди зі старожилами села, керівником шкільного краєзнавчого музею; аналіз літопису села та сільських підприємств. Науково-практична значимість. Матеріали мого дослідження можна використовувати на уроках історії, краєзнавства, для проведення позакласних заходів.
Номер слайду 5
Актуальність даної теми полягає в тому, щоб звернути увагу молодого покоління на історію села, адже вона нерозривно пов'язана з культурою, політикою та економікою нашої країни в різні історичні епохи. Ступінь наукової розробленості. З історії села мало робіт, в яких надана інформація про історичну долю села. Шипувате.
Номер слайду 6
Курган на північному сході Середнього Бурлука (цей населений пункт підпорядкований Шипуватській сільській раді й знаходиться від неї на відстані 7 км)
Номер слайду 7
Яків Васильович Донець-Захаржевський. Донці-Захаржевські (Донці, Захаржевські) — слобожанський козачий старшинський і дворянський рід. Відомий і старий український (черкаський, слобожанський) дворянський рід, козачого старшинського походження. За легендою предки Донців-Захаржевських, належали до старовинного польського роду Захаржевських, який дав своїй батьківщині знатних вельмож, але зв'язок між Дінцями і Захаржевськими не встановлена, а в московських актах XVII століття жоден з Донців не називається Захаржевським, та й самі себе вони тоді ще так не називали. З самого початку заселення черкасами (українцями) Слобідської України перебували на чолі полків. Були полковниками Харківськими, Ізюмськими, Сумськими. Поряд з Куликівськими, Квітками, Шидловськими склали служиву дворянську еліту місцевого значення. Після розформування полкового устрою Слобожанщини в 1765 році, влилися в загальноімперську аристократію, давши Російській імперії кілька генералів і губернаторів. Так само були меценатами та громадськими діячами
Номер слайду 8
Шипуватська ЗОШ І-ІІІст. ім. Героя Радянського Союзу І. М. Заболотного
Номер слайду 9
Василь Григорович Колокольцев Саме за його ініціативи в 1916 році австрійськими військовополонени-ми було побудовано два приміщення теперішньої школи
Номер слайду 10
. Із 1935 року по 1980 рік працювала автошкола республіканського значення
Номер слайду 11
Героя Радянського Союзу Івана Миколайовича Заболотного (Рис.5) (загинув у повітряному бою 27 червня 1942 року ).
Номер слайду 12
Шипуватський будинок культури
Номер слайду 13
Шипуватська школа 1980 –х років
Номер слайду 14
Меморіальний комплекс воїнам, які загинули в роки Великої Вітчизняної війни
Номер слайду 15
Шипуватська ЗОШ І - ІІІ ступенів імені Героя Радянського Союзу І. М. Заболотного (2015 рік)
Номер слайду 16
Не забувайте ні на хвилину Свою домівку, свою родину. Своїх найближчих, маму й тата, Як нас плекала старенька хата. Все пам’ятайте, ви ж бо людина... ( Генріх Акулов)