Презентація "Надзвичайні ситуації Основні принципи порятунку і захисту людей у надзвичайних ситуаціях."

Про матеріал
Презентація містить терміни та ілюстративний матеріал відповідно до теми уроку. Структурована та послідовна.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Надзвичайні ситуаціїОсновні принципи порятунку і захисту людей у надзвичайних ситуаціях

Номер слайду 2

Обміркуйте й обговоріть ситуацію. Розлиття річки призвело до того, що під водою опинилися цілі вулиці. Потоки брудної і холодної води доходили до дахів одноповерхових будинків. Люди рятувалися хто як міг: піднімалися на верхні поверхи будинків, вилазили на дахи і навіть на високі дерева. Рятувальники на човнах евакуювали людей із зони лиха. Як можна назвати таку ситуацію? Чому вона виникла? Чи знаєте ви, як поводитися в такій ситуації?

Номер слайду 3

Класифікація надзвичайних ситуацій. Надзвичайні ситуації (НС), відповідно до Кодексу цивільного захисту України, класифікують:за характером походженняступенем поширення,розміром людських втрат та матеріальних збитків.

Номер слайду 4

Класифікація надзвичайних ситуаційтехногенного, природного, соціального та воєнного характеру.державного, регіонального, місцевого або об’єктового рівня

Номер слайду 5

Класифікація надзвичайних ситуацій. Надзвичайна ситуація державного рівня — це така, що поширилась на територію двох або більше регіонів України і може поширитися на територію інших держав. Надзвичайна ситуація регіонального рівня — це така, що поширилась на територію двох або більше районів (міст обласного значення). Надзвичайна ситуація місцевого рівня — це така, що вийшла за межі території потенційно небезпечного об’єкта, загрожує довкіллю, сусіднім населеним пунктам, інженерним спорудам.

Номер слайду 6

Тестування7 хв

Номер слайду 7

Ознаки і види надзвичайних ситуацій. Ознаками надзвичайної ситуації є: людські жертви;наявність або загроза загибелі людейістотне погіршення стану здоров’я людей;значне погіршення умов життєдіяльності;істотне погіршення стану навколишнього природного середовища;значні матеріальні збитки.

Номер слайду 8

Оцінювання рівня ризиків надзвичайних ситуацій. Ризик — це кількісна міра небезпеки. Вона визначається імовірністю негативної події та розміром збитку через неї. В Україні прийнята Концепція управління ризиками в разі виникнення надзвичайних ситуацій. Управління ризиками — це дії, спрямовані на забезпечення мінімально можливого ризику. Визначено, що існує два рівні ризиків: мінімальний і гранично допустимий. Ризик, значення якого нижче або дорівнює мінімальному, вважається абсолютно прийнятним. Ризик, значення якого більше гранично допустимого, вважається абсолютно неприйнятним.

Номер слайду 9

Основні принципи порятунку і захисту людей у надзвичайних ситуаціях. Обміркуйте й обговоріть ситуацію. Сім’я Наталі вечеряла на кухні, коли всі раптом помітили, що почала розгойдуватися люстра, потім задзвенів посуд у шафці на стіні. «Це землетрус,— сказала мама,— діти, швиденько виходьте з будинку». Наталя побігла до ліфта, але мама її зупинила: «Краще йдіть сходами». «Але ж це довго»,— заперечила дівчина. Як ви вважаєте, що відповіла їй мама?

Номер слайду 10

Принципи порятунку і захисту людей у надзвичайних ситуаціях. По-перше, захищати треба все населення країни. По-друге, заходи щодо захисту населення і територій плануються і здійснюються в суворій відповідності до законодавства. По-третє, під час проведення рятувальних заходів порятунок дітей є одним з першочергових завдань.

Номер слайду 11

Основними способами захисту в надзвичайних ситуаціях є:своєчасне сповіщення людей про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій; укриття населення в захисних спорудах; евакуація з великих міст у заміську зону; своєчасне і вміле застосування людьми засобів індивідуального захисту; медичний захист, який забезпечує медична служба цивільної оборони.

Номер слайду 12

Евакуація — це організоване вивезення населення з міст у заздалегідь підготовлені довколишні безпечні місця. Обов’язкова евакуація Загальна евакуація Часткова евакуація

Номер слайду 13

Засіб захисту — це засіб, призначений для запобігання або зменшення впливу на людину небезпечних і шкідливих чинників середовища. Засоби індивідуального захисту — це засоби захисту, що використовуються однією людиною.

Номер слайду 14

Номер слайду 15

Домашнє завдання. Опрацювати параграф 3,4 Опрацювати презентацію

pptx
Додано
15 вересня
Переглядів
1487
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку