Гра «ТАК-НІ» 1. Займенник - це самостійна частина мови. 2. Займенник вказує на предмети, їх ознаки, кількість, не називаючи їх. 3. Займенник відповідає на питання : «Що зробити?». 4. Займенник виконує синтаксичну роль тільки додатка. 5. Усі займенники змінюються за відмінками. 6. Усі займенники змінюються за числами. 7. У непрямих відмінках особових займенників ІІІ особи після прийменників з'являється приставний звук н. Так Так Ні Ні Так Ні Так
Вставити пропущені займенники. У мене є товариш Сергійко. Я сиджу з ... за одною партою. Сергій дуже добре вчиться. Недавно про ... писали в стінгазеті. По дорозі в школу я завжди заходжу за ... Ми йдемо через парк. В ... багато квітів і зелені. За ... розташована школа. ним нього ним ньому ним
Розподіліть займенники в три колонки залежно від написання: 1) разом; 2) через дефіс; 3) окремо. Обґрунтуйте написання. Котрий/сь, аби/що, хтозна/з/ким, який/ небудь, де/якої, будь/для/кого, будь/хто, який/сь, аби/чого, казна/ скільки, хтозна/чийого, де/в/кого, де/чиїх, казна/в/чому, будь/чий, хтозна/які, будь/у/кого, аби/з/ким.
Перепишіть, знімаючи риски. 1. Зорі в морі у прозорій хто/сь розсипав у воді. 2. Я чекаю чого/сь, я притих. 3. (Будь) які рухи плит земної кори не проходять безслідно. 4. Кого/сь на пісню раптом потягло. 5. Мама в будь/яку погоду п'є з криниці чисту воду. 6. Пастушки, зібравшись біля вогнища, починали розповідати що/небудь.
Тести 1. Виділіть рядок, у якому всі неозначені займенники слід писати через дефіс. А хтозна/кого, казна/з/ким, якого/небудь, будь/котрий; Б хто/небудь, аби/який, бозна/якому, казна/що; В де/чим, казна/чийого, бозна/скількох, будь/скільки; Г бозна/які, будь/котрими, хтозна/яких, що/небудь. 2. У якому рядку всі займенники пишемо окремо? А будь/з/якою, будь/хто, казна/чий, чим/небудь; Б де/з/кого, будь/з/ким, хтозна/у/скількох, казна/з/ким; В казна/чого, чим/небудь, хтозна/чиї, будь/що; Г будь/чим, хтозна/до/кого, казна/чий, скільки/небудь. 3. У якому рядку всі займенники пишемо разом? А аби/хто, з будь/якого, де/котрим, хтозна/у/скількох; Б у будь/чиїх, казна/з/якого, де/чим, аби/кого; В казна/хто, у кого/небудь, з будь/яким, у де/чому; Г кого/сь, аби/якими, де/кому, аби/чий.
Домашнє завдання Вивчить правило-вірш. Перепишіть, знімаючи риски, уставте пропущені літери. 1.Нехай я буду казна/що, а не запорожець, коли сьогодні з нас один не дістане лицарс..кої слави! 2. Дух народу — незборима сила, коли люди не ждуть ман..и з неба, не заглядають кому/сь до рук, а діють. 3. Щоб висловлювати свою думку про будь/кого, треба бути готовим сприйняти будь/яку думку про себе.