Перше травня. Класна робота. Написання займенників із прийменниками
Номер слайду 2
Сьогодні на уроціповторюємо визначення займенника, його граматичні категорії та синтаксичну роль, вчимо правила написання займенників з прийменниками,знаходимо займенники у тексті, правильно пишемо їх з прийменниками,визначаємо розряди.
Номер слайду 3
Вправа 1 Доповніть речення: замість цифр вставте слова (запишіть цифру та слова, яких не вистачає): Займенник - це самостійна частина мови, яка означає (1) та відповідає на питання (2). Займенники змінюються за відмінками, а деякі - за (3). У реченні займенник частіше буває (4). Я знаю (5 - скільки?) розрядів займенників.
Номер слайду 4
Прийменник. ПРИЙМЕННИК – службова частина мови, яка служить для зв’язку слів у словосполученні (літати на повітряній кулі, повторити перед уроком, сидіти за партою, писати в зошиті).
Номер слайду 5
Вправа 2 Складіть речення із поданих слів. Очі, були, у, великі, нього, сині. Як ви написали слова «У нього»? Чому? У нього були великі сині очі. Висновок. Займенники з прийменниками пишемо окремо.
Номер слайду 6
Вправа 3 Запишіть речення, розкрийте дужки, поставте розділові знаки. Визначте розряд займенників (надпишіть зверху). Хто (на)нас зазіхав той собі голову зламав. (Прислів’я)Бережіть природу любі діти Я (до)цього все життя вас закликаю. Хто байдуже ставиться (до)неї Той у грудях серденька (не)має. (Л. Українка)Особ.,,,,Звор. Вказ. Вказ. Особ. Означ. Особ. Відн. Особ. Вказ.
Номер слайду 7
Заперечні займенники пишуться{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}Разом. Окремоніхтоні до когоніщоні до чогоніякийні в якомунічийні за чим. Висновок. У непрямих відмінках, ужитих з прийменником, заперечний займенник розпадається на три слова.
Номер слайду 8
Неозначені займенники пишуться{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}Разом. Через дефіс. Окремо. З частками аби-,де-,-сь(Абищо, дехто, якийсь)З частками казна-, хтозна-,будь-, -небудь(Казна-хто, хтозна-який, будь-що, чий-небудь)Аби до чого, будь для кого, хтозна на якому. Висновок. У непрямих відмінках, ужитих з прийменником, неозначений займенник розпадається на три слова.