Презентація створена до курсу всесвітньої історії у 8 класі "Наука Нового часу".", Рекомендовано використовувати до уроку за підручником під редакцією авторів: Гісем О.В., Мартинюк О.О.
ВСТУПЯкісний переворот у науці відбувся в XVI- XVII ст., його називають першою науковою революцією. Відкриття середньовічних вчених були засновані на античних джерелах, на фрагментах фундаментальних знань, почерпнутих з Біблії та творів батьків церкви. Що або хто стояв на перешкоді наукових відкриттів?стор. 120
Номер слайду 4
Міколай Коперник – польский вчений. (1473- 1543)Свої відкриття описав у власній книзі «Про обертання небесних сфер».
Номер слайду 5
Перша сторінка книги «Про обертання небесних сфер».
Номер слайду 6
Пам'ятник М. Копернику в м. Торунь.
Номер слайду 7
Галілео Галілей(1564-1642) – італійський вчений. Підтвердив винахід М. Коперніка, що Земля обертається навколо Сонця, створивши телескоп. Автор відомої фрази “І все-таки вона обертається”
Номер слайду 8
Номер слайду 9
Телескоп Галілео Галілея
Номер слайду 10
Будова телескопу Галілея<номер>
Номер слайду 11
Галілео Галілей у вязниці<номер>
Номер слайду 12
Галілео Галілей під час суду
Номер слайду 13
Пам'ятник Галілео Галілею у Флорнеції<номер>
Номер слайду 14
Джордано Бруно – італійський філософ вчений (1548-1600). Автор теорії, що Сонячна система не є єдиною у Всесвіті.
Номер слайду 15
Номер слайду 16
Спалення Джордано Бруно на вогнище у Римі
Номер слайду 17
Пам'ятник Джордано Бруно у Римі
Номер слайду 18
Френсіс Бекон– англійський вчений (1561-1626). Був послідовником РАЦІОНАЛІЗМУ, стверджував, що тільки, експеримент і дослід є єдиним джерелом знань.<номер>
Номер слайду 19
Рене Декарт – французький математик, філософ(1596- 1650). Вважав розум людини джерелом знань. Основоположник науки і філософії Нового часу. Вважав, що наука повинна приносити практичну користь. Створив аналітичну геометрію, розробляв проблеми вищої математики. <номер>
Номер слайду 20
Ісаак Ньютон – англійський фізик та математик (1642-1727). Відкрив закон усесвітнього тяжіння, закони механічного руху і поширення світла. Нові методи математичних обчислень. Його теорія стверджувала, що природа підкоряється точним законам механіки.
Теофраст Гогенгейм Парацельс – швейцарський лікар і алхімік (1493- 1541). Основоположник гомеопатії, вивчав природу людського організму, причини хвороб, методи їх лікування.<номер>
Номер слайду 24
Вільям Гарвей Мігель Серветанглійський вчений іспанський вчений (1578-1657). (1511-1553). Відкрили секрет кровообігу і показали роль серця в цьому процесі.
Номер слайду 25
XVII ст. стало періодом світових відкриттів у математиці, фізиці, медицині. Це дало привід для розвитку хімії, біології, зоології, анатомії тощо. При середньовічних університетах відкривались наукові товариства, перші Наукові Академії, ботанічні сади, лабораторії, природничі музеї.
Номер слайду 26
ПАЛЮВАННЯ НА ВІДЬМПричини: епідемії, війни, не вражай, посухи, голод. Хто винен?ЖІНКИСпосіб покарання: спалення на вогнищі.50000 спалень у XVI – середині XVII століть.
Номер слайду 27
ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ: Параграф 8 — опрацювати:читати, переказувати,відповідати на питання