Письмо – універсальний закріплювач інформації. Як і говоріння, письмо є експресивним продуктивним видом мовленнєвої комунікації.
Номер слайду 3
У навчанні письма дослідники виділяють три етапи: 1. оволодіння графікою/ орфографією із залученням матеріалу, опрацьованого усно; 2. засвоєння структурних моделей речень, властивих усній та письмовій формам спілкування, комбінування їх у мовленні; 3. оволодіння писемним мовленням як засобом спілкування. Для кожного з етапів характерні різні типи і види вправ.
Номер слайду 4
Техніка письма, крім каліграфічних, передбачає володіння орфографічними навичками. Під орфографічними навичками розуміють навички написання слів у відповідності до правил використання письмових знаків у кожному конкретному слові. Орфографічні системи іноземних мов, що вивчаються в середніх навчальних закладах, базуються на трьох основних принципах:1. фонетичному, коли буква повністю відповідає звуку, тобто опорою є вимова (наприклад, англ. : pen);2. морфологічному, коли написання визначається правилами граматики (морфології) незалежно від фонетичних умов, наприклад, у споріднених словах чи формах (наприклад, англ. : nation — nationality ) ;3. традиційному (історичному), коли орфографічні форми є традиційно закріпленими і відображають зниклі норми вимови (наприклад, англ.: daughter);
Номер слайду 5
Серед труднощів навчання орфографії насамперед виділяються- буквосполучення, що передають один звук (наприклад, англ. : sh, th, ck.- одна буква може передавати різні фонеми, наприклад: в англійській, німецькій і французькій мовах буква s відповідає кільком звукам. Або навпаки - один звук зображується на письмі різними графемами (наприклад, англ. : ir, er, ur . - наявність так званих "німих" букв (наприклад, англ.: е у словах з відкритим складом — line, plate; у буквосполученнях: wh-, -ght: whom, eight). З метою попередження помилок та навчання учнів правопису згідно з орфографією іноземних мов слід використовувати спеціальні вправи, націлені на формування стійких орфографічних навичок
Номер слайду 6
Завдання до письмових вправ можуть бути сформульовані таким чином:1) Дайте відповіді на запитання.2) Поставте запитання до підкреслених слів/фраз.3) З'єднайте декілька (2 — 3) речень в одне.4) Перепишіть і доповніть речення.5) Виберіть правильну відповідь.6) Доповніть за зразком початок/кінець розповіді.7) Напишіть протилежне.8) Подивіться на дві метеорологічні картки і складіть метеобюлетені на вчорашній та завтрашній дні.9) Опишіть клімат вашої країни чи вашого району/області.10) Розпитайте вашого друга про його смаки, про те, як він/вона проводить вихідні дні.11) Заповніть анкету, відповідаючи «так» або «ні».12) Виправте твердження.13) Складіть діалог, об'єднавши розрізнені репліки.14) Дайте ваш коментар щодо картини, використовуючи прикметники у вищому та найвищому ступенях.15) Розкажіть про ваші останні канікули, вживаючи такі слова...16) Висловте вашу думку щодо..., вживаючи речення...17) Складіть звіт про ...18) Напишіть, що ви бачите з вашого вікна.19) Складіть текст оголошення.20) Складіть ваше меню на завтра.21) Складіть листа за планом.22) Опишіть місто.23) Напишіть, хто ви (відрекомендуйтесь).
Номер слайду 7
Номер слайду 8
Номер слайду 9
Номер слайду 10
Номер слайду 11
Номер слайду 12
Недооцінка ж ролі письма , писемного мовлення у навчанні іноземних мов негативно впливає на весь навчальний процес. Відомо, що у 90% людей зоровий канал сприйняття інформації в декілька раз сильніший в порівнянні зі слуховим. Це дає підстави для припущення, що обсяг і міцність засвоєного матеріалу, сприйнятого через зоровий канал зв'язку, будуть значно вищими. Недостатня увага до письма, письмових вправ у навчанні іноземних мов, виконання яких пов'язане з функціонуванням більшого, в порівнянні з усним мовленням, числа аналізаторів, веде до збіднення навчального процесу, до Й швидшого забування, до втрати умінь та навичок, здобутих значними зусиллями.