Презентація (ррtх) до уроку української мови з теми "Неозначена форма дієслова". За підручником "Українська мова, 4 клас", автори: Л.О. Варзацька, Г.Є. Зроль, Л.М. Шильцова, в-во "Богдан".
ПРИСЛІВ’Я та ПРИКАЗКИ — короткі влучні вислови, які образно та лаконічно передають нащадкам висновки з життєвого досвіду багатьох поколінь предків.
Номер слайду 6
Замінити вислови одним дієсловом-синонімом НАБРАТИ ВОДИ В РОТ-… ЗАМОВКНУТИ, БАЙДИКИ БИТИ –… ЛІНУВАТИСЯ, ВЕРТІТИСЯ ПІД НОГАМИ –… ЗАВАЖАТИ, ПЕКТИ РАКІВ – … ПОЧЕРВОНІТИ. Чим цікаве слово лінуватися?
Номер слайду 7
Прочитайте фразеологізми. Доповніть їх дієсловами з довідки. Байдики ... , п ’ятами ... , ... воду, слова на вітер ... , мало каші ... , як у воду ... , зуби на полицю ... , ніде голці ... . Довідка : впасти, з ’їсти, бити, покласти, накивати, кидати, каламутити, дивитися. Спишіть фразеологізми, поясніть їх значення. Позначте суфікс -ти в дієсловах неозначеної форми.
Номер слайду 8
1. Що називається дієсловом?2. Яким членом речення найчастіше є дієслово?3. З якою частиною мови найчастіше зв’язане дієслово?4. Як змінюються дієслова?5. В якому числі може вживатися дієслово? 6. Назвати часові форми дієслова.7. Як називається початкова форма дієслова?8. Чому неозначена форма дієслова отримала таку назву?9. На які питання відповідає неозначена форма дієслова?Бліц - опитування
Номер слайду 9
Визначити: судження істинні чи хибні. Хибні перебудувати в істинні. Дієслова в неозначеній формі мають суфікс -ти (-ть). Початкова форма дієслова – це змінна форма. Дієслова в неозначеній формі нечасто вживаються у прислів’ях та приказках. Неозначена форма дієслова не має закінчення, навіть нульового.
Номер слайду 10
У котрому рядку записано тільки неозначені форми дієслів?а) вчити, ступає, побачити; б) грітися, пити, проходити; в) витерти, почувся, стерти.
Номер слайду 11
РЕФЛЕКСІЯ Підводячи підсумок скажіть по одному реченню, вибираючи початок фрази з екрану: Сьогодні я дізнався …Було цікаво …Тепер я можу …Я набув …Я навчився …Мене здивувало …Урок дав мені для життя … Мені захотілося …Я можу похвалити себе та своїх однокласників за …
Номер слайду 12
ЗАВДАННЯЗакріпити і поглибити знання про н. ф. дієслова. Вчитися впізнавати дієслова н. ф. на слух та в письмових текстах. Вчитися добирати н. ф. до дієслів, поданих в інших формах. Вчитися використовувати н. ф. у побудові текстів-інструкцій
Номер слайду 13
домашнє завдання. Вправа 338 Для тих, хто хоче знати більше: поміркувати над тим, якими можуть бути правила дружби, і записати їх.