Пропоную конспект інтегрованого уроку на тему
"Узагальнення знань з теми «Іменник». Повторення вивченого з теми «Текст». Робота з деформованим текстом"
українська мова, інформатикаПрактична робота
Диревастояли по колінавсніг. За ніч під кожним кущ зявилися кучугури.
Вранці Сергійко у теплій шапка й кожушок поспішив у ліс. Із захопленням і любов дивився хлопець на лісову галявина.
Відформатуйте:
Розмір символів – 22
Третє речення червоним кольором.
Вставити малюнок (Вставка-малюнок)
Практична робота
Диревастояли по колінавсніг. За ніч під кожним кущ зявилися кучугури.
Вранці Сергійко у теплій шапка й кожушок поспішив у ліс. Із захопленням і любов дивився хлопець на лісову галявина.
Відформатуйте:
Розмір символів – 22
Третє речення червоним кольором.
Вставити малюнок (Вставка-малюнок)
Практична робота
Диревастояли по колінавсніг. За ніч під кожним кущ зявилися кучугури.
Вранці Сергійко у теплій шапка й кожушок поспішив у ліс. Із захопленням і любов дивився хлопець на лісову галявина.
Відформатуйте:
Розмір символів – 22
Третє речення червоним кольором.
Вставити малюнок (Вставка-малюнок)
Картка самооцінювання
№ |
Критерії |
Самооцінка |
1 |
Я брав активну участь на уроці |
|
2 |
Я давав повні відповіді на запитання |
|
3 |
Я пригадав вивчене про іменник |
|
4 |
Я вдосконалив свої вміння працювати з комп'ютером |
|
5 |
Я міг би працювати краще |
|
Картка самооцінювання
№ |
Критерії |
Самооцінка |
1 |
Я брав активну участь на уроці |
|
2 |
Я давав повні відповіді на запитання |
|
3 |
Я пригадав вивчене про іменник |
|
4 |
Я вдосконалив свої вміння працювати з комп'ютером |
|
5 |
Я міг би працювати краще |
|
Тема: Узагальнення знань з теми «Іменник». Повторення вивченого з теми «Текст». Робота з деформованим текстом.
Мета: Повторити, поглиблювати і закріплювати знання учнів з теми «Іменник». Вчити застосовувати вміння редагувати текст на практиці, формувати вміння розпізнавати іменники серед інших частин мови; збагачувати словниковий запас учнів.
Розширювати уявлення про середовище текстового редактора. Вчити учнів відкривати в середовищі редактора текстовий документ, що зберігається на носії, редагувати текст, переміщувати текстовий курсор по тексту з використанням миші та клавіатури. Закріплювати вміння завершувати роботу з текстовим редактором.
Розвивати мовлення, кмітливість, логічне мислення, спостережливість, уяву, вміння порівнювати, зіставляти; самостійність учнів.
Виховувати почуття колективізму та взаємодопомоги під час роботи в групах; охайність, культуру письма; бажання вивчати і знати свою рідну мову, берегти природу і примножувати її багатства.
Обладнання: комп'ютери, проектор, таблиця «Іменник», картки з текстом, робочі зошити з української мови та інформатики, малюнки для диктанту.
Тип уроку: інтегрований (бінарний) урок – узагальнення і систематизації знань.
Хід уроку
1. Організація класу до уроку.
2. Привітання дітей (до гостей):
- Доброго ранку!
Щасливої днини!
Бажає вам
Наша класна родина!
3. Повідомлення теми і завдань уроку (на екрані)
Завдання уроку
Вивчене про іменник згадати
Даний текст відредагувати
За комп’ютером попрацювати
Малюнковий диктант написати
І про враження від уроку розказати
4. а) Вправа «Очікування від уроку» («Мікрофон»)
- Що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?
- Яким має бути цей урок? (Відповіді учнів)
б) А зараз перевіримо, чи співпадають наші очікування від цього уроку з вашими.
На екрані слова:
- Отримати позитивні емоції
в) висновок про очікування.
Також на нашому уроці ви маєте самі себе оцінити. А допоможе вам у цьому картка самооцінювання. Ви маєте себе оцінити за такими критеріями:
- Я брав активну участь на уроці
- Я давав повні відповіді на запитання
- Я пригадав вивчене про іменник
- Я вдосконалив свої вміння працювати з комп'ютером
- Я міг би працювати краще
5. Отож, починаймо.
Насамперед, розгорніть зошити з української мови і запишіть число. Зверніть увагу на правильну поставу.
6. Хвилинка каліграфії:
Кк ко ом п'ю ют те ер комп’ютер (п'ю, море, перо)
- Яке слово можна скласти?
- До якої частини мови воно належить?
- Давайте складемо речення з цим словом і запишемо. (У школі ми вчимося працювати за комп’ютером)
- В якому відмінку стоїть слово комп’ютер у реченні?
7. Узагальнення вивченого.
Пригадаємо вивчене за допомогою тестових завдань (усно):
1. Іменник – це…
а) частина слова;
б) частина складу;
в) частина мови;
2. Іменник вказує на:
а) ознаку предмета;
б) назву предмета;
в) дію предмета;
3. Іменник відповідає на питання:
а) який? яка? яке?
б) що робить? що робив?
в) хто? що? кого? кому?
4. У якому відмінку вживається звертання?
а) у знахідному;
б) у кличному;
в) в орудному.
5. Як змінюються іменники?
а) за родами і числами;
б) за числами і відмінками;
в) за числами, родами і відмінками.
6. Редагування тексту це …
а) внесення змін та доповнень у текст;
б) внесення змін у зовнішній вигляд тексту;
в) збереження тексту на диску у вигляді текстового файла.
7. Клавіша Backspace використовується для видалення ...
а) символа, що знаходиться ліворуч від курсора;
б) символа, що знаходиться праворуч від курсора;
в) повністю всього рядка.
8. Новий абзац можна створити за допомогою клавіші?
а) Delete;
б) Home;
в) Enter
8. Практична робота.
— У вас на партах є листки рожевого кольору. Прочитайте текст. (Роздаю завдання практичної роботи)
Ви зрозуміли, про що текст? (Не зовсім.) Чому? (У тексті є помилки, що утруднюють розуміння.) Підкресліть слова з помилками хвилястою лінією.
— Що потрібно зробити далі? (Виправити помилки, або відредагувати текст.) Сьогодні будемо виправляти помилки в текстах або редагувати тексти.
9. Робота за комп’ютером (в групах).
а) Повторення правил безпечної роботи за комп’ютером.
Гра «Так — ні»
Якщо ви згодні з правилом, то плескайте в долоні, якщо ні - тупайте ніжками.
В клас комп’ютерний спітнілі
ми вриваємось щосили. (тупають ніжками)
Витри старанно взуття,
не потрібне нам сміття! (плещуть у долоні)
За улюблений комп'ютер
падаєм, мов спілі фрукти, (тупають ніжками)
А щоб сісти нам за парти,
Дочекаємось команди! (плещуть у долоні)
Сяду від екрана так... сантиметрів п’ятдесят! (плещуть у долоні)
б) Інструктаж учителя щодо роботи з комп’ютерною програмою.
— Відкрийте текстовий документ «Зимовий ранок» на робочому столі у папці «4 клас» за допомого програми текстовий редактор. У тексті є помилки. Знайдіть їх. Пригадайте правила, які допоможуть вам виправити ці помилки. Відредагуйте текст. Збережіть відредагований текст. Закрийте текстовий редактор WordPad.
в) Практична робота.
10. Гімнастика для очей
Кажуть очі, що втомились,
в монітор вони дивились.
Я очам допоможу,
вліво-вправо поводжу.
Потім проведу по колу,
будуть очі вже здорові!
11. Перевірка практичної роботи:кожна група записує речення, яке аналізувала.
12. Робота в зошитах
Виконайте завдання №2 на ст.24.
13. Робота з підручником:
- виконання вправи 145:
а) кожна група аналізує одне речення;
б) у зошитах записують останній абзац (домашнє завдання)
14. Фізкультхвилинка («Лінивий диктант»)
Діти стоять. Вчитель читає іменники: якщо в однині – руки перед собою,
якщо в множині – руки вгору: пальці, автобус, урок, ручки, олівці, сніг, хмари, небо, сонечко.
Хай над нами завжди сяє сонечко!
15. Малюнковий диктант (на дошку вивішуються малюнки: лисиця, ромашка, білка, заєць, капуста, а учні записують слова в орудному відмінку однини)
- Перевірка диктанту: учні по черзі читають слова, називають закінчення.
14. Підсумок уроку:
а) складання сенкану до слова урок.
1. Урок
2. Цікавий, пізнавальний
3. Інформує, розвиває, виховує
4. Важливий для навчання
5. Заняття
б) Прошу мікрофон узяти
І сміливо розказати,
Чи цікаво вам було
На уроці працювати?
Що дізнались ви нового?
На уроці цьому?
Що запам’ятали з нього
Перед тим, як йти додому?
15. Картка самооцінювання. (учні ставлять знаки + або – у кожній графі)
№ |
Критерії |
Самооцінка |
1 |
Я брав активну участь на уроці |
|
2 |
Я давав повні відповіді на запитання |
|
3 |
Я пригадав вивчене про іменник |
|
4 |
Я вдосконалив свої вміння працювати з комп'ютером |
|
5 |
Я міг би працювати краще |
|
16. Домашнє завдання:
Укр..мова – с.78, впр. 149
1