Презентація "Непрямий масаж серця, як спосіб відновлення діяльності серцево судинної системи, методика його виконання" є гарним доповненням до проведення уроку.
Непрямий масаж серця, як спосіб відновлення діяльності серцево-судинної системи, методика його виконання. Вчитель Захисту України Романенко О.І.
Номер слайду 2
1. В яких випадках потрібно здійснювати непрямий масаж серця?2. Які ознаки припинення серцевої діяльності?3. Що таке реанімаційні заходи?Актуалізація опорних знань:
Номер слайду 3
Причини зупинки серцяспазм коронарних судин; гостра серцева недостатність; інфаркт міокарда; ураження електричним струмом або блискавкою; важкі травми. Ознаки зупинки серця:різка блідість; втрата свідомості;зникнення пульсу; припинення дихання або поява судомних і рідкісних вдихів; розширення зіниць.
Номер слайду 4
Техніка виконання непрямого масажу серця Покласти постраждалого на тверду поверхню й стати на коліна з лівої від нього сторони. 2. Знайдіть середину грудної клітки постраждалого. На місце проекції серця на грудині покласти долоню однієї руки, а зверху іншу долоню (долоні одна на другій), пальці тримати піднятими, великі пальці повинні дивитися в різні сторони; 3. Давити на грудину необхідно тільки прямими руками, при цьому використовуючи масу тіла (плечового поясу, спини й верхньої половини тулуба). При проведенні непрямого масажу серця у дитини можна використовувати одну руку, а в немовляти – вказівний і середній палець.4. Долоні не повинні відриватися від грудини постраждалого, і кожний наступний рух необхідно робити тільки після того, як грудна клітка повернеться у вихідне положення; 5. Ритмічні натиснення на грудну клітку необхідно робити з такою силою, щоб грудна клітка здавлювалася в дорослої людини на 5-6 см, у дитини 1-8 років - на 4 см, в немовля (до 1 року)- на 3 сантиметри; 6. Ритм натиснень на грудну клітку – 100-120 разів за хвилину (трохи менше ніж 2 натиски за секунду)
Номер слайду 5
Визначення місця натискання на грудній клітціРозташування основи долоні у визначеній точці натискання
Номер слайду 6
Розташування рук на грудній клітці постраждалого. Техніка натискання на грудну клітку
Номер слайду 7
Вік. Дорослий (понад 8 років)Дитина (1-8 років)Немовля (до 1 року)Положення рук. Дві руки на середині грудної клітки. Одна рука на середині грудної клітки (іл. 48.5)Два пальці на середині грудної клітки (іл. 48.6)Глибина натискань5-6 см3 см (приблизно 1/3 товщини грудної клітки)2 см (приблизно 1/3 товщини грудної клітки)Темп30 натискань з частотою 100-120 за 1 хв15 натискань з частотою 100-120 за 1 хв15 натискань з частотою 100-120 за 1 хв. Цикл30 натискань:2 вдування15 натискань:2 вдування15 натискань:2 вдування. Особливості натискань на грудну клітку в людей різного віку
Номер слайду 8
Непрямий масаж серця необхідно проводити до відновлення серцевого ритму, до фізичного виснаження і неможливості далі проводити реанімаційні заходи, або до прибуття кваліфікованого медперсоналу, який продовжить реанімаційні заходи на новому рівні, можливо, із застосуванням медикаментів і дефібрилятора.
Номер слайду 9
Про позитивний ефект від реанімаційних заходів свідчать наступні ознаки у пацієнта:відновлення дихання; звуження зіниць; відновлення пульсу (в першу чергу сонні артерії пульсують в такт з натисками); шкірні та слизові покриви набувають більш здоровий вигляд. Найголовнішим фактором, що визначає подальше життя пацієнта з клінічною смертю, є перші 7 хвилин після зупинки серця. Клітини головного мозку починають гинути після 3 – 5 хвилин припинення надходження в них крові. Після 30 хвилин будь-які реанімаційні заходи будуть марними.
Номер слайду 10
Підведення підсумків заняття1. Що таке непрямий масаж серця?2. З якого глибиною здійснюється натискання на грудну клітку під час непрямого масажу серця в осіб різного виду?3. Яка частота натискань?4. Які ознаки ефективності проведення непрямого масажу серця?
Номер слайду 11
Домашнє завдання1. $ 7-8 опрацювати2. Перегляд відео 3. Виконати тест за посиланням join.naurok.ua. Код доступу 6375932