Презентація "Об′єми і площі поверхонь тіл обертання "

Про матеріал
В презентації представлено шляхи використання пошукових завдань та проектів. Проектна технологія – одна із інноваційних технологій навчання і виховання, яка забезпечує формування основних компетенцій учня. Матеріали можуть бути використані педагогами в організації самоосвітньої діяльності, під час підготовки до уроків з метою формування в учнів досвіду пошукової діяльності у створенні проектів.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Тема уроку: Об’єми та площі поверхонь тіл обертання

Номер слайду 2

Мета уроку. Повторити та узагальнити знання з теми “Об'єми та площі поверхонь тіл обертання”;застосовувати знання при розв’язуванні задач прикладного змісту;розвивати просторову уяву;виховувати почуття відповідальності та старанності в навчанні, мотив позитивного відношення до навчання.

Номер слайду 3

уміння вчитися впродовж життя; ціннісного ставлення до самих себе, до держави, суспільства; відчуття своєї належності до України;соціально - громадянську компетентністьініціативності та підприємливостіФормувати компетентності:

Номер слайду 4

Тип уроку: узагальнення та повторення вивчених знань. Основні поняття: тіла обертання,об’єм, площа поверхні. Література: Математика 11кл. А. Мерзляк, 2019р.Інтернет ресурси.

Номер слайду 5

Епіграф до уроку

Номер слайду 6

План уроку. Організаційна частина. Перевірка домашнього завдання. Повторення формул, відомостей про фігури обертання. Застосування отриманих знань на практиці. Використання фігур обертання в архітектурі. Підведення підсумків уроку

Номер слайду 7

Хід уроку

Номер слайду 8

Організаційна частина*Описати психологічний стан особистостей

Номер слайду 9

Перевірка домашнього завдання

Номер слайду 10

КРОСВОРД1. Прилад для побудови кола;2. Обертанням якої плоскої фігури можна утворити циліндр? 3. Переріз конуса площиною, паралельною основі.4. Пряма, навколо якої обертається Земна куля.5. Відрізок, який з'єднує вершину конуса з точкою кола основи. 6. . Відрізок, що сполучає центр кола з точкою кола.7. Поверхня кулі.8. Тіло, утворене обертанням круга навколо його діаметра. 9. Тіло, утворене обертанням прямокутного трикутника навколо катета.

Номер слайду 11

Увага! РОЗВ’ЯЗАВШИ ЦЕЙ КРОСВОРД, У ВИДІЛЕНОМУ СТОВПЧИКУ, ТИ ДІЗНАЄШСЯ ПРІЗВИЩЕ ВИДАТНОГО УКРАЇНСЬКОГО МАТЕМАТИКАТіло, утворене обертанням круга навколо його діаметра. 14437858269

Номер слайду 12

Актуалізація опорних знань

Номер слайду 13

Циліндр. R – радіус основи;Н – висота циліндра

Номер слайду 14

Конус. R – радіус основи;L – твірна;Н – висота конуса. L

Номер слайду 15

Cфера. Куля. R – радіус кулі

Номер слайду 16

Тестування:1) Яке із тіл обертання має вершину? а) циліндр, б) конус, в) куля.

Номер слайду 17

2) Твірна циліндра - це його: а) висота, б) радіус, в) діаметр.

Номер слайду 18

3) Рівнобедрений трикутник є осьовим перерізом: а) циліндра, б) конуса, в) кулі.

Номер слайду 19

4) До якої фігури можна застосувати поняття – великий круг? а) конус, б) циліндр, в) куля.

Номер слайду 20

5) Площина, паралельна площині основи конуса, перетинає конус по:а) кругу, б) колу, в) еліпсу.

Номер слайду 21

6) Лінією перетину двох сфер є: а) круг, б) пряма, в) коло.

Номер слайду 22

Вправа «Знайди помилку»S п.п. цил = 2𝜋 Н (R + H) Vцил = S біч  ∙ R = 𝜋R2 Rосн. HHSп.п. кон = πR (R + Н)Vкон = Sосн H = πR2 HL13 13 Vкул = 4 πR243 3 Sпов.сф = 4 πR2

Номер слайду 23

Розв'язування задач. Підручник: №23.11, № 23.32

Номер слайду 24

Діаметр кулі дорівнює 6 см. Знайдіть площу поверхні кулі.

Номер слайду 25

ПРАКТИЧНА РОБОТА2. За розданими моделями :1) виміряйте висоту тіла;2) виміряйте радіус основи;3) виміряйте твірну;4) знайдіть площу основи;5) знайдіть площу бічної поверхні;6) знайдіть площу повної поверхні;

Номер слайду 26

ВИКОНАЙТЕ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ЗАВДАННЯ ВІД ЕВДОКСА КНІДСЬКОГО

Номер слайду 27

Огляд матеріалів ЗНО

Номер слайду 28

1. Осьовий переріз циліндра – квадрат зі стороною 10 см. Знайти площу бічної поверхні циліндра.{ED083 AE6-46 FA-4 A59-8 FB0-9 F97 EB10719 F}ABCD50𝜋 см2200𝜋 см2100𝜋 см2150𝜋 см2{ED083 AE6-46 FA-4 A59-8 FB0-9 F97 EB10719 F}ABCD

Номер слайду 29

2. Знайти площу повної поверхні конуса, радіус основи якого 5 см, а твірна – 13 см. {ED083 AE6-46 FA-4 A59-8 FB0-9 F97 EB10719 F}ABCD234𝜋 см2180𝜋 см290𝜋 см2468𝜋 см2{ED083 AE6-46 FA-4 A59-8 FB0-9 F97 EB10719 F}ABCD

Номер слайду 30

3. Об’єм циліндра дорівнює 12 π см3. Чому дорівнюватиме його об’єм, якщо радіус основи збільшити у 2 рази?{ED083 AE6-46 FA-4 A59-8 FB0-9 F97 EB10719 F}ABCD24𝜋 см336𝜋 см342𝜋 см348𝜋 см3{ED083 AE6-46 FA-4 A59-8 FB0-9 F97 EB10719 F}ABCD

Номер слайду 31

4. Площа великого круга кулі дорівнює 49 π см2. Знайти площу поверхні кулі.{ED083 AE6-46 FA-4 A59-8 FB0-9 F97 EB10719 F}ABCD392𝜋 см249𝜋 см298𝜋 см2196𝜋 см2{ED083 AE6-46 FA-4 A59-8 FB0-9 F97 EB10719 F}ABCD

Номер слайду 32

Тіла обертання в архітектуріПодорож вулицями сторовинного м. Тульчина Вінницької обл.

Номер слайду 33

Номер слайду 34

Інтер'єр колишнього костелу, зараз -собору.

Номер слайду 35

Номер слайду 36

Номер слайду 37

Номер слайду 38

Номер слайду 39

Заслужений художник України   Григорій Зорик

Номер слайду 40

Номер слайду 41

Номер слайду 42

Номер слайду 43

Номер слайду 44

Підведення підсумків уроку

Номер слайду 45

Вправа «Встанови відповідні пари»Довжина кола…Площа квадрата з стороною 2𝜋Площа круга…Довжина півкола…Подвоєна площа круга… А) 4𝜋2 Б) 2𝜋𝑅В) 𝜋𝑅2 Г) 2𝜋𝑅2 Д) Інша відповідь R{5940675 A-B579-460 E-94 D1-54222 C63 F5 DA}АБВГД1.2.3.4.5.

Номер слайду 46

Домашнє завдання Опрацювати: п.5.19, стор.124. Виконати:19.7, 19.11, стор.125. Виготовити циліндр з картону, зробити виміри виготовленого циліндра та визначити площу бічної, повної поверхонь . 1. Скласти питання, задачі та вирази з теми уроку.

Номер слайду 47

Рефлексіяцей урок познайомив мене…цей урок навчив мене…цей урок допоміг мені…цей урок сприяв розвитку…

Номер слайду 48

Дякую за роботу

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
4.5
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.9
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
  1. Кухтін Юлія Олександрівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Житлова Тетяна
    Загальна:
    4.7
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    5.0
pptx
До підручника
Геометрія (академічний, профільний рівень) 11 клас (Бевз Г.П., Бевз В.Г., Владімірова Н.Г., Владіміров В.М.)
Додано
2 березня 2021
Переглядів
8368
Оцінка розробки
4.9 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку