Мета проекту: формувати почуття патріотизму, любові до свого народу, України; розвивати вміння практично виготовляти обереги для воїнів – захисників; мотивувати школярів до милосердя та волонтерської діяльності.
Оберіг «Янгол» своїми руками для захисників та захисниць. ВСТУПЗа християнськими віруваннями, янголи оберігають невинних і карають винних, охороняють закон і передають людству Божу Волю. Оберегами прийнято називати магічні засоби, які охороняють людину та її найближче довкілля від усілякої небезпеки. З надією і вірою, що він захистить свого володаря від лиха. Лялька-янгол – це своєрідний оберіг, особливо, якщо він зроблений своїми руками. У кожної людини є свій янгол-охоронець. Коли людина усміхається уві сні, то вважається, що на неї дивиться янгол. Спробуємо пофантазувати і зробити янгола – оберегу.
Номер слайду 3
Крок 1 ПІДБІР МАТЕРІАЛІВ Для виготовлення оберега - янгола знадобиться:блакитний фетр шириною 5 см, довжиною 10 см; ( тулуб)фоамиран шириною 5 см, довжиною 10 см; (крила)атласна стрічка жовтого, синього довжиною 5 см; квіточки жовтого та блакитного кольорів (прикрашання тулубу); атласна стрічка жовтого, синього довжиною до 20 см; (кріплення); прозорий двосторонній скоч ( для кріплення крил та прикрашання тулуба) клейовий пістолет для фіксації прикрас та стрічки - кріпленняножиці;позитивний настрій! Щоб виріб був більш охайним, краще обсмалити кінці стрічок.
Номер слайду 4
Крок 2 РОБИМО ТУЛУБ ТА КРИЛАЗа допомогою трафарету переносимо малюнок на фетр (тулуб) та фоамиран ( крила). Вирізуємо деталі.
Номер слайду 5
Крок 3 ФОРМУЄМО ЯНГОЛАНа тулуб приклеюємо двосторонній скоч. Знімаємо фіксуючу паперовусмужку (темний колір) та приклеюємо крила. Далі знімаємо фіксуючу паперову смужку (білий колір) та приклеюємо атласні стрічки синього та жовтого кольорів (5 см.).
Номер слайду 6
Крок 4 ПРИКРАШАЄМО ЯНГОЛАПрикрашаємо голову янгола квіточками та приклеюємо стрічку (20 см.) використовуємо клейовий пістолет. ( з клейовим пістолетом працює дорослий - допомагає учням)
Номер слайду 7
Оберіг «Янгол», виготовлений своїми руками, готовий.
Номер слайду 8
Додаток Матеріал за поданням керівника проекту Вікторії ПрисяжноїПроект «Оберіг для воїна -захисника» Тип проекту: інформаційно – дослідницький, практико – орієнтований. Мета проекту: формувати почуття патріотизму, любові до свого народу, України; розвивати вміння практично виготовляти обереги для воїнів – захисників; мотивувати школярів до милосердя та волонтерської діяльності. Завдання проекту: здійснити пошукову роботу, з’ясувати, що таке оберіг та правила виготовлення оберегу; робота у шкільній бібліотеці та у бібліотеках міста, опрацювання інтернет-джерел; дослідити, які речі є оберегами у родинах гімназистів; з’ясувати: чому найбільшу захисну силу має оберіг, створений руками дитини; провести пошукову роботу серед містян та педагогів закладу з метою виявлення відомостей про випускників школи, родичів учнів, які на даний знаходяться в лавах ЗСУ; провести зустрічі з військовослужбовцями ЗСУ; виготовити обереги своїми руками; передати подарунки – обереги воїнам – захисникам.
Номер слайду 9
Актуальність проекту: У загальній Декларації прав людини першим назване право на життя. Цим підкреслюється, що життя – найвища цінність. Але чи вміємо ми жити так, аби постійно відчувати диво і радість від життя? Так, уміємо! Проте події в нашій країні, численні втрати людських життів принесли журбу в душі українців. Українські воїни відважно захищають рідну землю від загарбників, вони демонструють готовність віддати життя за мир і спокій на рідній землі. Тому нині, як ніколи, актуальні наші прагнення до миру. Хоча учні молодшої шкільної ланки ще малі, але вже роблять перші кроки у волонтерському русі. Вони є активними учасниками ряду акцій на підтримку воїнів. Їх діяльність це – написання листів та малюнків, зустрічі з воїнами – захисниками, уроки мужності. Актуальність проекту зумовлена тим, що підтримка воїнів — захисників, прискорює мир в Україні, сприяє творчій реалізації ідей патріотичного та громадянського виховання підростаючого покоління. Даний проект максимально відповідає реальним потребам сьогодення та інтересам учасників. За допомогою спілкування не лише передається інформація, а й створюються умови для набуття практичних умінь і навичок, які сприяють кожному з учасників виявити свою громадянську позицію.
Номер слайду 10
Очікуваний результат:унаслідок упровадження даного проекту учні навчаться виготовляти обереги своїми руками та під час зустрічі матимуть змогу передати їх нашим воїнам, які перебувають в лавах ЗСУ;очікується підвищення рівня знань та практичних навичок з питань волонтерської діяльності;активізація учасників навчально-виховного процесу з питань національно - патріотичного виховання підростаючого покоління. План реалізації проекту: І етап. Підготовчий.1. Ознайомлення з рекомендаціями щодо роботи над проектом.2.Інформування гімназистів про проект, визначення теми, мети, складання плану роботи, розподіл обов’язків, узгодження діяльності учасників проекту. ІІ етап. Основний.1. Зібрати інформацію про обереги з довідкової, науково – популярної літератури, з мережі Інтернет, шляхом відвідування виставок.2. Провести дослідницько – пошукову робота (обереги родини).3. Зробити обереги власними руками для воїнів — захисників. ІІІ етап. Підсумковий.1. Зустрітися із захисниками. Передати обереги воїнам.2. Розмістити матеріали проекту на шкільному сайті.