Презентація: "Облицювання сходів плиткою" призначена для використання на уроках виробничого та професійно-теоретичного навчання професії "опоряджувальник будівельний"
Облицювання сходів плиткою. Підготувала: Хмельова Г. М.
Номер слайду 2
Як вибрати плитку для сходів?Перший крок – вибір декору поверхні. Сірий або коричневий керамограніт – найпростіше оздоблення, однак цим скромним асортиментом сьогодні вибір не обмежується. З 2013 р. технологія цифрового друку адаптована до кераміки та завдяки цьому естетика керамічного оздоблення набула різноманітності. Будь-який дизайнерський задум можна реалізувати, використовуючи керамічну плитку. Заслуженою популярністю користується керамічне оздоблення з імітаціями фактур інших оздоблювальних матеріалів, мозаїки, майоліки з середземноморським орнаментом, яке представлене в широкому асортименті:плитка під дерево;плитка під камінь;плитка під мармур;плитка під бетон;плитка під паркет;плитка під мозаїку;плитка під італійську майоліку.
Номер слайду 3
Керамограніт або керамічна плитка для сходів?Керамічна плитка для сходів не використовується. Технічні характеристики, необхідні для зовнішнього застосування та напільного покриття, на яке впливатиме постійне навантаження, властиві тільки керамограніту – це облицювальна плитка, виготовлена за особливою технологією. Подейкують, що ще у 1978 р. на технологічній лінії в Італії стався збій, а у результаті випал заготівель з білої глини випадково був здійснений при використанні більш високих температур. Показник перейшов за позначку у 1000 градусів і умови виробництва максимально наблизились до тих, у яких натуральний камінь формується у природі. На щастя, процес виробництва керамограніту вимагає менше часу, а отримання продукції не потребує виснажливої роботи каменотесів. У пресі з'явилось повідомлення про винахід італійськими майстрами нового оздоблювального матеріалу з кераміки, який практично на 100 % стійкий до поглинання вологи, але при цьому за технічними характеристиками дуже схожий на натуральний граніт. З тих пір заготовки пресуються під високим тиском та випалюються за використання надвисоких температур. Поверхня готових виробів не має мікропор, до яких потрапляла б волога або бруд, щоб зруйнувати цілісність плити при перепаді температур, коли на молекулярному рівні, як відомо з шкільного курсу фізики, речовина то стискається, то розширюється. Таким чином, керамогранітна плитка для облицювання – це морозостійка плитка з класом зносостійкості PEI III-V, яка забезпечує тривалу експлуатацію в умовах перепаду температур (від – 50 до + 50 градусів за Цельсієм) та високого навантаження на покриття (близько 500 кг). Як правило, керамогранітна плитка для підлоги має спеціальне покриття проти ковзання (позначено поєднанням літери R та цифр – від 9 до 13), яке забезпечує безпеку.
Номер слайду 4
Керамограніт для сходів має низку переваг – наприклад, різноманітний декор, яким не може похвалитися інший лідер в облицюванні сходів - клінкер. Широке застосування для оздоблення фасадів, ганку та сходів клінкера або клінкерної плитки зумовлено його технічними параметрами. Для виробництва клінкерної плитки використовується глина, кам'яна крихта, суглинисті згустки, польові шпати.
Номер слайду 5
Правила розрахунку параметрів сходів. Керамічна плитка може бути придбана після розрахунку необхідної кількості оздоблення, а до її укладки можна приступати після усунення поверхневих деформацій, очищення від бруду та покриття грунтовкою основи ганку. Розрахунок розмірів сходів та її сходинок виробляється у відповідності зі стандартами, які спираються на фізіологічні особливості людини та зручність в експлуатації. Наприклад, розмір стопи дорослої людини у середньому дорівнює 26-30 см. Для комфортного пересування сходами стопа майже повністю повинна спиратися на сходинку. У той же час середній показник кроку складає 60-80 см. Якщо висота сходинки буде менше 15 см, інстинктивно захочеться переступити через сходинку. До основних стандартів належать:✓ ширина сходів – мінімум 70-80 см, оптимальний розмір – 1 м (для сходів на горище припустима ширина - 60 см);✓ висота сходинки – не менше 15 см;✓ ширина сходинки (або глибина) – 27-30 см;✓ припустима похибка у розмірі сходинок у межах одних сходів – 5 мм;✓ непарна кількість сходинок дозволяє починати та закінчувати підйом з однієї і тої самої ноги, що вважається фізіологічно комфортним;✓ загальна кількість сходинок – від 3 до 18.
Номер слайду 6
Монтаж керамогранітної плитки. Всі роботи по монтажу даного матеріалу дуже схожі з кріпленням керамічної плитки. Для робіт знадобиться: Будівельний рівень і рулетка. Плиткоріз. Шпатель і ємність для замішування розчину. Сам бетонний розчин. Хрестоподібні маяки. Декоративна замазка. Можна використовувати спеціальний клей для керамограніту, який продається у вигляді порошку і для того, щоб надати йому консистенцію клею необхідно додати певну кількість рідини. На упаковці такого засобу є інструкція, згідно якої і виконуються такі дії. Дивіться відео з виконанням облицювання керамогранітом.
Номер слайду 7
Порядок укладання плитки на сходи. Облицювання сходів плиткою виконують таким чином. Поверхню сходів, що підлягають облицюванню, очищають від бруду, пилу і залишків розчину. Грунтують поверхню глибокопроникною грунтовкою (в деяких варіантах і кварцевою) Проводять попередню розкладку плитки на кожній з облицьовуваних поверхонь – це роблять для того, щоб визначити, де і як обрізати плитку, якщо укласти її цілою неможливо.
Номер слайду 8
Для запобігання розтріскуванню основи, можна додатково проармувати поверхню сходів
Номер слайду 9
Проводять попередню розкладку плитки на кожній з облицьовуваних поверхонь – це роблять для того, щоб визначити, де і як обрізати плитку, якщо укласти її цілою неможливо.
Номер слайду 10
Номер слайду 11
Готувати розчин потрібно згідно інструкції виробника