14 липня о 18:00Вебінар: Школа без дискримінації: таємниці гендерного виховання

Презентація охорони здоров"я з кардиологія для кардиологія та ьіологів

Про матеріал
Дана презентація присвячене, для позакласного виконання для учнів старших класів 11 з предмету біології З теми кардіології, захворювання серцево-судинної системи.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Ішемічна хвороба серця. Атеросклероз. Підготувала Магістр 1 ДаниловаІ. Вгр.502 Громадське здоров'я. Житомирского медичного інституту

Номер слайду 2

Ішемі́чна хворо́ба се́рця (ІХС) — захворювання, яке виникає внаслідок абсолютного або відносного порушення кровопостачання міокарду через ураження коронарних артерій серця

Номер слайду 3

Чому виникає ішемічна хвороба серця?З віком уздовж внутрішньої оболонки коронарних артерій з’являються відкладення жирових субстанцій, таких як холестерин. Ці жирові відкладення називають атеросклеротичними бляшками. З часом вони розростаються, звужуючи просвіт артерії і утруднюючи потік крові до серцевого м’яза. У результаті атеросклеротичні бляшки ускладнюють надходження крові до серцевого м’яза, про що нам сигналізує загрудинний біль — стенокардія. Так розвивається ішемічна хвороба серця.

Номер слайду 4

Клінічна класифікація ІХСРаптова коронарна смерть. Раптова клінічна коронарна смерть з успішною реанімацією. Раптова коронарна смерть (летальний випадок)Стенокардія. Стабільна стенокардія напруги (із зазначенням функціональних класів)Стабільна стенокардія напруги при ангіографічно інтактних судинах (коронарний синдром Х)Вазоспастична стенокардія (ангіоспатична, спонтанна, варіантна, Принцметала)

Номер слайду 5

Нестабільна стенокардія. Стенокардія, яка виникла вперше. Прогресуюча стенокардія. Рання післяінфарктна стенокардія (з 3 до 28 діб)Гострий інфаркт міокарду. Гострий інфаркт міокарду з наявністю патологічного зубця Q (трансмуральний, великовогнищевий)Гострий інфаркт міокарду без патологічного зубця Q (дрібновогнищевий)Гострий субендокардіальний інфаркт міокарду. Гострий інфаркт міокарду (невизначений)Рецидивуючий інфаркт міокарда (від 3 до 28 діб)Повторний інфаркт міокарда (після 28 діб)Гостра коронарна недостатність

Номер слайду 6

Кардіосклероз. Вогнищевий кардіосклероз. Післяінфарктний кардіосклероз. Аневризма серця хронічна. Вогнищевий кардіосклероз без вказівки на перенесений інфаркт міокарда. Дифузний кардіосклероз. Безбольова форма ІХСДіагноз базується на підставі виявлення ознак ішемії міокарда за допомогою тесту з фізичним навантаженням, Холтерівського моніторування ЕКГ, з верифікацією за даними коронарографі

Номер слайду 7

Раптова коронарна смерть Це раптова несподівана смерть, внаслідок припинення функціонування серця (раптова зупинка серця). Раптова коронарна смерть найбільш часто виникає у віці від 35 до 45 років і в два рази частіше вражає чоловіків. Вона рідко зустрічається в дитячому віці і виникає у 1-2 з 100000  дітей щороку. Які симптоми раптової зупинки серця?Деякі люди відчувають прискорене серцебиття або запаморочення, що сигналізує їм про початок серйозних проблем з серцевим ритмом. Більш ніж у половині випадків раптова зупинка серця виникає без будь-яких попередніх симптомів.

Номер слайду 8

Стенокарді́я  Захворювання, симптомами якого є напади раптового болю (ангінозний біль) в грудях унаслідок гострої недостатності кровопостачання міокарду — клінічна форма ішемічної хвороби серця. Стенокардія - напади болю давлячого або стискаючого характеру, в ділянці серця і за грудиною, які можуть передаватися в ліву руку, лопатку, шию. Стенокардія широко поширена серед людей зрілого, а також літнього віку. І чоловічий, і жіночий підлогу однаково схильні до ризику виникнення стенокарді

Номер слайду 9

Інфаркт міокарду крайня ступінь ішемічної хвороби серця, яка характеризується розвитком ішемічного некрозу ділянкиміокарда, що виник внаслідок абсолютної або відносної недостатності к. Найчастіше інфаркт міокарда виникає у хворих, що вже мають діагностовану ішемічну хворобу серця. У хворого виникає біль за грудниною (який може іррадіювати у ліве плече, ліву частину нижньої щелепи, спину), холодний піт, страх смерті. Больовий напад не знімається стандартною дозою нітратів, яка дається тричі протягом 30 хвилин. Фізична активність обмежена.

Номер слайду 10

Кардіосклероз - ураження м'язу (міокардіосклероз) та клапанів серця внаслідок розвитку в них рубцевої тканини у вигляді гнізд різного розміру (від мікроскопічних до великих рубцевих вогнищ) та поширеності, заміщуючих міокард та (або) деформуючих клапанів. Може бути результатом ревматизму та міокардитів іншої етіології, або атеросклерозу вінцевих артерій серця, що розвивається внаслідок прогресування хронічної ішемічної хвороби серця з можливим переходом у інфаркт міокарда. Це захворювання примітно тим фактом, що розвивається найчастіше безсимптомно.

Номер слайду 11

Безбольова форма ІХСБезбольова («німа», сілентная) ішемія міокарда – клінічна форма ішемічної хвороби серця, при якій минуще порушення кровопостачання міокарда не супроводжується нападом стенокардії або її еквівалентами і виявляється тільки за допомогою інструментальних методів дослідження. Етіологія і патогенез безбольової ішемії міокарда і стенокардії, в основному, однакові. В основі безбольової ішемії міокарда, як і стенокардії, лежить атеросклеротичне ураження коронарних артерій

Номер слайду 12

Ознаки ішемічної хвороби серця. При ішемічній хворобі серця розвиваються ознаки порушення серцевої діяльності — больові приступи в ділянці серця, перебої серцевих скорочень, відзначаються зміни на електрокардіограмі. Потрібно мати на увазі, що ІХС — це хвороба, яка прогресує дуже повільно. І дуже важливо виявити захворювання на початкових стадіях розвитку.

Номер слайду 13

Важливою діагностичною ознакою ішемічної хвороби серця є почуття дискомфорту в області грудної клітини або спини, що виникає під час ходьби, певної фізичної або емоційного навантаження і проходить після припинення цього навантаження. Характерною ознакою стенокардії є також швидке зникнення неприємних відчуттів після прийому нітрогліцерину (10-15 сек.). В останні роки збільшується число випадків раптової смерті у пацієнтів з ураженням коронарних артерій. Поразка артерій, які живлять серце, веде до їх стенозу і обструкції; в результаті порушується кровопостачання серцевого м’яза.

Номер слайду 14

Як встановлювати діагноз ішемічної хвороби серця?Для постановки точного діагнозу необхідно, насамперед, звернутися до кваліфікованого кардіолога. Ваш лікуючий лікар уважно вивчить причини і розвиток захворювання, призначить дослідження, необхідні для підтвердженнядіагнозу. Завершальним етапом діагностики є коронарна ангіографія. Це найбільш точний сучасний метод, який дозволяє визначити кількість і розміри атеросклеротичних бляшок, а також їх розташування в судинах серця.

Номер слайду 15

Що сприяє розвитку ішемічної хвороби серця?артеріальна гіпертонія (підвищення артеріального тиску більше 140/90 мм рт. ст.)погана спадковість (наприклад, гіпертонія або інфаркт міокарда у родичів)надмірне психоемоційне напруження, часті стресові ситуації. Куріння. Цукровий діабет. Ожиріннявік (особи віком 40 років і старше мають вищий шанс захворіти)

Номер слайду 16

Актуальність захворювання в УкраїніЗа офіційною статистикою 2013р. поширеність усіх форм ІХС серед дорослого населення України становить ~ 24%, в тому числі, серед осіб працездатного віку – близько 10%. Захворюваність ~ 2% на рік. Стенокардія зустрічається ~ у 35,5% хворих з ІХС, які звертаються за медичною допомогою.

Номер слайду 17

Лікування ІХСМетою лікування ІХС є зменшення симптомів та покращення прогнозу пацієнтів. Сучасні рекомендації з лікування стенокардії як одного з проявів ІХС містять, перш за все, настанови щодо зміни способу життя, до яких відносяться:відмова від тютюнопаління; здорове повноцінне харчування; регулярні фізичні навантаження; контроль маси тіла; нормалізація артеріального тиску, рівня глюкози крові та ліпідів.

Номер слайду 18

Препарати, які застосовують при лікуванніАнтиагреганти. Антиагреганти перешкоджають агрегації тромбоцитів і еритроцитів, зменшують їх здатність до склеювання і прилипання до ендотелію судин. Антиагреганти полегшують деформування еритроцитів при проходженні через капіляри, покращують плинність крові. Ацетилсаліцилова кислота (Аспірин, Тромбопол, Ацекардол).

Номер слайду 19

Адреноблокатори. За рахунок дії на β-аренорецептори адреноблокатори знижують частоту серцевих скорочень і, як наслідок, споживання міокардом кисню.β-адреноблокатори протипоказані при супутній легеневої патології, бронхіальній астмі. Найбільш популярні β-адреноблокатори з доведеними властивості поліпшення прогнозу при ішемічній хворобі серця: Метопролол. Бісопролол. Карведилол

Номер слайду 20

ОРГАНІЧНІ НІТРАТИНітрогліцеринІзосорбіда мононітратІзосорбіда динітрат

Номер слайду 21

Дякую за увагу

pptx
Пов’язані теми
Біологія, 11 клас, Позакласні заходи
Інкл
Додано
3 червня
Переглядів
53
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку