XXXIІ Літня Олімпіада проходила з 23 липня по 8 серпня 2020 у Токіо. Літні Олімпійські ігри в Токіо увійшли в історію задовго до початку, адже вони мали відбутися в японській столиці 2020 року, однак через пандемію їх перенесли й уперше відбулися у непарному році.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Презентацію підготувалавчитель фізкультури. Дмитровська Т. В.

Номер слайду 2

ХХХІІ літні Олімпійські ігри. У час великих змін та глобальних викликів цей всесвітній форум набуває виняткової ваги. Олімпіада — це не лише змагання найкращих атлетів планети, а й символ єдності, що дарує людству віру і надію на майбутнє. Літні Олімпійські ігри в Токіо увійшли в історію задовго до початку, адже вони мали відбутися в японській столиці 2020 року, однак через пандемію їх перенесли й уперше відбулися у непарному році.«Попри перенесення ігор та поширення пандемії, олімпійці зуміли об’єднати зусилля і обернути виклики на можливості. Також уперше з часу заснування Міжнародний олімпійський комітет змінив девіз Олімпійських ігор. Його доповнили, і тепер він звучить: «Швидше, вище, сильніше — разом». Церемонія відкриття ХХХІІ літніх Олімпійських ігор розпочалася із хвилини мовчання за жертвами пандемії COVID-19 і жертвами теракту під час Мюнхенської олімпіади 1972 року. Під час параду атлетів під своїми прапорами вийшли 205 національних команд та команда біженців. Прапор збірної України несли олімпійська чемпіонка з кульової стрільби Олена Костевич і чемпіон світу з фехтування на шпагах Богдан Нікішин.

Номер слайду 3

У Токіо 23 липня 2021 року на майже порожньому стадіоні відбулася урочиста церемонія відкриття літніх Олімпійських ігор 2020 року. На Олімпійському стадіоні місткістю 68 тисяч були присутні тільки близько 950 осіб, зокрема лише 15 світових лідерів.

Номер слайду 4

Прапор України несли чемпіон світу з фехтування Богдан Нікішин, а також 3-разова призерка Олімпійських ігор чемпіонка з кульової стрільби Олена Костевич. На Олімпіаді в Токіо  вперше в історії проведення Ігор країни-учасниці мали одразу два прапороносця — жінку та чоловіка. Це пов’язано з активною позицією Міжнародного Олімпійського Комітету щодо відстоювання принципів гендерної рівності.

Номер слайду 5

24 липня 2021 року Дар’я Білодід здобула першу медаль для української збірної на Олімпійських іграх у Токіо. У ваговій категорії до 48 кілограмів 20-річна спортсменка здобула бронзову нагороду, перемігши ізраїльтянку Ширу Рішоні. У півфіналі Білодід поступилася представниці господарів змагань Фуні Тонакі. Дар’я Білодід 24 липня 1-ий день змагань

Номер слайду 6

Фехтувальник Ігор Рейзлін поповнив скарбничку української олімпійської збірної другою бронзовою нагородою.Ігор Рейзлін25 липня 2-ий день змагань

Номер слайду 7

Українська змішана пара зі стрільби з пневматичного пістолету з 10-и метрів Олена Костевич і Олег Омельчук виборола бронзу Олімпійських ігор у Токіо. Олена Костевич Олег Омельчук 27 липня 4-ий день змагань

Номер слайду 8

Бронзовим призером Ігор став плавець Михайло Романчук, який став третім у фіналі на 800 метрів вільним стилем серед чоловіків. Михайло Романчук29 липня 6-ий день змагань

Номер слайду 9

Перша ракетка України та шоста ракетка світу Еліна Світоліна здобула бронзову нагороду Олімпійських ігор у Токіо. Це історична перемога у півфіналі турніру — вперше у збірної України — медаль Олімпіади у тенісі. Еліна Світоліна31 липня 8-ий день змагань

Номер слайду 10

Український плавець Михайло Романчук здобув другу медаль на Олімпійських іграх. Романчук зумів вибороти перше для України "срібло" у Токіо. 1 серпня9-ий день змагань

Номер слайду 11

Борчиня Алла Черкасова завоювала бронзову медаль Олімпійських ігор 2020 в Токіо. Наша співвітчизниця сенсаційно була сильнішою в малому фіналі за Сару Досьо з Японії, яка була першою в Ріо-2016, в першому ж періоді прийомом туше. 3 серпня11-ий день змагань. Алла Черкасова

Номер слайду 12

Перше олімпійське "золото" українського борця. Українець Жан Беленюк - олімпійський чемпіон Ігор у Токіо. У фіналі Жан Беленюк здолав триразового призера чемпіонатів світу - угорця Віктора Лорінца. Для Беленюка фінал Олімпіади у Токіо став другим у кар'єрі. У 2016 році він також дійшов до цієї стадії, але у підсумку виборов лише "срібло", поступившись росіянину Давіду Чакватадзе. 4 серпня12-ий день змагань. Жан Беленюк

Номер слайду 13

4 серпня12-ий день змагань Не менш гідно нашу країну представили спортсменки Марта Федіна та Анастасія Савчук, саме вони боролися за медалі у фіналі змагання з артистичного плавання. У підсумку, українки змогли обійти японських суперниць і посіли третю сходинку.   Це перша олімпійська нагорода України за всю історію в цьому виді спорту. Марта Федіна Анастасія Савчук

Номер слайду 14

4 серпня12-ий день змаганьІрина Коляденко Українська спортсменка Ірина Коляденко  продемонструвала неймовірний характер у бронзовому фіналі, дуже впевнено вигравши свою сутичку.

Номер слайду 15

4 серпня12-й день змагань. Український борець греко-римського стилю Парвіз Насібов завоював срібну медаль на Олімпійських іграх 2020 року в Токіо. У фіналі вагової категорії до 67 кілограм наш співвітчизник програв представнику Ірану Мохаммадрезі Гераї – 1:9 Парвіз Насібов

Номер слайду 16

24-річна полтавчанка Людмила Лузан виграла бронзову медаль Олімпійських ігор у веслуванні на каное-одиначках на дистанції 200 метрів. Лузан пройшла дистанцію за 47,034 секунди і програла більше секунди новій олімпійській чемпіонці Невін Харрісон. 5 серпня13-ий день змагань. Людмила Лузан

Номер слайду 17

29-річна українська каратистка Анжеліка Терлюга завоювала срібну медаль на Олімпіаді 2020 на Токіо. Варто відзначити, що карате в Токіо-2020 вперше в історії включено в програму Олімпійських ігор. На наступній Олімпіаді цей вид спорту не буде представлений. Так що Терлюга вже вписала своє ім'я в історію. 5 серпня13-ий день змагань. Анжеліка Терлюга

Номер слайду 18

32-річний каратист Станіслав Горуна зі Львова завоював бронзову медаль Олімпійських ігор у Токіо у ваговій категорії до 75 кг. Він програв півфінальний поєдинок італійцю Луїджі Бусу й автоматично отримав бронзу. 6 серпня14-ий день змагань. Станіслав Горуна

Номер слайду 19

7 серпня15-ий день змагань. Веслувальниці Людмила Лузан і Анастасія Четверікова, виграли срібні медалі у веслуванні на каное серед жіночих дуетів на дистанції 500 метрів на Олімпійських іграх у Токіо. Анастасія Четверікова Людмила Лузан

Номер слайду 20

Боксера Олександра Хижняка нагородили срібною медаллю Олімпійських ігор. У фіналі олімпійського турніру Хижняк нокаутом у третьому раунді програв супернику з Бразилії. При цьому українець залишив за собою перші два раунди. 7 серпня15-ий день змагань. Олександр Хижняк

Номер слайду 21

7 серпня15-ий день змагань. Збірна України з артистичного плавання, завоювала бронзову медаль у командних змаганнях на Олімпіаді-2020 в Токіо. Владислава Алексіїва, Марина Алексіїва, Катерина Резнік, Анастасія Савчук, Ксенія Сидоренко, Марта Федіна, Аліна Шинкаренко та Єлизавета Яхно.

Номер слайду 22

7 серпня15-ий день змагань19-річна українська легкоатлетка Ярослава Магучіх успішно виступила на Олімпіаді-2020 року, завоювавши "бронзу" в секторі для стрибків у висоту. Ярослава Магучіх

Номер слайду 23

Українська велогонщиця Олена Старікова завоювала срібну медаль Олімпійських ігор 2020 року в Токіо. 25- річна харків’янка, яка тренується у Львові, стала другою в спринтерських заїздах на велотреку та принесла Україні 19-ту медаль. Загалом її медаль четверта у велоспорті за всю історію України на Олімпійських іграх. 8 серпня16-ий день змагань. Олена Старікова

Номер слайду 24

Номер слайду 25

Церемонія закриття Олімпійських ігор називається "Світи, які нас об'єднують". За словами організаторів, ця назва "відображає олімпійський дух і висловлює ідею про те, що кожен з нас - це вже цілий світ". З 23 липня по 8 серпня у Токіо відбувалися літні Олімпійські ігри-2020. Традиційно успішність країн-учасниць Олімпійських ігор визначається по медальному заліку. Він формується за кількістю і якістю виграних нагород представниками збірних в різних дисциплінах, які представлені на Олімпіаді. У Токіо-2020 розігрувалися 339 комплектів медалей в 33 видах спорту. Перше місце у загальному заліку посіла збірна США, на рахунку якої 113 медалей, з них 39 золотих, 41 срібних і 33 бронзових медалей. У трійку найкращих увійшли також Китай – 88 (38,32,18) і Японія - 58 (27,14,17). Україна на цій Олімпіаді змогла завоювати 19 медалей: 1 золота, 6 срібних та 12 бронзових.