Дистанційне навчання дасть результати, лише якщо буде посильним для всіх учасників освітнього процесу. Вчитель/ка зобов’язаний/а. Виконувати освітню програму для досягнення учнями передбачених результатів навчання, тобто надавати інформацію щодо обсягу та змісту навчального матеріалу, завдань на його закріплення, перевіряти й оцінювати їх, надавати відгуки на виконані завдання. АЛГОРИТМрозуміти мету, план виконуваних завдань, інструментарій для праці, її обсяг, методику оцінювання виконаної роботи.
МЕТОДИ ДИСТАНЦІЙНОГОНАВЧАННЯ ШКОЛЯРІВ РІЗНОГО ВІКУВчителі недооцінюють значення встановлення взаємин з батьками. Найкращий спосіб уникнути непорозумінь з батьками — чіткі правила спілкування, які варто запропонувати з самого початку навчання. Первинна комунікація вчителя/вчительки початкових класів з батьками з організаційних питань має бути довшою і тривалішою. Поширена помилка вчителів і початкових класів, і основної та старшої школи — це недостатня комунікація або звернення лише тоді, коли виникають проблеми.
РОЗКЛАД ЗАНЯТЬскладають за будь-якого режиму;забезпечення якнайбільш рівномірного навантаження на учасників освітнього процесу;забезпечення гнучкості графіка навантаження, розміщення уроків з урахуванням базових вимог. ОРІЄНТОВНИЙ ГРАФІК РОБОТИ ВЧИТЕЛЯ/ВЧИТЕЛЬКИПІД ЧАС ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯзначна частина часу вчитель/ка витрачає на підготовку до уроку та аналізу власної діяльності;вчитель/ка не мусить працювати цілодобово і має дбати про себе.
Асинхронний режим включає:записані презентації, такі як слайд-шоу та відео;електронну пошту;дошки для обговорень;групи в соціальних мережах або Viber.опрацювання матеріалу має бутидиференційованим, практико-орієнтовані та творчі.учителю варто чітко прогнозувати час, який знадобиться для виконання завдань. Синхронний режим включає:співпраця в режимі реального часу. розрахування своїх дій та видів робіт;передбачення часу на розв’язування практичних завдань; використання різних інструментів дистанційного навчання; врахування результатів роботи;зворотний зв’язок;перевага синхронного режиму в тому, що можна залучати учасників миттєво та у визначений час.
Орієнтовний графік роботи вчителя9.00-10.00: підготовка та розміщення навчальних мате-ріалів на платформі10.00-13.00: проведення уроків (з використанням обраної платформи та інструментів дистанційного навчання)13.00-14.00: 5-10-хвилинні онлайн-консультації (індивідуальні або в малих групах, перевірка творчих завдань, самостійної роботи тощо)15.00: рефлексія, підготовка до наступного робочого дня
ВИСНОВКИ Узгодити взаємодія всіх учасників освітнього процесу. Обговорити і визначити зміну форм навчання з педагогічним колективом. В педколективі визначити відповідальну особу, координатора дистанційного навчання, який/яка комунікуватиме щодо питань організації дистанційного навчання. Надати допомогу в опануванні інструментарію, організувати експрес-навчання, створити банк корисних посилань. Не тиснути на вчителя, якщо в нього щось не виходить. Створити атмосферу співпраці, підтримки й допомоги. Колегіально по кафедрах відпрацювати альгоритм адаптиції та дистанційного викладання навчальних предметів.
Адаптувати навчальні програми, розклад та завдання для уникнення перевантаження. Визначити та затвердити робочий час вчителя. Організувати можливість працювати вчителям, за потреби, у школі. Означити та затвердити навчальні матеріали для оволодіння відповідними компетентностями, дотримуючись принципу академічної доброчесності. Для батьків організувати відео конференцію, чат, тощо і обговорити форми співпраці та інші організаційні питання, скоординувати роботу всіх у зручному форматі. Створити комунікативний простір. Оприлюднити алгоритм роботи під час дистанційного навчання ( де отримати інформацію, як спілкуватися, коли і як отримати інформацію про оцінювання, тощо). Колегіально по кафедрам обговорити та затвердити види завдань і форми контролю та оцінювання.