1 Організація тренінгу спілкування з дітьми молодшого шкільного віку
Номер слайду 2
2 Тренінг спілкування передбачає групову форму роботи, під час якої здійснюється розвиток техніки міжособистісного спілкування людей, відбувається оволодіння певними соціальнопсихологічними знаннями, рефлексивними навичками, вмінням аналізувати ситуацію.
Номер слайду 3
3 Навички, які опановують учні під час тренінгу спілкування: сформулювати свою точку зору; з’ясувати точку зору своїх партнерів; виявити різницю точок зору; спробувати розв’язати проблемні завдання за допомогою логічних аргументів, не переводячи суперечку в особисту площину.
Номер слайду 4
4 Тренінг спілкування є одним з методів активного навчання і психологічного впливу, який здійснюється в процесі активної групової взаємодії і спрямований на підвищення компетентності в сфері спілкування.
Номер слайду 5
5 Тренінг спілкування проводиться як зі спеціально підібраними групами, так і з уже існуючими. У першому випадку частіше переслідуються індивідуальні психокорекційні цілі, а в другому метою є вироблення навичок конструктивної взаємодії в уже існуючому колективі (класі, групі).
Номер слайду 6
6 Специфічними рисами тренінгу є: акцент на взаємовідносинах між учасниками групи, які розвиваються і аналізуються в ситуації «тут-і-тепер»; застосування активних методів групової роботи; об’єктивація суб’єктивних почуттів та емоцій учасниками тренінгу по відношенню один до одного або до того, що відбувається в групі; атмосфера розкутості та свободи спілкування між учасниками, клімат психологічної безпеки.
Номер слайду 7
7 У тренінгу групова дискусія застосовується з метою надання учасникам змоги подивитися на проблему з різних боків, а також в якості способу групової рефлексії через аналіз індивідуальних переживань. Також вона дозволяє підвищити ступінь взаємодії між всіма учасниками тренінгу та ефективність процесу навчання.
Номер слайду 8
Під час дискусії учасники мають можливість поставити запитання, отримати зворотній зв'язок від інших, висловити власну думку, спираючись на знання та попередній досвід, розширити цей досвід, а іноді й змінити власні уявлення та настанови.
Номер слайду 9
Підготовка до проведення тренінгу:1) визначити цілі та завдання;2) розробити план-сценарій;3)роздати питання та проблеми, які будуть обговорюватися;4)розподілити ролі між учасниками;5) приготувати приміщення та необхідні матеріали
Номер слайду 10
Приміщення для тренінгу
Номер слайду 11
Важливим фактором є підготовка матеріалів, що легко читаються, а саме:· небагато тексту;· наявність чітких схем замість деяких текстових блоків;· малюнки;· можливість робити помітки у цих матеріалах.
Номер слайду 12
Що бажано мати на тренінгу
Номер слайду 13
Структура уроку - тренінгу:- Привітання;- Очікування;- Домовленість про правила;- Об’єднання в групи;- Робота в групах;- Руханки;- Зворотній зв'язок;- Завершення.
Номер слайду 14
14 Отже, впровадження тренінгу спілкування орієнтоване на те, щоб ситуативна допитливість переросла в стійкі пізнавальні інтереси, щоб культура дискусії відшліфовувалась, щоб дитячі питання й здогадки випереджали плани вчителя, щоб діти самі ставили проблему наступного заняття.