Презентація " Осінь - чарівниця"

Про матеріал
Презентація створена для проведення уроку позакласного читання в 2 класі. Узагальнити знання прикмет осені, особливостей кожного осіннього місяця; розвивати артистичні здібності дітей, їх мовлення, логічне мислення; виховувати любов до природи, до традицій свого народу.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Осінь – чарівниця Робота з дитячою книгою Підготувала вчитель початкових класів Мороз Наталія Миколаївна2 клас

Номер слайду 2

Організаційна частина. Знову день почався, діти. Всі зібрались на урок?Тож пора нам поспішати —Кличе в подорож дзвінок. А урок наш незвичайний —Грою всі його зовуть. Щоб урок цей був цікавим,Ти активним мусиш буть.

Номер слайду 3

Ось я - за сосною. Ось і листя в’яне. Хто я? Це за мною Йдуть густі тумани Ранками імлистими. Вдень, як позолота, Обриваю листя - це моя робота.

Номер слайду 4

Пісня Чарівниця-Осінь1. Чарівниця осінь кароока. Заквітчала золотом сади,Я лечу на крилах на уроки,Знаю, що до класу зайдеш ти!Приспів: Ти посміхаєшся до мене,Неначе принц казкових снів,І у очах твоїх зелених. Краплинки сонця і весни!2.І стають коротшими уроки.І сміється сонце за вікном,Знає тільки осінь кароока –З ким піду я завтра у кіно!Приспів: Ти посміхаєшся до мене,Неначе принц казкових снів,І у очах його зелених. Краплинки сонця і весни!( 2 р.)

Номер слайду 5

Легенда про бабине літо Восени багато роботи для жінок. Не встигне жінка вибрати цибулю і часник, як вже квасоля проситься - тріскають стручки і показують білі зуби. А кукурудза, буряки, картопля... А сливи, яблука, груші! Треба ж назбирати і грибів, ожини, горіхів. Та що там казати: роботи по вуха. Бо й треба посадити, пересадити, розсадити... Зібрати, перебрати, перекласти, висушити, змолотити, очистити, поскладати, дозбирати... Зима спитає, де літо було. Зібралися жінки на раду. Вирішили вирядити до цариці Осені свою посланницю - чесну і працьовиту дівчину, щоб переказала Осені їх вічний жаль і попросила полегшити клопоти.

Номер слайду 6

А жила цариця Осінь не далеко, не близько, а за сімома горами, за п'ятьма лісами, за трьома річками. Та й дорога була небезпечна. Тож жінки порадили дівчині завжди бути обачною, не спокушатися на жодні зваби! Йде, йде дівчина, перейшла одну гору, втомилася, сіла відпочити над річкою. Десь взялися два парубки та до неї з облесливими словами. Зчинили між собою бійку за дівчину. А вона за цей час скочила в річку і перепливла щасливо на другий берег. Раділа, що обминула спокусу, бо мала стати чесною перед царицею Осінню. Пішла дівчина далі. Дорогою вона мала ще багато пригод, але щасливо дісталася до цариці Осені. Передала їй прохання жінок: продовжити восени два-три тижні літа, щоб встигнути зібрати врожай. - Гаразд! - сказала цариця Осінь. - Кожного року відтепер буде ще тепла пора і назвете її "бабиним літом". А щоб ви поквапились зі збором урожаю, я подаватиму вам знак, що йде "бабине літо", літаючим по полях павутинням.

Номер слайду 7

Висить на гілці колобок, блищить його рум’яний бок. Мовби на одній нозі. Він зростає на лозі. Подивись скоріш в віконце — грона сповнені всі сонця! Кожен скуштувати рад соковитий.. Лампочка вгорі висіла, стала смачна, пожовтіла. Діти лампочку зірвали, з апетитом скуштували. Кажуть, щоб хвороб не знати, треба всім мене вживати. Може, ви мене й з’їсте, тільки сльози проллєте. З мене листя обдирають, мене квасять, в борщ кидають, пироги зі мной печуть і в салат мене січуть! Помаранчева і гарна, у землі сиджу не марно: соковита, солоденька, вже я стала чималенька. Собою пригощу дитину. Хай корисну з’їсть …

Номер слайду 8

ОсіннєСтрусила грушка листя шерехке. Струсила і, зажурена, зітхає. Бо дощ осінній все іде та йде,А в неї одежини вже немає. По листі мокрому, як сірий корабель,Пройшов їжак. Задумався, спинився: Було ж тут груш, і яблук, і морель…А світ узяв і так перемінився. Оксана Кротюк

Номер слайду 9

Іде осінь. Вже зриває вітер. Золото беріз. Застогнали віти,Похилились вниз. Листячко тріпоче,Сумно шелестить,Заховатись хоче,Боязко тремтить. Осінь йде полями,Стелить килими. Вже не за горами. Білий кінь зими. Марко Вовчок

Номер слайду 10

Народні прикмети про осінь Осінь бідна на гриби, то зима буде багата на сніг і морози. Бджоли у вуликах щільно затягують вічка — на холодну зиму. Хмари рухаються проти вітру — погіршиться погода. Як до середини жовтня з беріз не осипалося листя — сніг ляже пізно. Багато шишок на соснах та ялинах – на холодну зиму. Грім у жовтні – на малосніжну, м’яку, коротку зиму. Комарі в листопаді – м’яка зима. Пізній листопад – до суворої і затяжної зими.

Номер слайду 11

Осінній вернісаж

Номер слайду 12

Номер слайду 13

Дякую!

Номер слайду 14

Використано інтернет ресурсиhttps://osvitanova.com.ua/posts/4236-37-virshiv-pro-osin-iaki-lehko-vyvchyty-ditiamhttps://naurok.com.ua/godina-spilkuvannya-osin-charivnicya-202906.htmlhttps://www.google.com/search?q=%D0%BE%D1%81%D1%96%D0%BD%D0%BD%D1%96+%D0%BD%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D1%96+%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%BA%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%B8&rlz=1 C1 IXYC_ru. UA992 UA992&oq=&aqs=chrome.1.35i39i362l8.1812620268j0j15&sourceid=chrome&ie=UTF-8

pptx
Додано
19 листопада
Переглядів
95
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку