Презентація "Особливості організації освітнього середовища: середовище, що належить дітям"

Про матеріал
Презентація "Особливості організації освітнього середовища: середовище, що належить дітям"
Зміст слайдів
Номер слайду 1

НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА Особливості організації освітнього середовища: середовище, що належить дітям

Номер слайду 2

Центральною фігурою у класі є дитина, вчителі мають надавати учням широкі можливості для вибору, досліджень, заохочувати старанність і персональну відповідальність, сприяти ефективному спілкуванню та виробленню взаємної поваги між дітьми та дорослими.

Номер слайду 3

Освітнє середовище * Вчитель як модератор у великому морі інформації * Запровадження ІКТ в освітній галузі * Сучасна бібліотека в кожній школі * Зміна організації простору класу * Для учнів з особливими потребами буде створено умови для навчання спільно з однокласниками

Номер слайду 4

Педагог планує навчальне середовище таким чином, щоб воно забезпечувало індивідуалізацію навчання. Обладнання, навчальні матеріали, організація класу сприяють розвитку кожної дитини, а види діяльності відповідають інтересам і рівню розвитку дітей. Середовище орієнтоване на дитину - це динамічне середовище, яке постійно змінюється, щоб враховувати інтереси кожної дитини та її рівень розвитку.

Номер слайду 5

Вчитель Нової української школи Тьютор Модератор Фасилітатор Психолог

Номер слайду 6

Вчитель має бути моделлю бажаної поведінки і ставлення

Номер слайду 7

Обов’язки вчителя Поважати кожну дитину Вірити в успішність кожної дитини Бути чесним і визнавати свої помилки Вміти слухати , дотримуватися конфіденційності Бути послідовними та справедливими Мати високі очікування щодо кожного учня Цінувати особисті зусилля дітей Організовувати стимулююче навчальне середовище

Номер слайду 8

ІКТ – навчання із задоволенням Сучасні діти – це ІКТ покоління, їх мало чим можна зараз здивувати

Номер слайду 9

Використання можливостей ІКТ сприяє: Підвищенню мотивації учнів Підвищенню ефективності навчального процесу за рахунок високого ступеню наочності Активізації пізнавальної діяльності Розвитку навиків самоосвіти і самоконтролю учнів Підвищенню рівня комфортності навчання

Номер слайду 10

Сучасна бібліотека Шкільний бібліотекар, як майстер своєї справи, має йти в ногу з часом, з кожним кроком все більше вдосконалюватися.

Номер слайду 11

Бібліотеки мають перетворитися із звичайних книгозбірень на справжні бібліотечно – інформаційні центри

Номер слайду 12

Класна кімната – дійсно класна!

Номер слайду 13

Вимоги до класної кімнати 1. У класі має бути достатня кількість стільців та столів, щоб усім дітям було зручно сидіти. 2. Класна кімната має бути облаштована таким чином, щоб учитель міг одночасно бачити всіх учнів, які працюють у групах або всім класом. 3. Матеріали та дитячі роботи мають розміщуватися на рівні, зручному для дітей.

Номер слайду 14

4. У класі має бути місце, де діти могли б зберігати особисті речі. 5. На стінах кімнати мають бути розміщені наочні матеріали, присвячені темам, які вивчаються. 6. Матеріали мають бути логічно згруповані й розміщені у відповідних місцях кімнати, а також підписані. 7. Меблі та обладнання в класі мають бути розташовані таким чином, щоб дітям були зручно і безпечно пересуватись.

Номер слайду 15

8. Не повинно бути довгих прямих доріжок через увесь клас, де діти могли б бігати. 9. Облаштування кімнати має дозволяти працювати з усім класом одночасно, у невеликих групах та індивідуально. 10.  Має бути місце для ранкової зустрічі. 11. У класі має бути зручний м’який куточок для читання та спокійного обговорення. Там можна поставити канапу, м’які стільці, покласти подушки.

Номер слайду 16

Номер слайду 17

Номер слайду 18

Номер слайду 19

Номер слайду 20

Куточок відкриттів Куточок новин

Номер слайду 21

Куточок спілкування Куточок тиші

Номер слайду 22

Осередок вчителя Куточок матеріалів

Номер слайду 23

Номер слайду 24

Організація навчальних матеріалів 1. Забезпечте спочатку невеликий вибір навчальних матеріалів. * На початку навчального року слід пропонувати менший вибір навчальних матеріалів, щоб діти не були занадто розгублені чи надто збуджені. * Діти краще навчаються користуватися новими навчальними матеріалами, коли матеріалів небагато. * Коли предметів небагато, дітям легше зробити потрібний вибір, використати їх, а потім покласти їх на місце.

Номер слайду 25

2. Вибір предметів та матеріалів. * Навчальні матеріали повинні задовольняти потреби дітей різного рівня розвитку. * Маленькі діти потребують простіших матеріалів, старшим же потрібні складніші та різноманітніші навчальні матеріали. * Щоб задовольнити індивідуальні потреби дітей, матеріали повинні бути різноманітними.

Номер слайду 26

3. Представлення нових навчальних матеріалів. * Продемонструйте кожний предмет класу і скажіть його назву. * Запропонуйте дітям висунути пропозиції щодо можливих шляхів використання предмету або матеріалу. * Спільно з усім класом розробіть правила поводження з навчальними матеріалами. * Надавайте дітям достатньо часу для різнобічного вивчення нових речей або матеріалів. * Завжди надавайте учням час і можливість розповісти класу про те, як вони використовували нові речі та матеріали.

Номер слайду 27

Соціальна інклюзія Коли ми почнемо називати речі своїми іменами, коли ми визнаємо, що діти з особливими потребами, найперше є діти, то побачимо, що у них значно більше спільного з усіма, ніж відмінного

Номер слайду 28

Діти з особливими освітніми потребами Діти-інваліди Діти із незначним порушенням здоров’я Обдаровані діти Діти із соціальними потребами

Номер слайду 29

Очікувані результати 1. Інклюзивна освіта надасть можливість дітям з особливими освітніми потребами менш болісно, звичайним шляхом проходити інтеграцію в суспільство. 2. Передбачає підвищення професійного рівня вчителів, розробку нових методик навчання. 3. Інклюзія створює нову культуру суспільства, нове усвідомлення його цінностей. 4. Медична база школи надасть можливість покращити самопочуття, працездатність дітей з особливими потребами, підвищить їх культуру здоров’я. 5. Матиме місце економія коштів, які виділяються на індивідуальне навчання. 6. Діти, які мешкають у віддалених районах , які хочуть поглибити свої знання з певних предметів матимуть змогу зробити це завдяки дистанційному навчанню.

Номер слайду 30

Фактори функціонування моделі інклюзивної освіти * Командний підхід (співпраця адміністрації закладу, вчителів, вихователів, відповідних фахівців, батьків та учнів). * Задоволення індивідуальних потреб дітей, шляхом розробки індивідуальних навчальних планів та реалізації завдань, визначених в них; проведення необхідних адаптацій та модифікацій. *Співпраця з батьками. * Створення сприятливої атмосфери в дитячому колективі.

Номер слайду 31

Кожна школа за своєю філософією повинна бути інклюзивною. Це означає готовність у будь-який час прийняти кожну дитину, прагнучи створити максимально сприятливе середовище для розвитку її потенціалу.

Номер слайду 32

Ми не можемо поміняти напрям вітру… … Але ми завжди можемо підняти вітрила!

ppt
Додано
8 січня
Переглядів
14
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку