Матеріал презентації допоможе повторити та поглибити знання учнів про іменник як частину мови; навчити учнів визначати відмінки іменників у реченні та застосовувати в усному й писемному мовленні кличний відмінок.
У повсякденному житті ми постійно знаходимося в контакті з людьми навколо нас. Та чи правильно ми до них звертаємося?Кличний відмінок – одна з відмінних рис української мови, яка робить її мелодичною та співучою. Урок української мови з Олександром Авраменком«Ігорю чи Ігоре»https://youtu.be/nvw5cz. Ji. E0 Q
Номер слайду 3
Правила використання кличного відмінку Всі іменники кличного відмінку незалежно від їхнього лексичного значення можуть закінчуватися всього на 5 (!) різних літер: е, є, о, у, ю. -у,-ю: Юрію, Людвігу;-е: Петре;-о: Оксано;-ю: бабусю;-є: Софіє.
Номер слайду 4
Пригадаймо!!!
Номер слайду 5
Перша відміна включає у себе іменники чоловічого, жіночого і спільного роду з закінченням -а (-я): земля, хмара, Ольга, Микола, сирота.
Номер слайду 6
Друга відміна включає у себе іменники:чоловічого роду на твердий або м’який приголосний основи: корабель, коваль, дуб;чоловічого роду із закінченням -о: Дніпро, Василько;середнього роду із закінченням -е, -о: поле, небо, стебло;середнього роду із закінченням -я: змагання, знаряддя.
Номер слайду 7
Номер слайду 8
Зверніть увагу на наголос!!! ВИНЯТКИ
Номер слайду 9
Згідно з правописом 2019 року,слово хабар належить до м’якої групи
Третя відміна включає у себе іменник мати та іменники жіночого роду, що закінчуються на твердий чи м’який приголосний основи: сіль, Січ, .ніч. Четверта відміна включає у себе іменники середнього роду з закінченням -а (-я), в яких при відмінюванні з’являється суфікс -ат (-ят), -ен: ягня — ягняти, ім’я — імені.
Номер слайду 13
Номер слайду 14
Номер слайду 15
Номер слайду 16
Номер слайду 17
Номер слайду 18
Номер слайду 19
САМООЦІНЮВАННЯГ. АВВ В (ВЕДМЕДЮ)Г (НАСТЕ)Б (СТОРОЖУ)ГВ (КЛИЧКО)Г