Історія створення БМП-1 (Бойва машина піхоти) — перша бойова броньована водоплаваюча гусенична машина, призначена для комплектування механізованих підрозділів й підвищуюча їх маневреність та вогневу міць на полі бою для сумісних дій з танками в бою. Була розроблена в ГСКБ-2 (головному спеціальному конструкторському бюро-2) на Челябинскому тракторному заводі ім. В.І. Ленина. Бойва машина прийнята на озброення в 1966 році. Серійно выпускалася с 1966 по 1979 рік.
В передній частині корпуса БМП-1 зліва по ходу розміщено відділення керування та силове відділення, в середній частині бойове відділення з одномісною баштою кругового обертання. В кормовій частині машини знаходится десантне відділення для восьми стрелків, разміщенних вдоль бортів, які можуть выходити з машини через кормовий двухстворчастий люк.
Тактико-технічні характеристики. По шоссе БМП-1 може рухатись зі швидкістю 65 км/г, по сухій грунтовій дорозі - 40-45 км/г, запас ходу по шоссе складае 550-600 км. Максимальна швидкість на плаву досягае 7 км/ч. БМП-1 обладнана системою захисту від ЗМУ, противопожежним обладнанням, засобами навігації та радіоз’вязку.
Тактико-технічні характеристикиозброєння БМП-1 Машина оснащена 73-мм гладкоствольною гарматою 2 А28 "Грім" и спареним с нею 7,62-мм кулеметом ККТ Наведення здійсьнюеться электричними приводами. Гармата оснащена автоматом заряджання. Для стрільбы по целях можуть використовуватись активно-реактивні кумулятивні та осколкові постріли. Гармата може вести вогонь зі швидкострільністю 8-10 пострілів за хвилину, прицільна дальність стрільби якого складае 1300 м. Вертикальний кут обстрелу основним озброенням складае від -4 до +30 градусів. На крыші башти встановлена висувна пускова установка ПТУР 9 М14 М "Малютка" з ручним керуванням по проводах. Боекомплект 73-мм гармати - 40 пострілів, 4 противотанкові ракети для ПТУР 9 М14 М и 1000 патронів для 7,62 мм кулемета.
Історія створення Плаваюча гусенична бойова машина піхоты БМП-2 розроблена Конструкторським бюро ОАО "Курганмашзавод" на базі БМП-1 і є ії подальшим розвитком. Необхідність ії розробки була зумовлена недостатними вогневими можливостями БМП-1 по ураженню укритої живої сили противника, легких броньованих машин, захисних споруд, а також по відбиттю атак його низколетячих самолетів та вертолетів. Гармата 2 А28 не забезпечувала эффективної боротьби з танками и іншими броньованими машинами з-за-за недостатьної точності та малої дальності стрільби, а такоже невысокої міцності боеприпасів. Вперше машина була представлена широкому загалу на військовому параді в 1982 р. Прийнята на озброення в 1982 р. Серийне виробництво завершено.
Тактико-технічні характеристики БМП-2 Максимальна швидкість руху по шоссе (на плаву) 65 (7) км/г запас ходу машини досягае 600 км. БМП-2 здібна долати водні перешкоди вплав, рів шириною 2,5 м, підйом в 32 град. та рухатись з креном в 18 град. БМП-2 транспортабельна та може перевозитись транспортными самолетами, морськими і десантними кораблями.
Тактико-технічні характеристики озброення БМП-2 БМП-2 оснащена комплексом озброення в складі стабілізованої в двох плоскостях 30-мм гармати 2 А42 с двухленточним живленням і спареним з нею 7,62-мм кулеметом ПКТ (ПКТМ). На даху башти знаходиться комплекс ПТУР "Конкурс". Вогонь по противнику можуть вести стрілки безпосередньо з машини через амбразуры. Гармата забезпечуе обстріл наземних та повітряних цілей в вертикальному секторі до +75 град. вкругову. Керування ПТУР 9 М113 М "Конкурс" с дальністю ураження до 4 км полуавтоматичне по проводах. Боекомплект гармати 500 шт., ПТУР-4, 7,62-мм - 2000 патронів. Обладнана системою захисту від ЗМУ. Для маскування машини вона обладнана термодимовою апаратурою (ТДА) та системою пуска димових гранат.
Історія створення Створений на початку 1980-х років як подальший развиток бронетранспортера БТР-70, з урахуванням выявлених в Афганскій війні недоліків останнього, та призначався для його заміни в військах. БТР-80 поступив в серійне виробництво в 1984 році. Останні модификації БТР-80, оснащені підсиленним озброенням, багатьма спеціалістами классификуються як колесні бойові машини піхоти. Застосовувався радянськими військами в Афганскій війні а з 1990-х років є основним бронетранспортером ЗСУ та ряду інших країн. Використовувався практично у всіх крупних збройних конфликтах. Активно поставлявся та поставляеться на экспорт стоіть на озброенні приблизно 26 держав.
Тактико-технічні характеристики Озброення БТР-80 складае спарена установка 14,5-мм кулемета КПВТ и 7,62-мм ПКТ. забезпечуюча вогонь из КПВТ на дальність до 2000 метрів по наземним цілям и 1000 м по повітряним цілям, а з ПКТ — до 1500 метрів по наземним цілям. КПВТ призначений для боротьби з легкоброньованою та неброньованою технікою противника, включаючи низколетячі повітряні цілі, та мае боекомплект 500 патронів в 10 лентах, споряджених бронебійно-запалюючими кулями Б-32, бронебійно-трассуючими БЗТ, бронебійно-запалювальними, з осердям з карбіду вольфрама БСТ, запалювальними ЗП та запалювальними миттевої дії МДЗ. ПКТ також призначений для ураження живоі сили та вогневих засобів противника та мае боекомплект в 2000 патронів в 8 лентах.
САО 2 С9 «Нона-C»Тактико-технічні характеристики. Масса, т 8,76 Калібр / марка гармати 120-мм / 2 А51 Тип гармати Нарізна напівавтоматична гармата -гаубиця-міномет. Дальність стрільби, км 0,04 - 12,8 Бойова швидкострільність, хв 6-8 Швидкість по шосе, км/г 60 Запас ходу по шосе, км 500 Экіпаж, чел. 4