Пам’ятка для інструктора з фізкультури ЗДО Основні рухи: стрибки
Номер слайду 2
Стрибок складається з чотирьох фаз: підготовчої (приймання вихідного положення або розбіг); основної (відштовхування); фази польоту ; заключної (приземлення).
Номер слайду 3
Види стрибків Підскоки Стрибок вверх з місця Стрибок у довжину з місця Стрибок у глибину (з невисоких предметів) Стрибок у довжину з розбігу Стрибок у висоту з розбігу Стрибки зі скакалкою
Номер слайду 4
Техніка стрибка вверх з місця Пряме положення тулуба Одночасне випрямлення обох ніг при відштовхуванні Приземлення на носки з незначним згинанням ніг в колінах Легкість і ритмічність рухів
Номер слайду 5
Техніка стрибка у довжину з місця Вихідне положення перед стрибком – «старт плавця» (ноги напівзігнуті, тулуб нахилений вперед, руки відведені у сторони - назад). Відштовхування виконується обома ногами, одночасно руками роблять мах вперед-вгору. В польоті - ноги згинаються в колінах і виносяться вперед. Приземлення - дитина присідає й ставить руки вперед – у сторони, забезпечуючи тим самим м'яке й стійке приземлення .
Номер слайду 6
Номер слайду 7
Якісні показники стрибка в довжину з місця. Молодший вік. 1. Вихідне положення - "Старт плавця" (ноги напівзігнуті, тулуб нахилений уперед, руки відведені назад-у сторони), 2.Відштовхування одночасно обома ногами, із змахом рук угору. 3.Під час "польоту" ноги трохи зігнуті. 4. Приземлення на обидві ноги, руки вперед.
Номер слайду 8
Середній вік 1. Правильне вихідне положения - "Старт плавця". 2. Енергійне відштовхування обома ногами з одночасним змахом рук уперед-угору. 3. Під час "польоту" ноги зігнуті в колінах. 4. Приземлення стійке на обидві ноги, з перекатом з п’яток на носок, руки вперед-у сторони.
Номер слайду 9
Старший вік 1. Правильне вихідне положения - "Старт плавця" (ноги напівзігнуті на ширині cтупнi, тулуб нахилений вперед, руки відведені назад-у сторони). 2. Відштовхування обома ногами з повним їx випрямленням, з енергійним змахом рук уперед-угору. 3. Під час "польоту" ноги зігнуті в колінах, перед приземленням вони енергійно виносяться вперед. 4. Приземлення на обидві ноги з переходом з п’ятки на всю стопу. 5. Стійке приземлення на напівзігнуті ноги, руки вперед-у сторони
Номер слайду 10
Техніка виконання стрибка у глибину (Вавілова Є. Н.) Вихідне положення – ноги розставлені приблизно на ширину ступні, коліна злегка зігнуті, тулуб прямий, руки трохи відведені назад, голова піднята. Відштовхування – енергійне вперед-вверх. В польоті - встигнути зігнути ноги в колінах, руки підняти вперед. Приземлення – на носки з опусканням на всю стопу, зберігаючи рівновагу, тримати голову і тулуб прямо, дивитися вперед. Одночасно з випрямленням ніг, руки опускаються вниз, потім – вперед.
Номер слайду 11
Номер слайду 12
Техніка стрибка у довжину з розбігу Основна мета початкового етапу формування навички цього стрибка – навчити відштовхуватися однією ногою і стійко приземлитися на обидві ноги. Розбіг рівноприскорений. Відштовхування виконується однією ногою, руки при цьому роблять махи вперед-вгору; Фаза польоту ноги згинаються в колінах і перед приземленням виносяться вперед . Приземлення – на п’ятки з переходом на всю стопу, м’яко згинаючи ноги в колінах.
Номер слайду 13
Алгоритм формування навички у стрибках в довжину з розбігу стрибки з одного-двох-чотирьох шести кроків, звертаючи увагу на перехід від розбігу до відштовхування однією ногою; удосконалення відштовхування однією і приземлення на обидві ноги, енергійний мах руками в момент відштовхування, польоту (зігнувши ноги) та м’якого, стійкого приземлення на п’ятки обох ніг; коли діти навчаться правильно відштовхуватися й приземлятися із скороченого розбігу (6 кроків), у них удосконалюються окремі елементи стрибка в ході навчання руху в цілому з повного розбігу – з 10 м.
Номер слайду 14
Якісні показники стрибка у довжину з розбігу Старший дошкiльний вік: Рівноприскорений розбіг. Енергійне відштовхування однією ногою з одночасним махом рук уперед-вгору. Під час «польоту» згинання ніг у колінах, перед приземленням вони виносяться вперед. Приземлення на обидві ноги з переходом з п’ятки на всю ступню, руки вперед-у сторони.
Номер слайду 15
Номер слайду 16
Техніка стрибка у висоту з розбігу Розбіг - перпендикулярно до перешкоди (мотузка або гумова тасьма закріплена на двох стояках), Відштовхування - однією ногою з одночасним махом рук угору; Фаза польоту - ноги максимально згинають у колінах і підтягують до грудей; приземляються на обидві ноги, виносячи руки вперед-в сторони . Приземлення - на носки обох ніг, опускаючись на всю стопу.
Номер слайду 17
Алгоритм формування навички у стрибках у висоту з розбігу стрибок через гумову тасьму (мотузку) заввишки 10—15 см з одного кроку поштовхом однією ногою і махом іншою з приземленням на обидві ноги; те саме – з двох-трьох кроків з одночасним махом рук вперед-вгору; з 3-5-метрового розбігу з правильним виконанням усіх його елементів: розбіг, енергійне відштовхування, політ, зігнувши ноги, стійке й м'яке приземлення на обидві ноги; стрибок через гумову тасьму заввишки 30 см з 6-8-метрового розбігу
Номер слайду 18
Якісні показники стрибка у висоту з розбігу Старший дошкiльний вік: Розбіг виконується перпендикулярно до перешкоди (гумова тасьма або шнур закріплена на двох стояках). Енергійне відштовхування однією ногою з одночасним змахом рук угору. Під час «польоту» ноги максимально зігнуті в колінах. М’яке та стійке приземлення на напівзігнуті ноги, руки вперед – у сторони.
Номер слайду 19
Номер слайду 20
Послідовність вправ у стрибках через довгу скакалку стрибки на обох ногах через нерухому скакалку, підняту на 10-15 см над землею (підлогою); перестрибування через скакалку, що хитається, з одного кроку; стрибки на обох ногах вліво та вправо, через скакалку, що хитається; пробігання під скакалкою, що обертається; стрибки через скакалку, що обертається.