Педагогіка партнерства – це ключовий компонент виховання дитини з особливими освітніми потребами, це взаємна повага до особистості, це педагогіка з особистісно орієнтованим навчанням та вихованням у центрі якого – дитина.
Тема педагогічної ради: Педагогіка партнерства – ключовий компонент виховання дитини з особливими освітніми потребами.
Номер слайду 2
допомогти розкрити та розвинути здібності, таланти і можливості на основі партнерства усіх учасників освітнього процесу: педагогів, учнів і батьків. Місія спеціальної школи– Педагогіка партнерства, орієнтація на учня, виховання на цінностях – це ключовий компонент виховання дитини з особливими освітніми потребами, це взаємна повага до особистості, саме ці складові спрямовані на те, щоб побудувати довіру між школою, дітьми, батьками.
Номер слайду 3
Основні принципи цього підходу: * повага до особистості; * доброзичливість і позитивне ставлення; * довіра у відносинах та стосунках; * діалог-взаємодія-взаємоповага; * принципи соціального партнерства (рівність сторін, добровільність прийняття зобов`язань, обов`язковість виконання домовленостей) Педагогіка партнерства – це ключовий компонент виховання дитини з особливими освітніми потребами, це взаємна повага до особистості, це педагогіка з особистісно орієнтованим навчанням та вихованням у центрі якого – дитина.
Номер слайду 4
Саме педагог відіграє ключову роль у формуванні громадянської компетентності учня, його соціалізації у суспільстві. Переконання учителя, його активна життєва позиція, ерудиція, уміння аргументовано відстоювати свою точку зору, тримати руку на пульсі усіх подій, знати міжнародні обставини, оперувати фактами – ось перелік найважливіших складових, притаманних сучасному вчителю. І, звичайно, виховання власним прикладом. Бо коли слова розбігаються зі справами, усе виховання зводиться нанівець.
Номер слайду 5
Сучасному вчителю слід постійно підвищувати власну інформаційну грамотність і використовувати сучасні гаджети в роботі з учнями. Ми також повинні спілкуватися з батьками учнів із метою їх інформування щодо особливостей сучасних дітей, знаходження спільних способів їх виховання й розвитку. У трикутнику партнерства учні – учителі – батьки сім’я є надзвичайно важливою ланкою. «Без виховання дітей, без активної участі батька і матері в житті школи, без постійного духовного спілкування і взаємного духовного збагачення дорослих і дітей неможлива сама сім’я як первинний осередок суспільства, неможлива школа як найважливіший навчально-виховний заклад і неможливий прогрес суспільства», – писав В.Сухомлинський. Якщо батьки мають свій погляд на певну проблему, і цей погляд кардинально відрізняється від точки зору учителя, перевага найчастіше буде на боці батьків. Тому в першу чергу слід тісно співпрацювати з батьками.
Номер слайду 6
Новітнє інформаційно – комунікативне оснащення спонукає до педагогічної активності вчителя, підвищує ефективність його роботи, уможливлює індивідуальний підхід до навчання. Оновлення методичного інструментарію вчителя – застосування методів навчання, заснованих на співпраці, активній участі дитини з особливими освітніми потребами у навчанні сприяє формуванню нового освітнього середовища (розвиваючого, мотивуючого і для вчителя, і для учня).
Номер слайду 7
„Знаю і дотримуюсь правил дорожнього руху!” Тиждень Оновлений педагог – справедливий педагог має найбільшу повагу та довіру серед учнів.
Номер слайду 8
Заняття „Стоп Булінг!” Початкові класи Аналіз виконання справи, обмін думок, вражень утверджує самопізнання, самооцінку, самоаналіз, робить учня рівноправним учасником освітнього процесу, відповідальним за результат.
Номер слайду 9
Співпраця з батьками: надають важливу інформацію, котра допоможе створити та максимально успішно реалізувати розвиток дитини; забезпечують безперервність навчального процесу, розпочатого педагогами навчального закладу, надаючи дитині вдома можливість для розвитку та застосування на практиці компетенцій, сформованих під час освітнього процесу; надають зворотю інформацію щодо перенесення дитиною сформованих навичок в побутові домашні ситуації; підтримують відкритий діалог з навчальним закладом.
Номер слайду 10
Виставки „Як я провів літо”, „ Мій тато найкращий” Педагог має бути другом, а родина залучена до побудови освітньої траєкторії дитини.
Номер слайду 11
До Дня рятувальника Моделювання життєвих ситуацій спонукає до адекватної діяльності в нових умовах, збагачує життєвий досвід.
Номер слайду 12
Ми – за мир Долучення до флешмобів, конкурсів, змагань формує творчу активність, творче мислення, допомагає розкрити таланти та творчі здібності.