Презентація "Підготовка зварювального поста до виконання робіт з електродугового зварювання"

Про матеріал
Презентація розроблена у відповідності до плану уроку виробничого навчання, містить необхідний теоретичний матеріал, ілюстрації, інструкції, запитання до здобувачів освіти для активізації роботи на уроці. Презентація буде корисною для проведення виробничого навчання з професії "Електрогазозварник"
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Підготовка зварювального поста до виконання робіт з електродугового зварювання. Група 101 майстер виробничого навчання Бабчук В. С.

Номер слайду 2

Перевірка рівня знань учнів з раніше вивченого матеріалу1. Дайте визначення зварювального поста2. Назвіть види постів3. Опишіть комплектацію поста для ручного дугового зварювання

Номер слайду 3

Зварювальний пост – це робоче місце зварювальника, яке має усе необхідне обладнання для проведення зварювання металевих виробів. Пост для зварювальних робіт має зварювальний апарат або агрегат, кабель для зварювання, пальник або тримач електродів (в залежності від способів зварювання), усі необхідні інструменти і пристосування, і обов'язково комплект засобів захисту для самого зварювальника.

Номер слайду 4

Виділяють два види зварювальних постів : стаціонарний і пересувний. Стаціонарний зварювальний пост і його обладнання являють собою відкриту зверху кабіну, в якій знаходиться усе необхідне для зварювання. У таких постах може проводитися зварювання обмежених за розміром виробів. Обмеження обґрунтовано вимогами до організації стаціонарних зварювальних постів. Наприклад, габарити кабіни або робочого столу будуть основними параметрами, що обмежують розмір виробів, які зварюються. Крім цього, для стаціонарних місць проведення зварювальних робіт необхідно дотримання ряду вимог – підведення вентиляції, облаштування системи заземлення та дотримання ряду факторів захисту від ураження електричним струмом.

Номер слайду 5

Комплектація стаціонарного постастіл зварювальника;електродотримач;електричний кабель;зажим маси;піч / пенал прожарювання електродів;джерело зварювального струму;ящик для електродів;ящик для інструментів;стелаж для готових деталей та зварних вузлів;стілець зварювальника;стіни кабіни;ширма з брезенту.

Номер слайду 6

Пересувний зварювальний пост зазвичай обладнують на виробничій ділянці для зварювання великих виробів (трубопроводів, естакад, рейок, деталей ) або для ремонту і монтажу у польових умовах.

Номер слайду 7

Основна відмінність між джерелами живлення зварювальної дуги, що визначає їх технічні характеристики, масу, габарити і сферу застосування - це відмінності за принципом перетворення електричного струму. Види джерел:• трансформатори;• випрямлячі;• перетворювачі;• інвертори.

Номер слайду 8

Пояснення нового матеріалу і показ трудових прийомів1. Перевірка зварювального поста щодо дотримання правил безпеки праці.2. Перевірка справності і підготовка до роботи зварювального трансформатора.3. Перевірка справності і підготовка до роботи зварювального випрямляча.4. Перевірка справності і підготовка до роботи зварювального інвертора.

Номер слайду 9

Вимоги до поста. Важливо, щоб пости були заземлені, розміщені на бетонній або цегляній основі. Вентиляція обов’язкова. Зварювальні столи мають бути виготовлені із сталі або чавуну. Стілець чи крісло має бути зручним, щоб зварник не втомлювався навіть після декількох годин безперервної роботи. Освітлення має бути досить яскравим, щоб забезпечувати хорошу видимість навіть найдрібніших деталей. При цьому світловий потік не повинен дратувати сітківку очей. Лампи треба розташовувати прямо над постом.

Номер слайду 10

Для запобігання небезпеки ураження електричним струмом необхідно. Джерела живлення повинні мати автоматичні пристрої, що відключають їх при обриві дуги протягом не більше 0,5 с. Для зменшення небезпеки ураження електричним струмом необхідні:надійна ізоляція всіх кабелів, пов’язаних з живленням джерела струму і зварювальної дуги;електродотримач з ізоляцією, яка гарантує, що не буде випадкового контакту струмоведучих частин електродотримача з металом або руками зварника;робота у сухому спецодязі і рукавицях. При роботі в тісних просторах використовувати гумові калоші, килимки, джерела освітлення з напругою не більше 6-12 В;

Номер слайду 11

Зварювальний трансформатор. Простий понижуючий трансформатор знижує вольтаж мережі до величини холостого ходу - 60 ... 80 В. В подальшому при роботі підтримується напруга зварювання в 20 В. Трансформатор зварює тільки змінним струмом. Його перевага полягає в простоті конструкції . Він має порівняно невеликі витрати енергії, відрізняється надійністю в поєднанні з ремонтопридатністю. Трансформаторне джерело живлення дуги безшумно працює, відносно небагато коштує. Використання для зварювання змінного струму має і певні недоліки. У такого джерела живлення зварювальної дуги великі габарити і дуже велика маса. Дуга горить нестабільно, і сильно залежить від стрибків напруги живлення.

Номер слайду 12

Запалювання дуги від зварювального трансформатора

Номер слайду 13

Зварювальний випрямляч. Цей пристрій, випрямляє змінний струм, тобто перетворює його в постійний. Для цього використовуються напівпровідникові елементи на основі селену або кремнію. Випрямлячі можуть бути однофазні та трифазні, стаціонарні або мобільні. У такого джерела живлення малі втрати на холостому ходу, порівняно невеликі габарити і вага і мале споживання енергії. Недоліки випрямлячів, як джерела живлення зварювальної дуги, дуже сильно нагріваються під час робочого процесу, тому мають потребу в системі охолодження, за якою треба ретельно стежити. Крім того, вони дуже чутливі до перепадів напруги, не люблять пилу, який може вивести з ладу систему охолодження, і досить дорогі.

Номер слайду 14

Запалювання дуги від зварювального випрямляча

Номер слайду 15

Зварювальні Інвертори. Завдяки малим розмірам і зручності в користуванні вони активно використовуються там, де потрібна мобільність, а також є обмеження по потужності, яку можна взяти від мережі. Більшість інверторних джерел живлення можна включати в звичайну розетку, не боячись перевантаження мережі. Принцип дії цих пристроїв полягає в інверсії - дзеркальному перетворенні одного стану енергії в інше. Інверторний апарат здійснює зварювання змінним струмом високої частоти, який він отримує з постійного струму, а його, в свою чергу - з промислового змінного.

Номер слайду 16

До переваг інверторів, крім габаритів, відноситься мале енергоспоживання, високий рівень безпеки, плавне регулювання вихідного струму і мале розбризкування розплавленого металу при зварюванні. Недоліки: апарат потребує ретельного догляду і захисту від пилу, не любить морозів, і не дуже дешевий в ремонті. Інвертор можна назвати оптимальним апаратом для ручного зварювання.

Номер слайду 17

Запалювання дуги від зварювального інвертора

Номер слайду 18

Закріплення вивченого матеріалу1. Учні розказують порядок підключення трансформатора і запалюють дугу.1. Учні розказують порядок підключення випрямляча і запалюють дугу.1. Учні розказують порядок підключення інвертора і запалюють дугу.

pptx
Додано
27 листопада
Переглядів
31
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку