Презентація "Зварювання кутових швів"

Про матеріал
Презентація розроблена для супроводу розповіді і показу трудових прийомів на уроці виробничого навчання з професії "Електрогазозварник".
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Зварювання кутових швів. Підготував: майстер виробничого навчання Бабчук В. С.

Номер слайду 2

Інтерактивна вправа :«Незакінчене речення». Продовжити речення: Де збуджують дугу при зварюванні стикових з'єднань? Як треба запалювати дугу після її обриву?Яка ширина однопрохідного шва з коливальними рухами?Як завершують процес зварювання?Для чого при зварюванні застосовують підкладки?З якого матеріалу виконують підкладки?

Номер слайду 3

Номер слайду 4

Зварювання кутового шва є з’єднанням двох металевих виробів або профільних труб, під кутом менше 180 . Кутові шви при зварюванні диференціюються на декілька типів:накладне з’єднання,шов з примиканням країв в точці з’єднання,шов з прикладанням одного кінця до рівної площини, також подібний тип з’єднання називається тавровим,з’єднання з обробленням кромок і без неї. Кутовий зварювальний шов класифікується залежно від того, як робиться його укладання. Результат з цього критерію виділяються: суцільні і переривчасті з’єднання. Також виділяються різновиди швів по довжині: короткі (до 250 мм), середні ( вони утворюються від точки сполученні поверхонь обох металевих виробів по самі вінця зварюваної деталі, величина такого з’єднання варіюється в проміжку від 250 до 1000 мм). Довгі кутові шви створюються протяжністю в 1000 мм і більше. Зварювання кутових швів виконують похилим електродом і «у човник». При зварюванні кутових швів «у човник» наплавлений метал буде накладатися в жолоб, утворений двома поличками. Це забезпечує нормальний провар кореня шва і правильне його формування.

Номер слайду 5

Техніка зварювання кутових швів

Номер слайду 6

Порядок зварювання кутових швів. Збирання зварного з'єднання за допомогою прихваток з обов'язковим зазором 1 – 2мм. Зварювання кутових швів «у човник».

Номер слайду 7

Зварювання кутових швів похилим електродом. Зварювання у декілька шарів і проходів.

Номер слайду 8

Вимоги безпеки під час роботи При зварювальних роботах необхідно закривати лице маскою або щитком з світлофільтрами для захисту очей і обличчя від дії променів електричної дуги, а також бризок розплавленого металу. Живлення електричної дуги дозволяється тільки від зварювальних трансфор­маторів, генераторів або випрямлячів. Підключати агрегати всіх видів зварювання до електричної мережі напругою більше 660 В забороняється. Забороняється залишати без догляду електродотримач, який знаходиться під напругою, а також працювати при несправності зварювального агрегату, зварювальних кабелів, електродотримача або щитка. 3абороняється проводити зварювальні роботи на посудинах, що знаходяться під тиском, зовні та усередині посудин з-під горючих або рідких хімічних речовин до очищення їх від залишків цих речовин. Зварювальний агрегат повинен бути підключений електромонтером до електромережі через індивідуальний вимикач (рубильник) проводом відповідного перетину (згідно інструкції по експлуатації зварювальних агрегатів). При цьому відстань між зварювальним агрегатом та стіною повинна бути не менше 0,5м. Зварювальні установки на час їх переміщення повинні відключатися від електромережі. Транспортування зварювальних установок вагою понад ЗО кг повинно бути механізовано. Не допускається робота зварювальними агрегатами без перевірки їх на відсутність замикання на корпус, на цілісність проводу, що заземлює, та на справність ізоляції живлячого проводу. До початку зварювання зварювальні деталі (конструкції) повинні надійно закріплятись. Встановлювати інвентарні світильники для освітлення робочого місця необ­хідно таким чином, щоб світильник не осліплював електрозварника.

pptx
Додано
27 листопада
Переглядів
17
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку