. Ознайомити з особливостями жанру ораторії, історією його розвитку, запам'ятати характерні риси жанру ораторії на прикладі ораторії Й. Баха, розглянути різницю між камерно-вокальними та хоровими жанрами.
Пісні зимових свят. Ораторія «Хай зима усіх дивує, Музикою зачарує, А Різдвяне гарне свято Піснею дзвенить завзято». Микола Яскулко Підготувала вчитель музичного мистецтва Красилівського ЗЗСО ПАЩУК СВІТЛАНА ВОЛОДИМИРІВНА
Номер слайду 2
На Різдво, на рік Новий На веселі святки Сивої старовини Скарб несемо золотий, давнії …
Номер слайду 3
Номер слайду 4
Леонтович Микола Дмитрович народився 13 грудня 1877 року в селі Селевинцях у селі Монастирьок на Вінничині, в родині священника Дмитра Феофановича Леонтовича. Отець Дмитрій – священик, був людиною освіченою, інтелегентною, добре грав на віолончелі, скрипці, фізгармонії, гітарі. Мати Марія Йосипівна мала хороший голос, знала багато народних пісень та романсів. Микола багато вчився. Після закінчення Кам’янець- Подільської семінарії вирішує бути світським учителем.
Номер слайду 5
Леонтович багато працює- з хоровим колективом, робить багато перекладів для однорідного складу власних творів. Життя у Тульчині було періодом композиторської зрілості і великих звершень композитора. В 1910 році ставить фрагменти опери Лисенка “Коза-Дереза”, створює унікальні хорові шедеври “Пряля”, “Женчичок- бренчичок”, “Козака несуть”. У 1914 році в його доробку з’являється геніальний “Щедрик”.
Номер слайду 6
Номер слайду 7
Номер слайду 8
20 лютого 1888, Тернопіль — 9 червня 1963,Львів) композитор, піаніст, музичний критик, педагог, диригент, організатор музичного життя. Барвінський Василь Олександрович
Номер слайду 9
У 30-ті роки Барвінський склав збірку 38 українських народних пісень для фортепіано. Тоді ж склав і фортепіанну збірку Колядок та щедрівок. А також популярна збірка з 20 дитячих п*єс, на теми українських пісень написав низку п'єс для скрипки і фортепіано («Пісня», «Гумореска», «Пісня і танок», «Елегія»), а також «Струнний квартет для молоді».
Номер слайду 10
Колядка «Що то за предиво»
Номер слайду 11
Номер слайду 12
Й. С. Бах «Різдвяна ораторія»
Номер слайду 13
МУЗИЧНА СКАРБНИЧКА Ораторія- (італ. oratorio, від лат. ого — говорю, благаю) — великий концертний твір на певний сюжет для солістів, хору і симфонічного оркестру.