8 липня о 18:00Вебінар: Проєктне навчання: розвиваємо логічне, критичне та креативне мислення школярів

Презентація "Північно-Східна Русь. Утворення та зміцнення Московської держави"

Про матеріал
Презентація розрахована на дистанційне вивчення теми: "Північно-Східна Русь. Утворення та зміцнення Московької держави". Автори підручника-О.Гісем, О. Мартинюк
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Північно-Східна Русь. Утворення Московської держави. Опрацюйте параграф 17. Поміркуйте над відповідями на питання до тексту підручника та презентації

Номер слайду 2

Запам'ятайте дати1136 р.- утворення Новгородської республіки.1169 р.— загарбання Києва військом Андрія Боголюбського.15 червня 1240 р.-Невська битва.5 квітня 1242 р.-”Льодове побоїще”.

Номер слайду 3

Запам'ятайте дати1380 р.— Куликовська битва8-11 листопада 1480 р. - “Стояння на Угрі”1497 р. - створення Судебника

Номер слайду 4

Перегляньте відео. Чим відрізнялися в розвитку Володимиро-Суздальське князівство і Новгородська земля?

Номер слайду 5

Новгородська республіка. Після 1136 р. у Новгороді до влади доступилася міська аристократія- боярство, купецтво та архієпископ. Установилася форма державного правління, що дістала назву аристократичної республіки, за якої реальна влада належала міській аристократії. Хто відігравав вирішальну роль в управлінні Новгородською землею?

Номер слайду 6

Завдяки яким битвам князі руських князівств зупинили просування хрестоносців на Схід?

Номер слайду 7

Як на просторах Північно-Східної Русі постала Московська держава?Поміркуйте, чому саме Москва стала центром об’єднання земель Північно-Східної Русі і яку політику проводили перші московські князі?

Номер слайду 8

Номер слайду 9

Зміни в управлінні Московською державою Івана III

Номер слайду 10

Важливою справою Івана III було створення в 1497 р. першого збірника законів Московської держави — «Судебника». У ньому було чітко визначено владні повноваження посадових осіб, норми покарання за злочини. «Судебник» також започаткував юридичне оформлення залежності селян від їхніх землевласників. Було встановлено Юріїв день (26 листопада), за тиждень до якого і тиждень після якого селянинові дозволялося переходити до нового господаря. Крім того, Іван III започаткував створення центральних урядових установ — приказів, що відповідали за певну, доручену їм ділянку управління державою.

Номер слайду 11

Охарактеризуйте правління Дмитрія Донського. За що він дістав прізвисько Донський?Які наслідки мала Куликовська битва для подальшого розвитку Північно-Східної Русі?

Номер слайду 12

Порівняйте Успенський собор Московського Кремля та Свято-Успенський собор у Володимирі-Волинському

Номер слайду 13

Перегляньте відеосюжет та поміпкуйте, чим вирізняються ікони Андрія Рубльова?

pptx
Додав(-ла)
Срібняк Олена
Додано
21 квітня
Переглядів
1082
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку