Презентація по темі "Як дзвенять сніжинки" за В. Сухомлинським

Про матеріал
Ця презентація до теми "Як дзвенять сніжинки" за В. Сухомлинським, насичена загадками, цікавими фактами, прикметами, прислів'ями, приказками про сніг. Тут ви знайдете вправи і завдання, які допоможуть збагачувати словниковий запас учнів, розвивати мову, логічне мислення; вміння правильно аналізувати прочитане.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Зима. Ознаки зими. Оповідання В. Сухомлинського «Як дзвенять сніжинки»

Номер слайду 2

Продзвенів уже дзвінок. Починається урок. Він зимовий і цікавий,Знань отримаєм чимало.

Номер слайду 3

Ми будемо на уроці…Урок буде…А настрій…

Номер слайду 4

загадки

Номер слайду 5

Прийшов до нас гість та зробив нам міст без сокири, без долота - швидка й міцна робота. Узори вишиває Без голки і без нитки. Улітку спочиває, А взимку - дуже рідко. Мухи білі прилітають,На головоньки сідають,Замітають всі доріжкиІ дарують діткам сніжки. Хто ж дарує жартома. Білі мухи? Це … Гуси пір'я розгубили - Все подвір"я стало біле. А коли набив подушку - Потекла вода з-під вушка! Що це?(Зима) (Сніг)(Лід)(Мороз)

Номер слайду 6

Квіти срібні, льодяні, Гарні-гарні, як у сні

Номер слайду 7

Росте вниз головою,Не в літню пору, а зимою.І тільки сонечко зігріє -Вона заплаче й швидко гине.

Номер слайду 8

В небі хмара пролітала, Білий пух порозсипала,Він на землю тихо ліг. Називають його…

Номер слайду 9

А це цікаво знати ! Невидимі водяні пари піднімаються високо в небо, де панує сильний холод. Там пари перетворюються на крихітні кристали льоду. Крижинки зростають, збільшуються їх проміннячка, і поступово вони стають красивими сніжинками”. Чому сніг під ногами скрипить? Це ламаються крихкі проміннячка сніжинок.

Номер слайду 10

При падінні у воду сніжинка «співає», створюючи дуже високий звук, нечутний для людського вуха. Зате риба його прекрасно чує, і, більше того, дуже не любить.

Номер слайду 11

Науковці сфотографували десятки тисяч сніжинок у найрізноманітніших умовах: і високо в хмарах, і поблизу землі, на півночі і на півдні – всюди, де випадає сніг. Усі вони шестикутні. А ще сніжинки бувають у формі пластинок, стовпчиків, голочок.

Номер слайду 12

Які бувають сніжинки?ПластинкаЇжак. Голка. Зірочка. Стовпчик. Запонка

Номер слайду 13

Фотографії американського фермера У. А. Бентлі, який весь свій вільний час узимку проводив на вулиці, фотографуючи сніжинки через мікроскоп За 40 років він зробив багато тисяч фотографій

Номер слайду 14

Сніжинки під електронним сканер-мікроскопом.

Номер слайду 15

Номер слайду 16

Номер слайду 17

Номер слайду 18

Сніжинки під електр. Мікроск. ( 50 кр. зб.)Сніжинка-проста призма. Сніжинка-зірка

Номер слайду 19

Сніжинки під мікроскопом. Трикутний кришталик Іній

Номер слайду 20

Фактично – це дві сніжинки в одній,де одна повернута на 30 градусів. Ця сніжинка дуже рідка.12-стороння сніжинка

Номер слайду 21

Одним з різновидів кристалу є сніжинка. Форма сніжинок може бути різноманітною, але всі вони мають дзеркальну симетрію.

Номер слайду 22

Кожна сніжинка унікальна і має свою заворожуючу будову, немов вправний художник виточив їх з найтоншого крижаного матеріалу

Номер слайду 23

Найбільшу в світі сніжину виявили в США 1987 року. Діаметр гігантської красуні становив цілих 38 см!

Номер слайду 24

Історія знає випадки, коли сніг випадав інших кольорів. Чорний снігопад шокував жителів Швеції в 1969 році, а каліфорнійці в 1955 році побачили зелений сніг. Оце так дивина!

Номер слайду 25

Жителі північно-західній частини Канади спостерігали незвичне явище. Зелене північне сяйво замалювало в яскравий зелений колір сніг, що падав на їх будинки і на голу землю. Хто ж сперечатиметься з тим, що сніг білий?! Звичайно, білий ... звичайно. Та історія знає випадки, коли сніг випадав ще й інших кольорів. У природі буває він і червоним, і зеленим, і навіть – чорним. Такий відтінок їм додають організми, що знаходяться між кристалами (водоростями, наприклад). Каліфорнійський кавуновий сніг має не лише структуру і запах, але і колір, і навіть смак кавуна! Цих властивостей надають йому водорості «хламідомонади сніжної»

Номер слайду 26

Ма-ма- ма - скоро вже ... Те -те -те - снігу…Ем - ем - ем - саночки…Дем - дем - дем - на гірку...

Номер слайду 27

Василь Сухомлинського «Як дзвенять сніжинки»

Номер слайду 28

Як дзвенять сніжинки За В. Сухомлинським

Номер слайду 29

ПОПРАЦЮЙТЕ З ПІДРУЧНИКОМ С.70 - 71

Номер слайду 30

{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}6.дзвіночки 6.замерехтіли5.сніжинки 5. кришталева4. ялинки 4. глибокому3. дзвін 3. ялинкові2. зорі 2. срібні 1.ліс 1.якої

Номер слайду 31

1. Це було темного осіннього вечора. 2. Немов десь далеко –далеко дзвенить велика кришталева чаша. 3. Дзвін лине від маленької берізки. 4. То дзвенять маленькі сніжинки. 5. Сонце сховалося за місяць . 6. Вони тихо лягали на дахи, дерева, річку.

Номер слайду 32

Закінчить речення: Сонце взимку знаходиться над земелею, але не нагріває її так, як в інші пори року. Рано темніє. Бо дні _________, а ночі ______. Небо часто вкрите _______. Замерзають _______. Опади випадають у вигляді ______.

Номер слайду 33

Захоплює зимасвоїми прикметами:

Номер слайду 34

Як багато на полях снігу – буде добрий урожай. Ворони зграями кружляють у повітрі перед снігом. Був уночі іній - вдень сніг не випаде. Зима засніжена - літо дощове. Кільця довкола місяця - на сніг. Хмари йдуть проти вітру - на сніг. Миготять зірки в небі - на сніг. Сніг лапатий - чекай тепла до хати. Якщо сніг рипить - похолодає. Собакак качається по землі – на сніг. Прикмети про сніг

Номер слайду 35

Глибокий сніг у січні - будуть дощі влітку. Сіра ворона при заході сонця самотиною сидить на верхівці найвищого дерева - чекай лютого морозу. Лютий багатий снігом - квітень буде щедрий на воду. Зима малосніжна - літо посушливе. Ворона під крило ніс ховає - до холоду. Початок лютого погідливий - весну чекай ранню, ясну, погожу. Зима снігова - літо дощове, взимку хуртовина і влітку негода.

Номер слайду 36

ЗИМА

Номер слайду 37

Її називають. Чарівницею,

Номер слайду 38

бо воназдатна на такі дива!  Глянь, на вікнах візерунки, Від Мороза подарунки:

Номер слайду 39

Художник Шишкін І.І. Художник Панов Е. Художник Романов Р. Художник Щербаков О.її чарівність надихає творчість,на

Номер слайду 40

Художник Суриков І. Художник Вельц І. Художник Крижицький К. Художник Васнецов В. Художник Романов Р. Художник Романов Р.

Номер слайду 41

  Льодком тоненьким скована, Спинилася ріка. Повита тихим сном вона, Весняних днів чека.   Дорога біла стелиться, І краю їй нема. Сніжок мете. Метелиця. Прийшла до нас зима. її краса дає наснагу поетам!

Номер слайду 42

Її називаютьвеселою

Номер слайду 43

бо зима прийшла і празників привела,

Номер слайду 44

  Всім рум'яниш личенька Ти о цій порі І ладнаєш ковзанки В нашому дворі. Зимонька, голубонько В білім кожушку, Любимо ми бігати По твоїм сніжку. бо є розвага для дітвори!

Номер слайду 45

. От так радість дітворі На санчатах мчать з гори! Сніжки, лижі, ковзани – Це даруночки зими. Будуть зранку малюки В сніжки гратись залюбки. Зліплять бабу снігову – Величезну, мов живу

Номер слайду 46

Її називаютьлютою

Номер слайду 47

…Холодна, вітер віє,І від снігу все біліє. В небі темна хмара висне,Іноді мороз аж тисне, Чудеса на склі малює,На річках мости будує,Не прості, а льодяні,Дуже гарні, мов скляні. Під ногами сніг рипить,Звір від холоду тремтить.Є хурделиця, природно.Є метелиця холодна. Хуга є, і є завія,Сонце світить, та не гріє.І його частіш немає —Хмара сонце закриває.

Номер слайду 48

…важко тваринам взимку!

Номер слайду 49

Зима холодною буває,Та й що казати, кожен знає!І в пору цю, як дні холодні,Усі пташки такі голодні... Щоб зиму сніжну пережити,Пташок потрібно підкормити!Щоб їх минули дні печальні,Зробили ви пташкам їдальні.

Номер слайду 50

прислів’ямита приказками:

Номер слайду 51

Зима без снігу - літо без хліба. Багато снігу - багато хліба. Боюсь, як торішнього снігу. Не той сніг, що мете, а той, що зверху йде. Як сніг упаде, то пастух пропаде, а як розтане, пастух устане. То сніг, то завірюха, бо вже зима коло вуха. Добрий той сніг, що вчасно ліг. Приказки і прислів'я про сніг

Номер слайду 52

казками:

Номер слайду 53

12 місяців. Снігуронька. Білосніжка. Снігова королева. Морозко. Господиня Хурделиця

Номер слайду 54

Вправа «Сніжок»Взимку хуртовина …У лісі взимку голоджни й вовк …Дерева взимку …Взимку сніг все навколо…Взимку вода в річці…Взимку комахи…Мороз щоки і ніс…Під снігом травичка …На зиму ведмідь…

Номер слайду 55

ТРЕТЄ ЗАЙВЕ1. Грудень, зима, січень.2. Сніжки, лижі, ковзани.3. Завірюха, санки, снігопад.4. Сніжок, сніговик, снігур.

Номер слайду 56

СЕНКАНЗима. Білосніжна, ласкава. Прийшла, вкрила, зачарувала. Розстелила скатертину білу. Сніг

Номер слайду 57

Ми дізналися, що: Сніг - це крижане диво неживої природи і неодмінний атрибут зими. Сніг утворюється при наявності двох умов: великої кількості вологи в повітрі і температури нижче 0ºС. Сніг складається з дрібних частинок льоду, а тому є речовиною сипучою і гранульованою. Сніг - це тверді атмосферні опади, що випадають з хмар у вигляді сніжинок .

Номер слайду 58

Сніжинки очищають повітря від пилу. Сніг зберігає тепло землі, накопичене влітку, не даючи загинути рослинам і дрібним тваринам. Снігове покривало знижує навколишню температуру повітря . Снігова ковдра поглинає звук, бо пухирці повітря послаблюють вібрації. Сніг сворює необхідний запас вологи, для весняного пробудження природи.

pptx
До підручника
Літературне читання 2 клас (М. Зоряна)
Додано
19 грудня
Переглядів
33
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку