Прийшов до нас гість та зробив нам міст без сокири, без долота - швидка й міцна робота. Узори вишиває Без голки і без нитки. Улітку спочиває, А взимку - дуже рідко. Мухи білі прилітають,На головоньки сідають,Замітають всі доріжкиІ дарують діткам сніжки. Хто ж дарує жартома. Білі мухи? Це … Гуси пір'я розгубили - Все подвір"я стало біле. А коли набив подушку - Потекла вода з-під вушка! Що це?(Зима) (Сніг)(Лід)(Мороз)
А це цікаво знати ! Невидимі водяні пари піднімаються високо в небо, де панує сильний холод. Там пари перетворюються на крихітні кристали льоду. Крижинки зростають, збільшуються їх проміннячка, і поступово вони стають красивими сніжинками”. Чому сніг під ногами скрипить? Це ламаються крихкі проміннячка сніжинок.
Жителі північно-західній частини Канади спостерігали незвичне явище. Зелене північне сяйво замалювало в яскравий зелений колір сніг, що падав на їх будинки і на голу землю. Хто ж сперечатиметься з тим, що сніг білий?! Звичайно, білий ... звичайно. Та історія знає випадки, коли сніг випадав ще й інших кольорів. У природі буває він і червоним, і зеленим, і навіть – чорним. Такий відтінок їм додають організми, що знаходяться між кристалами (водоростями, наприклад). Каліфорнійський кавуновий сніг має не лише структуру і запах, але і колір, і навіть смак кавуна! Цих властивостей надають йому водорості «хламідомонади сніжної»
Як багато на полях снігу – буде добрий урожай. Ворони зграями кружляють у повітрі перед снігом. Був уночі іній - вдень сніг не випаде. Зима засніжена - літо дощове. Кільця довкола місяця - на сніг. Хмари йдуть проти вітру - на сніг. Миготять зірки в небі - на сніг. Сніг лапатий - чекай тепла до хати. Якщо сніг рипить - похолодає. Собакак качається по землі – на сніг. Прикмети про сніг
Глибокий сніг у січні - будуть дощі влітку. Сіра ворона при заході сонця самотиною сидить на верхівці найвищого дерева - чекай лютого морозу. Лютий багатий снігом - квітень буде щедрий на воду. Зима малосніжна - літо посушливе. Ворона під крило ніс ховає - до холоду. Початок лютого погідливий - весну чекай ранню, ясну, погожу. Зима снігова - літо дощове, взимку хуртовина і влітку негода.
…Холодна, вітер віє,І від снігу все біліє. В небі темна хмара висне,Іноді мороз аж тисне, Чудеса на склі малює,На річках мости будує,Не прості, а льодяні,Дуже гарні, мов скляні. Під ногами сніг рипить,Звір від холоду тремтить.Є хурделиця, природно.Є метелиця холодна. Хуга є, і є завія,Сонце світить, та не гріє.І його частіш немає —Хмара сонце закриває.
Зима без снігу - літо без хліба. Багато снігу - багато хліба. Боюсь, як торішнього снігу. Не той сніг, що мете, а той, що зверху йде. Як сніг упаде, то пастух пропаде, а як розтане, пастух устане. То сніг, то завірюха, бо вже зима коло вуха. Добрий той сніг, що вчасно ліг. Приказки і прислів'я про сніг
Ми дізналися, що: Сніг - це крижане диво неживої природи і неодмінний атрибут зими. Сніг утворюється при наявності двох умов: великої кількості вологи в повітрі і температури нижче 0ºС. Сніг складається з дрібних частинок льоду, а тому є речовиною сипучою і гранульованою. Сніг - це тверді атмосферні опади, що випадають з хмар у вигляді сніжинок .
Сніжинки очищають повітря від пилу. Сніг зберігає тепло землі, накопичене влітку, не даючи загинути рослинам і дрібним тваринам. Снігове покривало знижує навколишню температуру повітря . Снігова ковдра поглинає звук, бо пухирці повітря послаблюють вібрації. Сніг сворює необхідний запас вологи, для весняного пробудження природи.