Презентація''Побутові хімікати''

Про матеріал
презентація містить таких понять як побутова хімія,класифікація побутових хімікатів,клеї,фарби,лаки,парфумерні засоби,косметичні засоби,правила поводження з побутовими хімікатами.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Промислові товари: засоби гігієни, побутової хімії, догляду за рослинами, косметичні засоби.

Номер слайду 2

Побутові хімікати- це окремі хімічні речовини, а частіше суміші речовин, які використовують у побуті за певним призначенням. Повсякденне життя сучасної людини не можна уявити без систематичного використання чималої кількості побутових хімікатів різного призначення.

Номер слайду 3

Залежно від призначення побутові хімікати поділяють на групи,яких нині нараховується майже 20:-мийні засоби;-засоби особистої гігієни;Засоби догляду за житломі предметами побуту;-засоби догляду за автотранспортом;-лакофарбові засоби;-дезинфікуючі засоби;-засоби для чищення;-засоби догляду за садом і городом;-клеї;-парфумерія і косметика

Номер слайду 4

За агрегатним станом побутові хімікати бувають рідкі та тверді. До рідких належать також суспензії та емульсії. Тверді побутові хімікати бувають порошкоподібними, гранульовані й таблетовані. Їх випускають у вигляді паст, помадоподібних препаратів, а також в аерозольній упаковці.

Номер слайду 5

За вмістом основної речовини побутові хімікати можуть бути концентрованими і готовими для безпосереднього застосування. Концентрати перед застосуванням розчиняють у воді або розбавляють водою чи іншим розчинником у певному співвідношенні, зазначеному на упаковці.

Номер слайду 6

За ступенем небезпеки, яку вони можуть мати для людей під час застосування, побутові хімікати можна поділити на чотири групи:безпечні побутові хімікати (синтетичні мийні засоби, мінеральні добрива);побутові хімікати, що виявляють певну небезпеку (засоби для вибілювання, дезінфекції);вогненебезпечні побутові хімікати (бензин, уайт-спірит, гас, ацетон);отруйні побутові хімікати.

Номер слайду 7

Вплив небезпечних компонентів побутової хіміїАміак (у нашатирному спирті ): подразнення дихальних шляхів і слизових оболонок очей, хімічний опік шкіри. Ацетон (у розчинниках, авто-косметиці): пригнічує ферментативну функцію організму,змінює формулу крові. Здатен викликати хронічне отруєння. Триклозан (у пральному порошоку, милі, зубній пасті): здатний перетворюватияь на диоксин, який накопичується в організмі.

Номер слайду 8

Хлор (у відбілювачах, рідких гігієнічних засобах для туалетів, миючих засобах для ванн): запаморочення, перепади кров’яного тиску, біль у грудях, важкий кашель, запалення слизистої носу. Загострення захворювання серцево-судинної системи, атеросклерозу, анемії, гіпертонії, алергії, негативно впливає на стан шкіри, волосся, нігтів, зубів.

Номер слайду 9

Гліколь (у засобах для чистки скла, миючих засобах, антифризах): впливають головним чином на центральну нервову систему та нирки. Синтетичні мускуси (у косметичних засобах, милі, освіжувачах повітря): накопичуються у тканинах, порушують роботу імунної системи та гормональну функцію організму. Хлоридна кислота (у засобах для видалення іржі та вапна. ): першіння в горлі, сльози, кашель, головний біль, катар верхніх дихальних шляхів, руйнація зубів.

Номер слайду 10

За вмістом основної речовини побутові хімікати можуть бути концентрованими і готовими для безпосереднього застосування. Концентрати перед застосуванням розчиняють у воді або розбавляють водою чи іншим розчинником у певному співвідношенні, зазначеному на упаковці.

Номер слайду 11

Багато волокон здатні електризуватися,тобто накопичувати електричні Заряди. Ця здатність властива таким волокнам,як нітрон,лавсан,ацетатне,а також капрону,частково шерсті і шовку. Для запобігання електризації виробів із синтетичних тканин доводиться користуватися АНТИСТАТИКАМИ. Цікаво,що льняні та бавовняні тканини поглинають вологу,а це сприяє стіканню електричних зарядів,тому вони не електризуються.

Номер слайду 12

У побутових хімікатах для чищення посуду,раковин,газових плит і кахлю містяться тверді інертні речовини-абразиви,які полегшують механічне руйнування твердих забруднень, і дезінфікуючі компоненти. Зокрема,як абразив можt використовуватись порошок доломіту. Ca. CO3*Mg. CO3, а як знезаражувальна речовина- хлоринол. Узагалі,Хлор є тим хімічним елементом, атоми якого вхадять до складу багатьох дезінфікуючих засобів.

Номер слайду 13

Клеї – це полімери чи сполуки на їх основі,які застосовують як побутові хімікати для з’єднання різних матеріалів. За природою основного компонента розрізняють неорганічні,органічні та елементорганічні клеї:а) неорганічнірідке скло(водні розчини натрій силікату і калій силікату) використовують для склеювання целюлозних матеріалів;клеї-фріти(містять оксиди лужних і лужноземельних металічних елементів)застосовують для склеювання металів і кераміки;б)органічні- композиції на основі природних полімерів тваринного(колаген,альбумін,казаїн)або рослинного походження(камеді,смоли,крохмаль,декстрин,натуральний каучук тощо) використовують для склеювання деревини,паперу,шкіри,текстилю, і синтетичних, для виготовлення яких використовують більшість промислових полімерів;

Номер слайду 14

в)елементорганічні –виготовляють на основі кремнійорганічних,бороорганічних,металорганічних та інших полімерів. Клеї цієї групи надзвичайно міцні,термостабільні(витримують короткочасне нагрівання до 100 С і більше, а також тривале нагрівання до 400-600 С),їх використовують для склеювання металів,графіту,термостійких пластмас.

Номер слайду 15

Лаки і фарби –рідкі та пастоподібні суміші,призначені для створення покриттів на поверхні різноманітних виробів. Вони можуть бути:безбарвні та кольорові;прозорі(оліфи і лаки) та непрозорі(грунтовки,шпаклівки,фарби). Крім основного компонента – речовини,яка утворює плівку,- можуть містити розчинники,пігменти,різноманітні наповнювачі.

Номер слайду 16

Парфумерні засоби –засоби,які при застосуванні виконують гігієнічні та естетичні функції. Косметичні засоби – засоби,які застосовують для догляду за шкірою,волоссям,ротовою порожниною,тобто виконують гігієнічні,профілактичні та естетичні функції.

Номер слайду 17

Правила поводження з побутовими хімікатами. Перш ніж використати будь-який препарат побутової хімії, треба ознайомитися з інформацією про його склад і способи застосування. Витрачати хімікати треба акуратно й економно, а упаковки викидати тільки в баки для сміття. Не можна споживати їжу, пити воду та палити в приміщенні, якщо в повітрі є хімікати. Усі побутові хімікати потрібно обов’язково зберігати у спеціально відведених і недоступних для дітей місцях.

Номер слайду 18

Ні в якому разі не можна:використовувати тару, що залишилася після побутових хімікатівпереливати і пересипати побутові хімікати в інший посуднюхати невідомі побутові хімікатиперевіряти невідомі побутові хімікати на дотикпробувати побутові хімікати на смак змішувати будь-які побутові хімікати на свій розсуд, підпалювати їх.

Номер слайду 19

Ознаки отруєння препаратами побутової хіміїОзнаки отруєння залежать від шляху надходження хімікатів до організму. У разі потрапляння їх у шлунок спостерігаються нудота, сильне виділення слини, неприємний смак у роті, блювота. Якщо відбулося вдихання хімікату з повітрям, тоді з’являються нежить, дряпання в горлі, кашель. Після потрапляння хімікатів на шкіру характерні свербіж шкіри, почервоніння, висип.

Номер слайду 20

Перша невідкладна допомога у разі отруєння побутовими хімікатами. Якщо препарат потрапив у шлунок, необхідно негайно викликати «швидку допомогу». До її приїзду потрібно викликати у потерпілого блювання, дати випити дві-три склянки води кімнатної температури. Після цього дати випити рослинну олію, молоко, збитий яєчний білок або білкову воду. Якщо отруєний утратив свідомість, його треба  покласти на бік.

Номер слайду 21

Уразі запорошення очей чи потрапляння в них бризок їдких речовин не і можна терти очі! Необхідно промити їх водою. При опіках шкіри із потерпілих знімають одяг і протягом 10-15 хв ретельно промивають водою місце ураження. Після цього необхідно нейтралізувати хімічну активність речовини, що спричинила опік. Рану від дії кислоти промивають луж­ним розчином (мильною водою чи розчином питної соди).

Номер слайду 22

Пам’ятайте! Кожний з препаратів побутової хімії має свої специфічні властивості. Всі побутові хімікати потребують підвищеної обережності під час поводження з ними, тому що вони потенційно небезпечні для здоров’я!

pptx
Додано
27 березня 2020
Переглядів
9713
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку